Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 14

  • 61 240
  • 755
# 450
Здравейте, реших и аз да направя обременяване с глюлоза и да изследвам трикратно кръвна захар и инсулин. Не ми е назначено, но търся причината за незабременяване от години. Досега кръвната захар ми е била в норма, но доколкото разбирам от прочетеното е важно да се проследят стойностите на инсулина при обременяване. Правилно ли съм се насочила? Реално нямам наднормено тегло и съм без установен проблем, но разбрах, че високият инсулин пречи на деленето на клетките и имплантацията. В този смисъл е важно да бъде направено обременяване или мога да изследвам еднократно глюкоза и инсулин без да приемам глюкоза  Thinking

Изследвай си и ТСХ и вит.Д , като правиш обременяването  Peace

При ИР има некачествени яйцеклетки, както и при ниски нива на вит.Д, а ТСХ трябва да е под 2, даже под 1 за забременяване, след това се следи - първи триместър под 1, втори под 2, трети под 1 Peace
Виж целия пост
# 451
Момичета, благодаря за отговорите. Не знаех, че ИР може и с направление, но предния път като исках за тсх личния твърдеше, че не трябвало да го изследвам, та не знам с какъв довод може да ми даде за ИР.
Ще пусна и тсх заедно с ИР, но тук в Пв лекарите твърдят, че за забременяване трябва да е около 2, а не под 2. Много странно. Аз пия Еутирокс 25 мг и обикновено ми е около 2.
За вит. Д ще ходя в друга лаб, където ще пусна и НК клетки и активност. А няма да е зле да проверя и останалите репродуктивни хормони, че последно ги изследвах 2014-та. Те ще ми трябват ли преди ин витро?
Виж целия пост
# 452
За ИР пълното изследване няма кой да ти го даде на направление. Може да се пусне само кръвнозахарен профил, които покрива само кр. захар. Инсулина се доплаща задължително. А в случая той е важния и скъпия. И се пуска 3 пъти заедно с кр. захар. Това да не решиш,че веднъж на гладно е достатъчно. Не знам как влияе инсулина, но прави яйцеклетките некачествени. И това е индивидуално разбира се. При мен влияе цялостно на цикъла. Става страшно нередовен с овулация на 28-35 и нататък ден, която докторите смятат за некачествена. Факт е обаче че и много бебета си се раждат с такъв цикъл. Whistling
За ТСХ не знам какво да кажа. Начев си държи пациентките изкуствено в хиперфункция, а доколко е правилно едва ли някой ще каже. Моя ендокринолог искаше през цялата бременност ТСХ да ми е под 2-2,5. Факт е че с минималната доза Л-тироксин за месец го свалих от почти 4 на 1,3 и докато не се покачи на 2 имах месец и половина ужасяващо сърцебиене.
Виж целия пост
# 453
Моят ендо в Пловдив искаше ТСХ около 1. Винаги ми е било 2, и никога по-високо. Каза, че високото влияе на качеството на яйцеклетките и държеше да е около 1 няколко месеца, преди да започнем бебправене.
Случи се така, че когато забременях бях в София и ме следеше д-р Начев. Той каза, че при ТСХ -2 не би изписал терапия преди бременност, но като споменах, че съм с два спонтанни аборта, каза, че терапията е била оправдана  Wink Така, че той не е най-големия максималист. В изкуствено хипо не държи никой, ако има симптоми на хипо, регулира дозата. При бременност, много бързо се покачва ТСХ , заедно с ЧХГ. При момичетата с АРТ , подготовката също влияе на ТСХ. По време на бременност за жени с тиреоидит на Хашимото е препоръчително ТСХ да е с долногранични стойности/това от препоръките за добра практика по ендокринология/.
Не съм по темата ИР, но пък повечето сме със сходни проблеми  Confused
Виж целия пост
# 454
Здравейте, скоро не съм писала, но се включвам по темата с овулацията. Март (или февруари, не помня вече) правих обременяването - висок инсулин (10 на гладно), форма на ИР. А вече от около може би година овулацията ми е към 20-21-вия ден, единствено миналия месец беше около 14-15 ден, както винаги до преди около година. Бихме искали второ дете, но ме смущава тази промяна. Признавам, че не съм много запозната, но подобна кратка лутеална фаза май не е много добре.
Според вас нужно ли е да се консултирам с лекар, преди да започнем опити за бебе с цел да пия нещо, което да подобри качеството на яйцеклетките примерно? Или нещо друго, хич не ми е ясно  Crazy
Виж целия пост
# 455
По кратка от 12 дни ЛФ не е добре.
Проследи с лекар или тестове и бт овулацията и 7 дни след нея пусни прогестерон да изследваш. Може да ти е нисък и за това да идва по-рано.
Виж целия пост
# 456
А възможно ли е съкращаването на ЛФ да има общо с висок инсулин (някаква непряка връзка), или това е изцяло свързано само с прогестерона? Има ли значение в кои дни от МЦ се изследва прогестерона?
Цикълът ми е 28-29 дни и преди винаги съм си усещала овулацията около 15 ден средно. А сега както споменах към 21 ден. Ще взема тестове за следващия месец, за да съм сигурна Peace
Виж целия пост
# 457
Инсулина е свързан с качеството по-скоро.
Прогестерона се изследва в неговия пик 7 дни след О.
Може да са били инцидентни.
Проследи О с нещо, за да си сигурна кога е.
Като видиш положителен тест за О отиди да те видят на ехограф, да ти кажат кога и дали се е спукал Ф.
Виж целия пост
# 458
А усетили ли сте да ви стане по-малко болезнен цикълът и овулацията при приема на метформин?
винаги съм имала болезнен цикъл и болку около ову, а 3-те месеца, откакто пия метформин е почти напълно безболезнено. вижда ми се твърде голямо съвпадение. но пък малко или много съм си променила и начина на хранене, та има малка вероятност и от това да е...
Виж целия пост
# 459
Здравейте. Искам да си направя изследване ИР във връзка с нередовен цикъл. В лабораторията в която мисля да си го направя има изследване наречено Имунореактивен инсулин-профил,това Инсулинова резистентност ли значи, защото и цената е доста по ниска(от друга тема ми казаха че ще ми излезе към 70лв.) да знам да се подготвя с парички.

Виж целия пост
# 460
Сигурно е същото, но след хранене, не след глюкоза.
Питай в лабораторията.
Виж целия пост
# 461
dani_part,
IRI имунореактивен инсулин - се мери  на 0 мин( на гладно, след гладуване от 20ч на предишната вечер)
и на 120мин (след прием на глюкоза, без прием н атечности за тези 2 ч и в покой)

Това са минимум изследванията на инсулин (заедно кр. захар пак на 0 и 120 мин.), които ще назначи лекар.
Понякога ги проверяват и на 30, 180 мин. Но, много рядко.Обикновено само първият път докато сложат диагнозата.

Според мен лабораторията малко объркващо пише профил. Може би искат да кажат пакет ИРИ на 0 и 120мин. Само венозно вземане. Кръвозахарен профил се мери след хранене към 9ч, 12 и 15ч, само кр захар.
Само първото вземане  е венозно, после е периферна кръв.

Ако ще правиш обременяване пускаш минимум ИРИ и кр.захар на 0 и 120мин след достатъчно гладуване и при пълен покой.
Виж целия пост
# 462
dani_part,
IRI имунореактивен инсулин - се мери  на 0 мин( на гладно, след гладуване от 20ч на предишната вечер)
и на 120мин (след прием на глюкоза, без прием н атечности за тези 2 ч и в покой)

Това са минимум изследванията на инсулин (заедно кр. захар пак на 0 и 120 мин.), които ще назначи лекар.
Понякога ги проверяват и на 30, 180 мин. Но, много рядко.Обикновено само първият път докато сложат диагнозата.

Според мен лабораторията малко объркващо пише профил. Може би искат да кажат пакет ИРИ на 0 и 120мин. Само венозно вземане. Кръвозахарен профил се мери след хранене към 9ч, 12 и 15ч, само кр захар.
Само първото вземане  е венозно, после е периферна кръв.

Ако ще правиш обременяване пускаш минимум ИРИ и кр.захар на 0 и 120мин след достатъчно гладуване и при пълен покой.
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 463
писах ти и в другата тема, мисля, че това от лабораторията  и това, за което ти разказвах са едно и също.
Обади се и попитай за глюкозата.
Хубаво е като си го правиш за 1-ви път е да направиш и това на 60-тата минута и към тези 3 инсулина, да изследват също и КЗ
Виж целия пост
# 464
Здравейте. Искам да си направя изследване ИР във връзка с нередовен цикъл. В лабораторията в която мисля да си го направя има изследване наречено Имунореактивен инсулин-профил,това Инсулинова резистентност ли значи, защото и цената е доста по ниска(от друга тема ми казаха че ще ми излезе към 70лв.) да знам да се подготвя с парички.


В Бодимед-75лв
ИРИ 3X18
захар 3x3
боцкане 3x4
и глюкозата на прах ако се плаща отделно, около 1лв е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия