Работа, CV-та, HR-и, съвети - 54-та тема

  • 90 755
  • 716
# 585
Аз пък писах лично съобщение на ZinaST преди седмица и още нямам отговор  Whistling
Виж целия пост
# 586
И?
Виж целия пост
# 587
Аз пък писах лично съобщение на ZinaST преди седмица и още нямам отговор  Whistling

Така го казваш, сякаш ти е длъжна.
На мен ми се е случвало да забравя да отговоря на някого. Като отворя съобщението, но нямам време да отговоря веднага, после няма кой да ми припомни, освен човекът, който ми е писал.
Та може би по-правилно щеше да се обърнеш към нея, тук в темата.
Виж целия пост
# 588
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=940649
Виж целия пост
# 589
Аз пък писах лично съобщение на ZinaST преди седмица и още нямам отговор  Whistling

Скрит текст:
Въпросите бяха такива, на които съм преценила, че не желая да отговоря. Затова и не съм отговорила.
 
Но щом е толкова важно - аз съм HR. Конкретната сфера, в която съм заета в момента, няма никакво отношение към темата. В момента не търся хора, но дори и да търсех, щях да го направя с обява. Нямам практика да събирам CV-та от тук. Правила съм го в миналото. Имам неприятен опит. Взела съм решение, да не го правя повече. Така че, не благодаря, не е необходимо да ми изпращаш каквото и да е.

Пиша в темата, само защото ти реши да изнесеш това тук. Можеше просто да ми напишеш, че ти важно да ти отговоря и щях да го направя, без да занимаваме останалите.

С друго мога ли да съм ти полезна? Или и аз да направя така:  Whistling
Виж целия пост
# 590
Клюки има навсякъде, въпросът е как ти сам реагираш.  Доскоро се водех "новата колежка" и имаше непрестанни подмятания, грозни намеци. Ами смеех се. Най - искрено - не ми пука! Там съм с ясна цел и граници.  Работя - плащат ми. Наскоро дойдоха още по-нови хора и сега те са актуалната тема. Колелото се върти.  Интересно ми е да чуя нещо за тях, но не правя отрицателни коментари.
Да използваш проблемите на нечие дете за забавление или отмъщение е непонятен ход. Бих дала съвет в тази посока, но е непоискан и ще го спестя.
Относно търсенето на нова работа докато все още работим -  бях си наумила да направя  1 година преди да сменя фирмата. Да стои по-добре в CV-то. Переодично хвърлям око в джобса - нищо интересно. Ако излезе обещаваща обява ще се пробвам въпреки първоначалните планове.  Нямам конкретни оплаквания от сегашното място,  но виждам колеги, които са тук от прекалено много години. Обсебени,  изнервени, сърдити.  Усетя ли, че ставам и аз такава, ще се махна. Искам личния и служебния ми живот да са две отделни неща, а не да живея и дишам в проблемите на работата.
Виж целия пост
# 591
 И в моята работа имаше много интриги. Колкото и да се стараех да страня, да си върша работата и да не обръщам внимание, ситуацията беше нетърпима. Шефът стоеше в основата на повечето проблеми. На принципа "разделяй и владей" привикваше определени хора, обясняваше им колко добре си вършат работата и колко е доволен от тях, но как колегите им за нищо не стават, всичко това на четири очи. Напомпва им самочувствието, нахъсва ги срещу останалите. На тези, за които е казал, че нищо не става от тях говори, как без тях фирмата няма да е това, което е, те изнасят най-тежката работа и той е много доволен. Манипулира до безобразие и така никой с никой не е приятел. Всички му клюкарят. Грозна картинка.

 Не съм се отчаяла, че навсякъде е така, защото съм работила в прекрасен колектив в миналото. Имам добри примери от приятели и техните взаимоотношения с колеги и шефове.
 Сега за сега преустановявам търсенето на работа, защото ще уча и ще работя от вкъщи. Но искрено се нядявам, когато отново ми се наложи да работя с хора, то да си намеря място, където интригите не са на почит.
Виж целия пост
# 592
...но виждам колеги, които са тук от прекалено много години. Обсебени,  изнервени, сърдити.  Усетя ли, че ставам и аз такава, ще се махна. Искам личния и служебния ми живот да са две отделни неща, а не да живея и дишам в проблемите на работата.

Точно казано. Но знаеш ли, освен теб не съм чувала/чела някой да разсъждава над тези неща много-много. В един филм бях чула дума за това - институционализиран. До болка привързал се към мястото където е, независимо дали е добро или не за него.
Според мен е пагубно за развитието освен ако нямаш някой, който постоянно да те подбутва напред и нагоре. Започваш да се чувстваш комфортно само в тази си работа. Не ходиш по интервюта, дори да има интересни предложения. Мислиш си колко си свикнал тук и колко ти е добре. Но началничетата имат нюх за тези неща и ги усещат. В един момент започват да те възприемат като част от мебелировката. И заплатата не расте особено. Та защо - знаят, че така или иначе си неспособен да отидеш другаде.
Виж целия пост
# 593
някой ходил ли е на среща в gfk?
Виж целия пост
# 594
Аз пък писах лично съобщение на ZinaST преди седмица и още нямам отговор  Whistling

Скрит текст:
Въпросите бяха такива, на които съм преценила, че не желая да отговоря. Затова и не съм отговорила.
 
Но щом е толкова важно - аз съм HR. Конкретната сфера, в която съм заета в момента, няма никакво отношение към темата. В момента не търся хора, но дори и да търсех, щях да го направя с обява. Нямам практика да събирам CV-та от тук. Правила съм го в миналото. Имам неприятен опит. Взела съм решение, да не го правя повече. Така че, не благодаря, не е необходимо да ми изпращаш каквото и да е.

Пиша в темата, само защото ти реши да изнесеш това тук. Можеше просто да ми напишеш, че ти важно да ти отговоря и щях да го направя, без да занимаваме останалите.

С друго мога ли да съм ти полезна? Или и аз да направя така:  Whistling


Пределно ясно ми е че никой с нищо не ми е длъжен,но може би от чиста човещина можехте кратко и категорично да напишете просто,че не желаете да отговаряте.Все пак не знаете човека отсреща кой е, за да с лека ръка махнете и кажете що пък да й отговарям коя е тая...
Виж целия пост
# 595
някой ходил ли е на среща в gfk?
За каква позиция?
Виж целия пост
# 596
някой ходил ли е на среща в gfk?

Ходила съм, без резултат срещата е някакъв тъп логически тест с какви ли не задачи, след това следва запознаване с екипа и неговият мениджър където ще работиш като втора среща , не съм стигала никога до такава но в началото посочих каква е срещата, общо взето идва при Вас човек във залата и ви запознава най общо с компанията и бъдещата Ви работа там.
Виж целия пост
# 597
Защо ме търсиш?, много точно казано. Аз съм в подобно положение, супер удобно уютно се чувствам на сегашната ми работа, въпреки някои недостатъци. Добре, че се светнах напоследък и се оглеждам вече за по-перспективни предложения. Макар че пък съм нещо като повишена от скоро и не знам какво ще се случва, но знам, че трябва да сменям скоро работата, няма цял живот да седя тук, не съм на 50г, че да пазя някакво място.
А на предната работа пък беше точно обратното. Кошмари дори сънувах, направих една година и се махнах.
Виж целия пост
# 598
Аз пък писах лично съобщение на ZinaST преди седмица и още нямам отговор  Whistling

Скрит текст:
Въпросите бяха такива, на които съм преценила, че не желая да отговоря. Затова и не съм отговорила.
 
Но щом е толкова важно - аз съм HR. Конкретната сфера, в която съм заета в момента, няма никакво отношение към темата. В момента не търся хора, но дори и да търсех, щях да го направя с обява. Нямам практика да събирам CV-та от тук. Правила съм го в миналото. Имам неприятен опит. Взела съм решение, да не го правя повече. Така че, не благодаря, не е необходимо да ми изпращаш каквото и да е.

Пиша в темата, само защото ти реши да изнесеш това тук. Можеше просто да ми напишеш, че ти важно да ти отговоря и щях да го направя, без да занимаваме останалите.

С друго мога ли да съм ти полезна? Или и аз да направя така:  Whistling


Пределно ясно ми е че никой с нищо не ми е длъжен,но може би от чиста човещина можехте кратко и категорично да напишете просто,че не желаете да отговаряте.Все пак не знаете човека отсреща кой е, за да с лека ръка махнете и кажете що пък да й отговарям коя е тая...

Прекаляваш!


Виж целия пост
# 599
"Аз мога повече" в действие ли е и има ли шанс да се доредиш?
Понеже в службата ни предлагат, но нямаш избор там.
Курса по Word/Excel и английски- към ключови компетенции ли се води?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия