Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 35

  • 64 398
  • 738
# 315
Стодал съм пила, Мукоплант, ГрийнТус също. Бързо оздравяване!  Hug
Виж целия пост
# 316
Моя  приятелка през бременността отключи някаква алергична кашлица и не спря да кашля , включиха й  противоалергичен препарат  . След раждането нещата се оправиха като с магическа пръчка, даже  по-рано - в последните месеци .
Не го пиша , за да те стряскам или притесня - просто го споделям - бъдещи майки да знаят и най-добре да се консултирате с лекар ,ако кашлицата е продължителна.


Момичета и аз да се включа с въпрос. Днес си правих рутинни изследвания по преценка на АГ. Пусна ми и вит.В12 и вит.D и резултатите са следните

Аз имам питане -витамините по ЗК ли ти ги пусна лекаря или ги заплащахте ?

Питам , защото лекаря , при който ходя на частно за основните прегледи   , ми написа списък с изследвания , които иска за следващия  преглед   .
АГ по ЗК ми каза , че в тези седмици имал право да ми пусне май само кръвна картина , ще видим какво ще ми даде  , но да знам има ли право по принцип да са по ЗК.
Ако АГ не ми даде направление за тях  има ли  смисъл да питам личния лекар ?
Виж целия пост
# 317
+ 1 за Стодала. Peace
Виж целия пост
# 318
Да, възможно е напълно да е на алергична основа кашлицата. Допускам, че и моята е била такава, два месеца я влачих. Виж ми в мненията, вчера в друга тема обсъждахме точно това с едно момиче и написах какво ми помогна накрая. Не мога да ти дам сама линк към мнението ми, защото съм през телефона и ми е много трудно!
Виж целия пост
# 319
Моя  приятелка през бременността отключи някаква алергична кашлица и не спря да кашля , включиха й  противоалергичен препарат  . След раждането нещата се оправиха като с магическа пръчка, даже  по-рано - в последните месеци .
Не го пиша , за да те стряскам или притесня - просто го споделям - бъдещи майки да знаят и най-добре да се консултирате с лекар ,ако кашлицата е продължителна.


Момичета и аз да се включа с въпрос. Днес си правих рутинни изследвания по преценка на АГ. Пусна ми и вит.В12 и вит.D и резултатите са следните

Аз имам питане -витамините по ЗК ли ти ги пусна лекаря или ги заплащахте ?

Питам , защото лекаря , при който ходя на частно за основните прегледи   , ми написа списък с изследвания , които иска за следващия  преглед   .
АГ по ЗК ми каза , че в тези седмици имал право да ми пусне май само кръвна картина , ще видим какво ще ми даде  , но да знам има ли право по принцип да са по ЗК.
Ако АГ не ми даде направление за тях  има ли  смисъл да питам личния лекар ?
Моето АГ не работи с ЗК, но реших този път да не притеснявам личния си двата витамина излязоха 44 лева (вит.В12 - 19.30 и вит.D - 24.70)
Виж целия пост
# 320
Днес бях на ранния БХС ултразвук и попаднах на мълчалива АГ, моля по-зопознатите да кажат за стойностите дали са добри-crl 72mm, nt 1.1mm,nb 3.2mm. Сега отивам в Майчин дом за кръвно изследване, знаете ли за колко време излизат? При ултразвука АГ каза че има двоен кръвооток поради майка ми и баба са с високо кръвно налягане. Питам опасно ли е и ми отговори 50 на 50 и това ме шашна. Някоя има ли такъв случай?
Виж целия пост
# 321
Не се шашкай излишно и предварително .
Резултатите от БХС  са именно комбинацията от  данните от ехогафския преглед и   кръвните изследвания  , така че предварително няма как  някой да ти  каже  какви са .
 Като получиш резултата от Майчин дом , там ще има стойности и оценка на риска  ,  но все пак това са само статистически вероятности .
Макар ,че при достатъчно добър лекар  , които се занимава само  с това , качествен ехографски преглед -тип ФМ  ,    е по-важен  от кръвните изследвания   за БХС в М.Дом.
За кръвотока аз нищо не мога да кажа .
Виж целия пост
# 322
На мен другата седмица ми предстои БХС, ранен, при доц. Живка Карагьозова, нейното име ми беше дадено от моята докторка, заедно с това на д-р Марков, като хората, които в МД разбират най-много от това. Едва, едва си записах час, ще съм в 13 г.с. + 3-4 дни,дано да не е късно.
И аз знам, че резултатати са само вероятности.  Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Момичета, как се изчислява евентуалното тегло на бебето по време на бременност? При всеки преглед ми се повтаря само, че върви по-голямо и ще отиде към 4+ кг со раждането... А корема ми е много малък! Никой не ми вярва, че съм в 9-ти месец. Възможно ли е да не го мерят правилно и всъщност как точно се изчисляват тия кг  newsm78
Виж целия пост
# 324
Коремът ти  е възможни да е малък, защото нямаш излишни сланинки по него, само води и бебе. Моя приятелка в девети месец имаше малко коремче, съответстващо на моят в шести месец Laughing Родихме еднакви по килограми деца - малко под 4кг. Винаги може ехографът да сбърка в измерването - моето до последно излизаше 3,300 кг.
Виж целия пост
# 325
Изчислява се по формула и често бъркат. Ако си намислила да го избираш за раждането и той знае си имай едно наум.Често лекарите така натякват на жените, че бебето е голямо, тазът им е тесен, за да ги резнат за по-лесно(за твх по-лесно).
Аз имах доста малък корем, но бях и с малко води.Бебето се роди 2900.
Виж целия пост
# 326
teddk.,
http://www.baby2see.com/medical/charts.html
аз си гледам тази табличка, ако се оправяш с английския. Слушам на преглед какво си говорят доки и сестрата, защото доки диктува размер на бедрена кост, обиколка на главичка ...
Виж целия пост
# 327
Благодаря за мненията. Всички ми казват, че нарочно ме плашат за кг, за да ме накарат да родя секцио, но все още не са ми го предлагали. Няма да се изненадам, ако накрая го направят  Simple Smile
helios13, мерси за линка, сега ще го отворя  Peace
Виж целия пост
# 328
Благодаря за мненията. Всички ми казват, че нарочно ме плашат за кг, за да ме накарат да родя секцио, но все още не са ми го предлагали. Няма да се изненадам, ако накрая го направят  Simple Smile
helios13, мерси за линка, сега ще го отворя  Peace

Мен ме плашеха,че отговаря на по-малко седмици - пък накрая 3440 излезе.  Laughing
Виж целия пост
# 329
Аз бях с огрооомен корем, в деня на раждането измериха плода към 3500, роди се 4000. През бременността винаги вървеше по размери седмица напред и накрая се роди глиганче. Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия