Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 14

  • 61 239
  • 755
# 375
Момичета,аз пък се чудех,дали ще е достатъчно само един път на гладно да се изследва кр.захар и инсулина ...имам предвид ,без да се прави обременяване с глюкоза ,за да се гледат и другите стойности...
Виж целия пост
# 376
Аз не съм правила обременяване, защото и на гладно ми показа проблем. Не виждам смисъл да се натоварвам излишно.
Виж целия пост
# 377
На мен д-р Тодорова ми каза повече никога да не правя обременяване, защото изчерпва прекалено много панкреаса (моите стойности на инсулина бяха доста високи). Според нея ка и инсулин на гладно е достатъчно информативно.
Виж целия пост
# 378
На мен д-р Тодорова ми каза повече никога да не правя обременяване, защото изчерпва прекалено много панкреаса (моите стойности на инсулина бяха доста високи). Според нея ка и инсулин на гладно е достатъчно информативно.

 Peace
Ех, как не можах и аз да попадна на такъв ендокринолог!
Виж целия пост
# 379
На мен д-р Тодорова ми каза повече никога да не правя обременяване, защото изчерпва прекалено много панкреаса (моите стойности на инсулина бяха доста високи). Според нея ка и инсулин на гладно е достатъчно информативно.

Аз съм съгласна, така процедирам, не искам да правя повече обременявания, с доказана ИР съм.
Обаче се втрещих преди 1м.... на ММ му се наложи да прави изследвания и директно му назначиха ОГТТ+ИРИ, и съм благодарна за което.... на гладно ИРИ е около 9, захарта е 5....но захарта на 1-ви и 2-ри час е над 14! единствено съжалявам,че не пуснаха ИРИ на 1-ви и 2-ри, а само на гладно..... та така, той е диабетик. Безсимптомно, подмолно....мръсен гаден диабет. Cry
Виж целия пост
# 380
Преди месец ми правиха лапароскопия и покрай нея 2 пъти ми изследваха кръвна захар.
Лабораторията беше към клиниката и моята КЗ беше 5.5 при горна граница 6.5 и ми казаха, дори и ендокринолога, анестезиолога и репродуктивния специалист, че КЗ ми е добре, нормална.
Да им вярвам ли?

Преди това март месец в цибалаб КЗ ми беше 5.2, а инсулина 9. От близо 1г и 6м вземам метформин и разлика от тогава и сега няма в показателите.
Вярно е, че взимам по-малка от предписаната доза, но толкова ми понася. Спазвам и диета.

Смятам скоро да посетя Тодорова, защото чета, че дава и разни алтернативи на метформина.
Може ли малко инфо - тя кога идва от Плевен, ако звънна за час кога най-рано ще има свободен?
Виж целия пост
# 381
Смятам скоро да посетя Тодорова, защото чета, че дава и разни алтернативи на метформина.
Може ли малко инфо - тя кога идва от Плевен, ако звънна за час кога най-рано ще има свободен?

Вероятно, ако звъннеш сега, ще те запишат за края на септември / началото на октомври. Като аз ходих при нея преди около 3 седмици, чух, че администраторката записваше часове за средата на септември.
Виж целия пост
# 382
А къде да звънна?
Виж целия пост
# 383
Най-долу в страницата са дадени координатите на клиниката (силно казано - "клиника"), в която Тодорова преглежда, като е в София - http://zdravencatalog.com/doc-d-r-katia-todorova-reproduktivna-endokrinologia/.
Виж целия пост
# 384
Благодаря много, ще си запиша час.
Преди да отида ще пусна пак ЩЖ и КЗ+инсулин
Виж целия пост
# 385
Здравейте, може ли коментар?

Insulin (на гладно)   S        9.03       mU/L     Оптимални ст.: < 10.0     ECLIA
Insulin (2)   S        72.99       mU/l         ECLIA
Insulin (3)   S        83.99       mU/l         ECLIA

Оптимални стойности:
на гладно: < 10.0 mU/L
на 30' и 60': пикови стойности
на 120' : < 50 mU/L


Клинична химия
Глюкоза   S        5.3       mmol/l     2,8 - 6,1     HK
Глюкоза (2 )   S        8.4       mmol/l         HK
Глюкоза (3 )   S        7.2       mmol/l         HK

Орален глюкозотолерансен тест:
(1) - изходна стойност
(2) - 60-та мин.
(3) - 120-та мин.
изходна ст. 120-та мин.
Нормален тест < 6.1 <7.8
Гранични стойности 6.1 - 7.0 7.8-11.1
Диабет > 7.0 >11.1

Целта принципно е бременност. Не мога да си разчета сама резултатите. А и съм доста озадачена от високия инсулин. Аз съм човек, който тренира и по принцип не яде сладко и тесто...
Виж целия пост
# 386
Serenity__bg, много гадно за тм Sad

blackisback, виж какво ще каже лекаря, но според мен си имаш ИР. по принцип 9 е малко височко, на първия час трябва да се умножи по 5 (твоето е доста повече), а на втория час трябва да спадне, а при теб не само, че не спада, ами се и увеличава. според мен ще ти дадат да пиеш метформин, който помага и за подобряване на яйцеклетките.
Виж целия пост
# 387
Каква е зависимостта за втория час за инсулина?
На мен са ми мерили само на 0 и на 120 мин.
По спомен бяха захар - 4,6 , инсулин - 4,8
на 120 мин - захар -7,8, инсулин - 50

Нещо такова беше, преди време съм ги писала точно резултатите като ги правих изследванията.
Виж целия пост
# 388
В цибалаб пусках и ми казаха, че хома излиза по-евтино. Разписани са поотделно иначе и е изчислен хома индекса. Та сега при мен инсулин 8 и глюкоза малко под 5 добре ли са? Дали да почваме стимулация за ин витро или още да чакам...
Елба, по тези стойности HOMA e доста добре, към 1,77. Но дали е време за стимулация, не знам, с лекар говорила ли си?
Blackisback, както е писала Елч, на първия час е приемливо 5 пъти повишаване на инсулина. Според моя лекар е добре да се знае и на 4-тия час какво се случва - дали КЗ няма да падне прекалено ниска и да стане хипогликемия. Като гледам темата във форума, масово се гледа само до 3 час. По HOMA индекс нещата са по-скоро добре. Под рисковите стойности е.
Serenity, подмолна болест да... смята се, че е в резултат на прекалено силна инсулинова резистентност, която не е лекувана много дълго време.
Виж целия пост
# 389
Еми ще видим какво ще излезе, почнахме стимулацията. На ендокринолог не съм ходила, но мисля, че си продължавам с метформина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия