Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 14

  • 61 239
  • 755
# 390
Момичета, помагайте със съвети. Имам инсулинова резистентност:
след прием на глюкоза
1 ч.- Глюкоза 4.76 mmol/l  3.0-6.0
        Insulin    7,65 mIU/ml  2,6-24,9
2ч.- Глюкоза 5,73
       Инсулин  140,900
3ч.- Глюкоза   4,40
       Инсулин 51,850

Лекува ли се това ? Много съм притеснена.
Изследването го правих защото нямах забременяване дълго време. Сега очаквам докт. да ми предпише нещо.
Благодаря.
Виж целия пост
# 391
елба, стискаме палци!
Виж целия пост
# 392
Може ли някой да препоръча добър ендокринолог в София ?
При Инсулинова резистентност трябва ли до края на живота да се пият лекарства ? Не може ли с добавки ?
Виж целия пост
# 393
Може ли някой да препоръча добър ендокринолог в София ?
Зависи какво разбираш под "добър". В темата доста популярни са д-р Начев (от "Майчин дом") и д-р Катя Тодорова, но тя идва в София периодично. Peace

При Инсулинова резистентност трябва ли до края на живота да се пият лекарства ?
Не, поне не при всеки. Но трябва да се съблюдава много стриктен хранителен режим (без никакви въглехидрати) + интензивен спорт, както Ева вече е споменала.
Виж целия пост
# 394
Ако имаш вече установена ИР , една евентуална бременност може ли да влоши този показател ?
Виж целия пост
# 395
2 бременности имам с ИР. Когато спазвам режим на хранене нямам проблем. Кр. захар я поддържах и двете бременности под 5 при положение,че почнах при втората с 5,6. Изключваш хляб, тестени и всичко със захар и нещата се подобряват. Щом ще забременяваш бих те посъветвала да пиеш метформин, като ти го изпишат. Така или иначе през бременността ще го спрете,а след това може да се е подобрило положението, ако си спазваш режима на хранене.
Допълвам се малко. По време на бременност инсулин не се следи. Той при повечето бременни е висок, заради хормоналния хаос. Следи се всеки месец кр. захар и евентуално 1-2 пъти гликиран хемоглобин Peace
Виж целия пост
# 396
След резултатите, които ви писах вчера, от днес съм на метфогамма. И аз целя успешна бременност, така че приемам нещата и започвам борба и с това.  Peace
Виж целия пост
# 397
Здравейте, не съм писала от известно време. Но има някои нови ситуации около мен. Пролактина ми скочи на 1000 и си стои там от 4 месеца и ми казаха, че може от него да ми е висок инсулина. Някой знае ли за такава зависимост? И още един въпрос. От около 5-6 месеца почна един ужасно силен глад, все едно дупка имам в корема и вече от три месеца го следя този глад и той категорично се случва само през втората седмица от цикъла ми, когато ми свърши менструацията и почва този глад, след 5-6 дена спира и това се повтаря на следващия месец. Споделих го на две еднокриноложки, реакция никаква. Възможно ли е точно тогава да ми пада захарта или е от някой друг хормон? Някой има ли подобна ситуация? Нямам идея кой хормон може да се качва или да спада точно втора седмица и да ме кара да се чувствам толкова зле...
Виж целия пост
# 398
Някой на АИП?
Виж целия пост
# 399
lovely, виновник за глада е инсулинът.
А той може би има връзка с високия пролактин. newsm78
Питай Денис, тя е компетентна. bouquet
Виж целия пост
# 400
lovely, моят инсулин беше много висок и потвърждавам, че изпитвах адски неистов неконтролируем глад, особено за тестено. ядях до припадък и след 30 минути бях гладна като куче...пълен ужас!
Виж целия пост
# 401
Аз като огладнея зверски ми се превиждат само теста... Ако се наям с тесто, после искам и сладко..
Не се случва често, но ако изям всичко после ми е мега зле, мога да се издрайфам на секундата...
От ниска захар, висок инсулин, двигам захарта и още повече инсулина и направо почват да ме обливат вълни... Толкова е ужасни, че още като ми се дояде и си представя какво ще стане се отказвам ....
Виж целия пост
# 402
Елч, Brayda, да, предполагам, че е нещо като това, което и вие описвате. Един нечовешки е тоя глад, все едно имаш дупка в корема. Но не мога да разбера защо пък точно втората седмица е това. А реших да го следя по календара за цикъла ми и се оказа много постоянен и тенденциозен, тоест все по това време е и като навляза в трета седмица от цикъла и ми мине овулацията и се успокоявам. Тогава пък почват гърди да ме стягат де, но поне ужасния глад, който освен това се комбинира и с безсъние, спира и си почивам за две-три седмици от него. И после пак...много странна работа. Може да ми става ниска захарта, освен че ми е висок инсулина, ама защо ще се качва точно тогава само...
А между другото вие имате ли глюкомери да си следите дали ви пада захарта?
DeVa®, трябва наистина да я питам, защото тия лекари нищо не обясняват за взаимовръзките между хормоните. Само последната ендокриноложка ми го вметна това, че ако първопричина е пролактина се лекува той, а не инсулина. Дали е права не знам.
Виж целия пост
# 403
Lovely, ти правила ли си резонанс на хипофизата?
И моите стойности на пролактина бяха около 900-1000 при 630 г.гр. , отделно с ИР, но нямах твоите оплаквания. От метформина като цяло не ми се яде, но и спазвам диета. Позволя ли си нещо тестено...после главоболие, гадене...абе , висок инсулин.
Но от пролактина се бях сдухала ужасно много, гърдите ме боляха ужасно, ревяла съм под душа, защото допира на водата ме съсипваше, сутиени не можех да нося...кошмар. Оправи се точно за 1 ден - с първото хапче достинекс /изписано от лекар, разбира се/

Като тийн около овулация бях все гладна като вълк, но ми мина като станах на 19-20  Mr. Green
Виж целия пост
# 404
Lovely, ти правила ли си резонанс на хипофизата?
И моите стойности на пролактина бяха около 900-1000 при 630 г.гр. , отделно с ИР, но нямах твоите оплаквания. От метформина като цяло не ми се яде, но и спазвам диета. Позволя ли си нещо тестено...после главоболие, гадене...абе , висок инсулин.
Но от пролактина се бях сдухала ужасно много, гърдите ме боляха ужасно, ревяла съм под душа, защото допира на водата ме съсипваше, сутиени не можех да нося...кошмар. Оправи се точно за 1 ден - с първото хапче достинекс /изписано от лекар, разбира се/

Като тийн около овулация бях все гладна като вълк, но ми мина като станах на 19-20  Mr. Green
Сега края на месеца най-сетне ще правя резонанс пък да видим. Защото аз имам 100 оплаквания като цяло - адско главоболие всеки ден, гадене, понякога болки в гърди, окосмявания, умора супер силна, потене, депресии, паники...абе един букет. Та невролог ме праща за ЯМР на глава, надявам се там да видят какво става и с хипофизата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия