Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 14

  • 61 240
  • 755
# 420
Извинявам се, но какви са симптомите  newsm78 Иначе аз понякога умирам от глад след кафе, друг път ме държи сита с часове.

Елба,моето ми го даде ендокринолог  Peace
Виж целия пост
# 421
Имам висок инсулин (140) и предстои лечение.
Това може ли да бъде причина за незабременяване и лошо качество на яйцеклетките.
Има ли момичета забременяли с висок инсулин, споделете.... newsm78
Виж целия пост
# 422
marianka77, правила ли си обременяване? кога е тази стойност 140?
Виж целия пост
# 423
Имам висок инсулин (140) и предстои лечение.
Това може ли да бъде причина за незабременяване и лошо качество на яйцеклетките.
Има ли момичета забременяли с висок инсулин, споделете.... newsm78
Да, причина е за стерилитет.


Ето и изследване за консумацията на кафе и връзката със завишените нива на КЗ и инсулин: http://care.diabetesjournals.org/content/27/12/2990
Виж целия пост
# 424
KayRenn, съгласна за кафето като цяло. Но впредвид, че работя и имам нужда от нещо стимулиращо. Цяла година не пих, но замествах с фрешове, шоколади и така напълнях. С какво да заместя? И цикорията ми е слаба. Е, едничко кафе до обяд...
Виж целия пост
# 425
Моят инсулин на първия час също беше около тази стойност, вярвам, че ще го вкараме в релси Simple Smile
Виж целия пост
# 426
Ама каква е тази стойност 140? На гладно ли? Това са някакви глупости, лабораторна грешка най-вероятно. Да не би за 14 да говорим, на нулева минута? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 427
Мале, моя беше 98 на първия час и ендокринолога ми вика да не се притеснявам  Shocked
Виж целия пост
# 428
Ама каква е тази стойност 140? На гладно ли? Това са някакви глупости, лабораторна грешка най-вероятно. Да не би за 14 да говорим, на нулева минута? Rolling Eyes

не не е грешка, вземат кръв, пия глюкоза и следващият час този резултат
и аз съм изплашена Cry
Виж целия пост
# 429
не не е грешка, вземат кръв, пия глюкоза и следващият час този резултат
и аз съм изплашена Cry

Точно, де, говорим за съвсем различни неща. Laughing Резултатът на 60-тата мин. е най-НЕпоказателен. Гледат се най-вече 0-вата и 120-тата. Peace

Моят инсулин на 60-тата мин. беше 133.
Виж целия пост
# 430
KayRenn, съгласна за кафето като цяло. Но впредвид, че работя и имам нужда от нещо стимулиращо. Цяла година не пих, но замествах с фрешове, шоколади и така напълнях. С какво да заместя? И цикорията ми е слаба. Е, едничко кафе до обяд...
Фрешовете и шоколадът не са решение за хора с ИР. Кафето успешно може да се замести със зелен или ментов чай. А най-добре е, ако може денят да стартира с 30-40мин аеробно натоварване, за да сме заредени с енергия до края на деня.
Виж целия пост
# 431
не не е грешка, вземат кръв, пия глюкоза и следващият час този резултат
и аз съм изплашена Cry

Точно, де, говорим за съвсем различни неща. Laughing Резултатът на 60-тата мин. е най-НЕпоказателен. Гледат се най-вече 0-вата и 120-тата. Peace

Моят инсулин на 60-тата мин. беше 133.
третият час, 120мин (малко по-бързо ми взеха кръв, около 100 мин) ми беше 50.
а защо не е показателен ?
Виж целия пост
# 432
третият час, 120мин (малко по-бързо ми взеха кръв, около 100 мин) ми беше 50.
а защо не е показателен ?
а това защо? от мен искаха на минутата да се явявам...
Виж целия пост
# 433
Мацки, пуснах първата контрола, след 3 м. диета. За ИР май съм доста доволна, вие какво ще кажете?

TSH  3.830            (преди - 3.1)

Глюкоза ( Glucose )   4.35      (преди 5,8)
Insulin ( Серумен Инсулин )   9.04   (преди 22,8)
HOMA ( IR ) индекс   1.75   индекс   (преди 5,9)

< 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR

Само пустото ТСХ се е влошило и сега ще трябва пак да започна хормона Sad
Някой има ли и опит с Витамин Д и Витамин Б12? Какво се пие за тях?

Витамин В12 ( Vit. B12 )           59.56   pmol/l   141 - 489
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   53.55   nmol/l   50 - 120

Пуснала съм и липиден профил, но там съвсем нямам познания и за пръв път го пускам.
Гликиран Хемоглобин ( HbA1c )   5.13   % (NGSP)   4.0 - 6.0 (6.0 - 6.5 повишен риск за диабет)

Холестерол - общ ( Total Cholesterol )   4.86   mmol/l   Препоръчителна стойност до 5.0
Холестерол - HDL-Cholesterol   1.61   mmol/l   Препоръчителна ст. за М. над 1.0; Ж. над 1.2
Холестерол - LDL-Cholesterol   2.77   mmol/l   Препоръчителна стойност до 3.0
Холестерол VLDL-Cholesterol   0.48   mmol/l   ---
Триглицериди (Triglyceride )   1.05   mmol/l   Препоръчителна стойност до 1.70
Виж целия пост
# 434
Браво, Елч Simple Smile само тсх да оправиш.
Аз пия б12 (метилкобаламин), таблетки за смучене. Моето беше 190, в граници, но като четох, реших, че е ниско и искам да го вдигна.
За вит Д - от април пих вигантол по 40 капки, веднъж седмично (това беше с одобрението на ендото), защото моя беше доста под долна граница. Сега пия на капсули през ден. Вече съм в средата на реф гр и мисля да ги спирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия