Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 43

  • 86 772
  • 749
# 390
Пак съм аз.
Във витамините за бременни, които пия има мъничко йод. Ще ми навреди ли на хипото?
Виж целия пост
# 391
Не би трябвало, вредно е при хиперфункция.
Виж целия пост
# 392
Не би трябвало, вредно е при хиперфункция.
И аз така " уж" съм чувала, но да ви попитам. Embarassed
Виж целия пост
# 393
Аз смятам че влияе йодът но моя лекар настоява да ги пия заради спадналия хемоглобин и аз взех соломоновското решение да ги пия през ден плюс това приемам селен и се надявам че се минимизира влиянието на йодът. Чувала съм че някой гинеколози препоръчват само 10-15 дена в месеца да се пият витамините. Плюс това аз вече съм доста по напред и бебето вече има своя жлеза надявам се че то може да използва йода от витамините. Но ти си още в началото не бързай от сега да ги пиеш ако доктора не ти казва че трябва.
Виж целия пост
# 394
Аз смятам че влияе йодът но моя лекар настоява да ги пия заради спадналия хемоглобин и аз взех соломоновското решение да ги пия през ден плюс това приемам селен и се надявам че се минимизира влиянието на йодът. Чувала съм че някой гинеколози препоръчват само 10-15 дена в месеца да се пият витамините. Плюс това аз вече съм доста по напред и бебето вече има своя жлеза надявам се че то може да използва йода от витамините. Но ти си още в началото не бързай от сега да ги пиеш ако доктора не ти казва че трябва.
Доки ми каза да ги започна. Peace
Виж целия пост
# 395
Пак съм аз.
Във витамините за бременни, които пия има мъничко йод. Ще ми навреди ли на хипото?
Eндокринолозите ми ги забраниха.
Аз, на своя глава и отговорност, изпих 2 опаковки докато бях бременна  Peace
Не ми навредиха, напротив.
Виж целия пост
# 396
Пак съм аз.
Във витамините за бременни, които пия има мъничко йод. Ще ми навреди ли на хипото?
Eндокринолозите ми ги забраниха.
Аз, на своя глава и отговорност, изпих 2 опаковки докато бях бременна  Peace
Не ми навредиха, напротив.
На 7-ми съм при моя ендо, ще видим какво ще каже.  Praynig
Най- вече , защото и тъпото тсх се е качило и съм сдухана...  #Cussing out Confused
Виж целия пост
# 397
По-назад прочетох за високо желязо. Моето е над горната граница... С хематолог ли трябва да се консултирам?
Патешка мас имам, около 1кг 😄, седи във фризера, защото няма в какво да я пресипя и ме чака да в ползвам. В Ямбол, на старата автогара има магазин за патешки продукти, всякакви, там има и мас (ако има някой от Ямбол тук Simple Smile).
Виж целия пост
# 398
Хмм.. Аз още си се притеснявам и за Тсх от както видях Тсх 5,50  и 6гс направо какъв рев ударих, успокоиха ме УЖ лекарите, после с този хориомон ,който не бил добре  при  хипо. Пф, на 7-ми съм на лекар. Дано всичко е наред.
Тук все  съм чела колко здрави дечица са се родили на такива мами, ама аз мн се разстроих , защото последно тсх беше 1,04, продължих си с дозата и сега баааам #2gunfire
Виж целия пост
# 399
Да попитам имаше ли нещо специфично при приема на Еутирокс в периода на кърмене?
Виж целия пост
# 400
Пиеш хапчето веднага след кърмене, за да минат 2-3 часа от приема му до следващото кърмене. Аз така съм запомнила.
Виж целия пост
# 401
Моля за помощ, в ужас съм. С диагностицирано Хашимото съм много отдавна, все съм имала косопад, но този в момента няма аналог. Пия каквито се сещате добавки, в ремисия съм, но вчера се наложи да подстрижа косата си до ушите, защото отпред прозира скалпа вече. Вика ми се с глас вече, изревах се.
Съвети?
Виж целия пост
# 402
Аз ползвам катранен сапун, сапун с олио от маслини - донесоха ми го от Гърция, сапун със смрадлика или невен - има ги по аптеките. И не мога да кажа, че е овладян косопадът, но като че ли ...
Виж целия пост
# 403
На мен този лосион страшно много ми помогна - http://apteka.framar.bg/30006934/%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2% … -40-%D0%BC%D0%BB- , но ефектът се забелязва поне след 3 седмици.
Виж целия пост
# 404
И аз и приятелят ми сме с Хашимото, но той е този, който има сериозен тенденциозен косопад. От няколко месеца използва цялата серия на Ducray Anaphase и му понамаля...вкъщи има далеч по-малко косми /той е дългокос  Mr. Green /  Може би най-вече серума помага....ама много пари, много нещо :/
При мен косопада се засилва при повишаване на ТСХ, нормализирам го и той спира.

Какво казват лекарите за това нещо при теб?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия