Съпруги на военнослужещи - 19

  • 73 752
  • 745
# 345
Здравейте момичета! Честит Кръстовден!
Фей, попътен вятър за вас!
Аз вече съм в София, в новото училище, ще бъда и класен ръководител. Все още опознавам колегите, те мен - също. Wink
Трудно се адаптирам  /от моя красив град в столицата/, но ще трябва да свикна. Важното е, че съм при семейството си. Трудно се разделих с моето училище, където създадох истински приятелства, където се научих  да бъда учител и класен ръководител. Трудно се разделих и с моите ученици...Но тук очаквам с нетърпение да се срещна с новия си клас.
Желая на всички колеги и ученици една спокойна и много успешна учебна година! Нека има много усмихнати учители и знаещи ученици! На добър час! Hands Clap baloni Kissing Heart

Виж целия пост
# 346
Здравейте и от мен
Фей, попътен вятър и да натрупаш много хубави емоции
Патенце,не се притеснявай за ваксината-всичко ще е наред,само да знаш че е болезнена и се подготви психически че бебчо ще си поплаче,че аз бях изненадана и си поплаках с нея
Fleure de lune,успех в новото училище,сигурна съм че и там ще създадеш добри приятелства,важното е че си при семейството си
Аз вече чакам в Петък ММ да се прибере от границата и пак започвам с лекциите,добре че тази година(поне засега) са само 3 дни в седмицата и ще е по-лесно с ходенето,а и ММ две седмици ще е на границата,две в къщи и ще гледа бебка
Сега ви  Hug всички споменати и неспоменати и ви оставям
Виж целия пост
# 347
Честит празник!

Фей, най-мразя да стягам/разопаковам багаж, но пък така обичам да пътувам... Heart Eyes Пожелавам ти лек път и страхотни емоции!

И на мен ми се върти в главата идея за някоя екскурзийка... Нито съм избрала дати, нито дестинация, но вече почти месец куфара си стои самотен...
За другия месец колегите организират поход до Чудните мостове - че ще ходим е ясно, чудя се, дали да не оставим децата на баба им newsm78

Вкъщи дребните тръпнат в очакване на утрешния ден hahaha Малката няма търпение, да отиде "в голямата глядинка", а баткото - да я заведе Simple Smile Цял следобед ми обяснява как утре щял да заведе сестричката си до нейната група и тогава да отиде той в своята hahaha
Виж целия пост
# 348
НА УЧИТЕЛКИТЕ НИ В ТЕМАТА И НА ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ-УСПЕШЕН СТАРТ!


Виж целия пост
# 349
Спорна и успешна учебна година на учениците, учителите и студентите! И на малчовците, посещаващи детска градина - също! Всички да ходят с желание и удоволствие! На добър час!
Виж целия пост
# 350
Честит първи учебен ден и нова учебна година! На учителките - сили, търпение и любов, а на учениците - успешна година!
Виж целия пост
# 351
Хей, чаровници, я елате да изпием по едно чайче, или по едно кафе.  Simple Smile.




От сутринта слушам и гледам предавания за 15.09. Всяка година се вълнувам, спомням си моя първи учебен ден. Моята учителка беше възрастна, белокоса. Тайничко завиждахме на другите два първи класа, чиито учителки бяха млади и много хубави. После си обикнахме нашата учителка... И до сега помня, как хващаше ръката ми и изписвахме бастунчета и ченгелчета. От тогава ми остана навикът, когато пиша, да седя с изправени рамене. Simple Smile Спомням си и първите учебни дни на моите деца-и развълнувани, и уплашени...И тъй като помня от отдавна, помня и как заведохме преди 4 години в училището внукът ни. Винаги много се вълнувам, а и не минава без сълзички...
Я кажете, имаме ли първолачета в нашето блокче? Мисля си и за ЛУННОТО ЦВЕТЕ-на ново място, сред нови колеги, с непознати деца. Миличка, от сърце ти желая попътен вятър. Какви са впечатленията ти? И за вашата дъщеричка днес всичко ще е ново и непознато. Дано бързо се адаптира.
МЪНИЧЕ, как е в голямата гЛЯдинка? Дано да са добри учителките, а и условията за игра и почивка на дечицата.
ФЕЙЩИЦАТА навярно вече е отпътувала. На добър път миличка. Гледай и събирай впечатления, а после ще разказваш.
Пак се разприказвах. Изпих си чайчето, ставам, че да не ми изгори мусаката. След обяд съм на тръстиката.
Желая ви хубав, вълнуващ ден. Hug

Виж целия пост
# 352
Взимам си едно чайче и след като досега мих, бърсах и чистих, смятам че си заслужавам почивката Simple Smile

Честит първи учебен ден на всички дечица, родители и учители!
На добър час!

Ние сутринта заведохме два нетърпеливи малчугана в първа и четвърта група. Баткото рецитираше по път "Аз съм българче" - знаменосец е на градината и с това уникално стихотворение ще посреща зайчетата, сред които - и малкия бяс Heart Eyes
Малката пък - нетърпеливо сутринта с отварянето на очичките си, питаше дошъл ли е Деня hahahaОблече се скорострелно, стоя мирно, за да направим прическа, нарами букетите и с огромно желание тръгнахме всички Heart Eyes
След малко отивам, за да ги прибера и да разбера как е минало тържеството и какви са впечатленията на Рошличка Simple Smile

И да ви се похваля - участвах в една игра тук във форума... Дори бях забравила, а сега с влизането - ЛС... Отварям аз и какво да видя - спечелила съм раница PartyВ неделя ще отидем, да си я получим лично и бъдещия първокласник вече си има раница hahaha
Виж целия пост
# 353
Пак аз...
Късният следобед ми се наложи да излизам из града... За целта се качих на ролерите, че с тез прословути ремонти Whistling
Ровя си се сега из клюкарника и попадам на този пост:
ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН В АМЕРИКА!!!
Първи училищен ден в едно средно училище в САЩ.
Учителката представя нов ученик
- Такиро Сузуки от Япония.
Часът почва и тя казва:
- Сега ще видим дали познавате историята. Кой е казал "свобода или смърт"? Никой не знае, но Сузуки вдига ръка:
- Патрик Хенри, Филаделфия, 1775 г.
- Много добре, Сузуки. А кой е казал "Държавата е народът и като такъв никога не може да умре"?
Сузуки става:
- Ейбръхам Линкълн, Вашингтон, 1863 г. Учителката поглежда другите деца и им казва:
- Засрамете се, деца! Сузуки е японец, а знае по-добре от вас американската история. Тих глас от последните чинове:
- Да им го натаковаме на японците!
- Кой каза това? - изкрещява учителката.
Сузуки вдига ръка:
- Генерал Макартър, Пърл Харбър, 1941 г. и Ли Якока на събранието на акционерите в Крайслер, Детройт, 1982 г.
Учениците стоят в пълна тишина, когато пак някой се обажда:
- Да до духаш!
Учителката, извън кожата си:
- Стига вече! Кой беше това?
Сузуки:
- Бил Клинтон на Моника Люински, Белия дом, 1997 г.
Някой друг извиква:
- Сузуки е лайно!
Сузуки веднага отвръща:
- Валентино Роси, мото-състезанието Гран-При в Рио де Жанейро, Бразилия, 2002 г.
Всички изпадат в истерия, учителката припада, а на вратата се появява разсилният:
- Да го еба! Никога не съм виждал такъв хаос.
Сузуки е готов:
- Иван Тотев, България, кмет - за организацията на движението в града след масово затваряне на улици и булеварди за ремонт. Пловдив, 2016 година.
Виж целия пост
# 354
Хаха,последното за Тотев не го бях чела, но почти всеки бг кмет може да бъде добавен.
Прекрасници,благодаря за пожеланията.! Последно спим на българска земя. До тук всичко е наред. Ще докладвам от време на време.
Честита и успешна да е новата учебна година за всички! Неминуемо сме свързани с училище всички- кой преподава, кой учи, деца и внуци...
Цветето пак отупа праха на спомените и ни разрева. Ииии имаш мъмрене пред строя, изневеряваш на марката. Признай си, че аз съм от телефона  Simple Smile
Спокойна нощ и се пазете! Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 355
Хайде да сипя по едно, за настроение и блясък в очите  Wink и най вече да не ме критикувате пред строя Joy


А сега, наздраве! Drunk

ФЕЙЩИЦЕ, аз си мислех, че вече си преминала през държавната граница, а ти все още си у дома. Хайде, на добър път! bye car003

МЪНИЧЕ,  rotfImbo

Лека нощ, милички newsm46

УТРЕ ВЕЧЕР ЩЕ ИМА ПРОВЕРКА! ВСИЧКИ ХОДОМ МАРШ, ИЛИ Я ПО-ДОБРЕ БЕГОМ КЪМ ПЛАЦА. ПОДГОТВЕТЕ СЕ ДА ДОКЛАДВАТЕ КОГА И КАК СТЕ ТРЪГНАЛИ НА УЧИЛИЩЕ, КАКВО СИ СПОМНЯТЕ ОТ ПЪРВИ КЛАС, ПОМНИТЕ ЛИ СИ ПЪРВАТА УЧИТЕЛКА? ОТСЪСТВИЯТА ЩЕ СА НЕИЗВИНЕНИ!
Виж целия пост
# 356
Здравейте момичета.Минавам на бързо,но утре ще се постарая да се реванширам.Има първолаци Фло,нашето момченце днес прекрачи училищния праг.Сутринта тръгна доста въодушевен чак не очаквах такова желание от него и днес след обяд ми вика"Мамо аз много се радвам,че съм ученик,то било много хубаво,а аз мислех,че е тъпо" hahaha.Дано така да продължи ама не ми се вярва нещо играта ни е по важна,но да е жив и здрав все ще се изучи.Пожелавам много успехи и на добър час на всички ученици(в това число и градинските ученици),а на учителите и родителите много търпение и валидолче  hahaha.Както казах на бързо затова засега толкова от мен,утре пак имаме празник в нашето семейство,така че ще се постарая да мина и да ви почерпя.Лека нощ на всички.
П.С.Лек път Фей да си изкарате страхотно.
 Hug за всички.
Виж целия пост
# 357
Добър ден, дами! Ето, че сме имали първолак в нашето блокче. juli0976  дано му харесва и занапред в училище. Феищице попътен вятър и само хубави преживявания да имаш по време на екскурзията. Ще чакаме пътепис и снимки! Мъниче - хубав виц. Да разкажа и аз спомени от моето първо стъпване в училище, та да ми се посмеете. Бях, а и съм, много привързана към мама Embarassed. На първия учебен ден се разплаках, т.к. познавах само две деца - момчета. Бях от паралелките, които в първи клас спяхме на обяд и след обяд - пак занятия (като в ДГ). Един или два пъти, когато ни слагаха да спим, аз се измъквах, обличах си дрехите, грабвах чадъра (валеше) и бягах от училище (Laughing), прекосявах градчето ни и отивах в ДГ при мама (детска учителка е).  Тя уплашена, учителката уплашена, изпращаше ме с лелята на групата й да ме върне пак в училище. Учителките ми бяха винаги две - сутрин и следобед. Само, че една от тях си остана от първи до трети клас, а другите всяка година бяха различни. Помня ги и те ме помнят, поддържаме все още контакти. За голямата ми дъщеря започването на първи клас и встъпването в училище бе голям празник - цветя, красиви тоалети, подаръци от госпожата им. Случихме на истински учител, който ги пое от първи до четвърти клас - всеотдайна, грижовна, строга, даваща им доста домашни, но и играеща с тях, разбираща, помагаща им, абе втора майка. Децата я обожаваха и имаха уважение и респект. Нямахме проблем и досега е така, харесва училището и е ученолюбива. Живот и здраве след две години ще си имам първокласничка, отново. Едната ми дъщеря ще завършва училище, а другата ще го започва  Laughing.
Вие сте наред за споделяне.
Виж целия пост
# 358
О, албена, и аз помня, че плаках на първия си учебен ден. Трябваше в нашия клас да бъде едно момиченце, което живееше в блока до нас. Тогава ни разпределяха по класове според улиците, на които живеехме и всички наборчета от нашата улица бяхме в един клас. Обаче точно това момиченце го бяха изместили в друг, за да може на нейно място да дойде една "парашутистка", чиито родители пожелали детето им да бъде точно при тази учителка, а не бяха от района на училището. Та ми смениха другарчето в последния момент и никак не бях щастлива. Ние бяхме последен випуск на тази учителка. След нас се пенсионира. Още е жива, но разбрах, че се я настанили в дом за възрастни хора, понеже не можела вече да се грижи сама за себе си. Освен че ни учеше да четем и пишем, изграждаше навици у нас. Имаше определени изисквания как да са ни подвързани учебниците и тетрадките, как да са надписани, какво да носим и още куп неща. Тогава майка ми прекарваше по цели часове в подвързване и надписване, после аз правих същото за дзвера. И сега не понасям неподвързани учебници и тетрадки.

А дзверът на първия си учебен ден беше ужасена. Тя не обича около нея да има много хора. Като видя колко народ се е събрал в двора на училището, се обърна и ми каза - "Хайде да си ходим". Беше изпаднала в потрес. И както не познаваше нито едно дете в класа ...  ooooh! После, когато ги въведоха в класната стая и учителката им ги подреди всеки на определеното за него място, дадоха им парченце питка и шоколадов бонбон, се успокои. Лудницата я нямаше. Имаше прекрасен начален учител. Имаше си ред, дисциплина, без да повишава тон. Не знам как го постигаше, но беше факт. И подготовката беше на ниво. Пазя й тетрадките по български от 3 и 4 клас и заедно с тези от 5, 6 и 7 могат да бъдат справочник за подготовка за всеки един изпит по български.

А вчера нищо не са чули от откриването на учебната година, ами тъпо било.  ooooh! Но директорът е стоял на вратата и се е здрависал с всеки един ученик, има, няма малко над 1000 ученици.
Ако питаш дзвера, обменили били бактерии.  ooooh!
Виж целия пост
# 359
Ех, Дунди, помня и аз това подвързване, изискване за полета, картон за учебници, хартия за тетрадки, едноцветни, без шарении, ех минало ... И аз като щерка ти си помислих, че това здрависване си е обмяна на бактерии. Ама поне нещо ти е разказала, моята, нали е на др място, само по тел. комуникираме, нищо не ми разказа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия