Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 43

  • 86 789
  • 749
# 345

Някой има ли и опит с Витамин Д и Витамин Б12? Какво се пие за тях?

Витамин В12 ( Vit. B12 )           59.56   pmol/l   141 - 489
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   53.55   nmol/l   50 - 120
По едно време през втората бременност бях с Б12 около 80, изписаха ми инжекции за 7 дни. Оправи се веднага и то трайно.
За витД - на капки, доза обаче при тези стойности не знам.
Виж целия пост
# 346
Здравейте!
На някой от вас да се е случвало или да познава някой да е имал ТСХ около 30 по време на бременност?
Надявам да можете да помогнете,много бих искала да се свържа и да обменя информация с някой ,който е бил в подобно положение...Понеже из форума се говори все за близко до нормите ТСХ(поне каквото успях да прочета)
 Sad
Ако в момента си бременна и това е твоето ТСХ веднага тичай на лекар,защото е опасно и за теб,и за бебето!
Виж целия пост
# 347
Мон изследването на б12 по време на бременост стандартно ли го правят или при отклонение в ПКК.

На мен доста ми падна хемоглобина и доктора ме натъпка с желязо и витамини и аз му разправям че трябва да изследваме б12 той нещо не реагира та се чудя сама ли да го пусна или си влиза в някакви задължителни изследвания по някое време на бременноста.
Виж целия пост
# 348
Вместо зехтин мога да препоръчам сусамово олио. Много ароматно е , аз лично много обичам сусам и понякога направо си гълтам от бутилката.
Имаме в къщи, купувано от азиатски магазин, с толкова наситен аромат и вкус е, че повече от няколко капки не може да се сложат в ястие.  newsm78
Виж целия пост
# 349
Мон изследването на б12 по време на бременост стандартно ли го правят или при отклонение в ПКК.
Не го правят нито стандартно, нито при нисък хемоглобин. Мързи ги, някои нямат нужните знания, на тези, които имат знанията не им се занимава да пускат изследване.
Просто на мен ми омръзна да ми се гади от желязо и да ходя с нисък хемоглобин по време на бременността. Пуснах си сама желязо, ЖСК и Б12. Оказа, че желязото ми е съвсем в горната граница, още малко и щеше да е над нормата, а Б12 е ниско. Тогава отидох на хематолог. Той каза:"Браво, че колегата АГ се е сетил да го пусне." Викам:"Не, четирима АГ не се сетиха, сама си го пуснах." И той:":"Ама как така?!" Ми е така. Затова хич не го чакай, пусни си сама ако мислиш, че има нужда.
Виж целия пост
# 350
Ясно мерси ще го пусна.
Виж целия пост
# 351
Мон изследването на б12 по време на бременост стандартно ли го правят или при отклонение в ПКК.

На мен доста ми падна хемоглобина и доктора ме натъпка с желязо и витамини и аз му разправям че трябва да изследваме б12 той нещо не реагира та се чудя сама ли да го пусна или си влиза в някакви задължителни изследвания по някое време на бременноста.
Вит.Б 12 много рядко го изследват по време на бременността, но е важен, тъй като има отношение към умственото развитие на бебето.Ако ти е нисък, инжекциите са най-добрия вариант- най-добре се усвоява Peace
Виж целия пост
# 352
Леми, Нис, в диетите за ИР, които имам пише да се избягват мазнините, освен зехтин, който аз както стана ясно не обичам. знам за НВ-ВМХ, но там гледах заместват олиото с кокосово масло, което също не мога да ям и така докато намеря вариант за мазнини то си минаха 3 месеца Simple Smile

Мон, а кой ги слага тези инжекции?

Аз не съм изследвала Б12 по време на двете си бременности, надявам се все пак, че децата ми ще са умни Wink
Виж целия пост
# 353
Леми, Нис, в диетите за ИР, които имам пише да се избягват мазнините, освен зехтин, който аз както стана ясно не обичам. знам за НВ-ВМХ, но там гледах заместват олиото с кокосово масло, което също не мога да ям и така докато намеря вариант за мазнини то си минаха 3 месеца Simple Smile
За ИР е най-важно да намалиш въглехидратите и сладкото.
Абе, вкарай там нещо за мазнини, защото без хич не е добре.
Иначе при нввмх всеки си ползва каквото му харесва - масло, мас, зехтин, кокосовото по-скоро е за разкош или за кафе. Или поне при мен е така. Peace
Виж целия пост
# 354
Добра опция е ако някой не може без пържено да ползва свинска или патешка мас. За готвене кравето масло е добър вариант.
Кокосовото се обсъжда по-често в последно време, но никак не излиза икономично. А останалите са си също варианти.
Аз готвех само с краве масло. Не съм слагала големи количества, дори ми излиза икономично, но въпрос на вкус и предпочитания.
Виж целия пост
# 355
Мх, патешката мас била най-полезна.

Скрит текст:
Мнозина не са наясно от ползите на патешката мазнина за нашето здраве. Тя съдържа 35.7 процента наситени мастни киселини и 50.5 процента мононенаситени (с високо съдържание на линолова киселина) и 13.7 процента полиненаситени мазнини (омега-6 и омега-3 мастни киселини). Този и състав я доближава по-скоро до зехтина, отколкото до другите животински мазнини.
http://gotvach.bg/n5-26834-%D0%97%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7 … D0%B8%D0%BD%D0%B0
Виж целия пост
# 356
Откъде я купувате тази патешка мас чета тук как си я правят от изрезки ама малко гнусна работа те тия изрезки с пера абее   Sick

Елч както са те посъветвали може да ползваш масло а иначе от кокосовото има едно без аромат за готвене и е ОК само че си е скъпо както и другото кокосово. Иначе в манджи особено с нещо доматено вкуса на зехтина не се усеща.
За б12 знам че има варианти на таблетки за смучене и четох че усвояването е толкова добро колкото и инжекции в iherb ги има и май и тук внасят на някой. Питай лекаря ти като изпише дозировка за такъв вариант макар че едва ли са запознати моята ЛЛ твърди че нямало б12 освен на инжекции  Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Извините искам да попитам имали някой който е с хашимото и ревматоиден артрит? Аз съм с хашимото от доста години и от една година започнаха болки и в пръстите на ръцете и лактите. Ако има нека да сподели как се справя и с двете заболявания
Виж целия пост
# 358
Нис, в Метро, при охладените меса. но май не във всички магазини я има.
Виж целия пост
# 359
нис, нашият лл е от много много четящите, от тези, които непрестанно ходят по конференции и по обучения/специализации, та ще видим какво ще каже, ще докладвам, но ще е след морето Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия