Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 35

  • 64 401
  • 738
# 345
Пробвах с пренатал - повдигаше ми се само като ги помириша - до 3 месец повръщах точно 2 пъти и то когато  се мъчих да ги пия.После ги спрях и не е имало никакви проблеми.
Виж целия пост
# 346
Фолиевата я пих до края на трети месец, а от първия до сега през месец пия витамини актив мама.
Виж целия пост
# 347
Аз освен фолиевата пия и Pregnacare Плюс с Омега-3 това по препоръка на моета АГ
Виж целия пост
# 348
Аз съм само на фолиева. Попитах АГ за витамини, а тя отговори "ами нямаш ли си още фолиева или да ти изпиша рецепта"...това май разбра под витамини...а пък на мен хич не ми вървят плодовете, освен ябълки...гадна работа. Със зеленчуците се разбираме повече.
Виж целия пост
# 349
Аз също не ям особено много плодове, нито пък зеленчуци, никога не съм яла.
Сега гледам да увелича приема, но и да искам, те след месец-два свършват, а и е пълно с боклуци, така че почти никога не знам какво ям. Peace Освен ако не е от домашната ни градина.
Ще попитам понататък за някакви витамини.Но съм скептична към тях общо взето. По-добре чрез храната да си ги набавяме, но есента и зимата няма как. Simple Smile
Виж целия пост
# 350
Мамита с всеки изминал ден ставам по зле, кашлям повече и хрема получих, какви капки за нос, мога да използвам... и другото което искам да питам вече съм в голяма седмица приблизително 19, (преди като ви писах казах 17 но се съм се объркала) и още не усещам ритането на бебока... вие кога получихте първия ритник? Вече се притеснявам... 😞
Виж целия пост
# 351
За хрема при мен помогна промивки със солена вода.
Виж целия пост
# 352
Мамита с всеки изминал ден ставам по зле, кашлям повече и хрема получих, какви капки за нос, мога да използвам... и другото което искам да питам вече съм в голяма седмица приблизително 19, (преди като ви писах казах 17 но се съм се объркала) и още не усещам ритането на бебока... вие кога получихте първия ритник? Вече се притеснявам... 😞
Много е индивидуално. При някои се усеща по-рано, при други доста по-късно. Аз усетих първите движения към 17 г.с. , но бяха съвсем леки побутвания и за да ги усетя, трябваше да си държа ръката на корема. С течение на времето движенията стават по-осезаеми. Не помня точно кога усетих първия ритник, но беше след 20 г.с. Някои момичета пък описват усещанията като къркорене ( при мен не беше така ). Ако всичко на прегледите е добре, нямаш поводи за притеснение.
Виж целия пост
# 353
Изобщо не се притеснявай за усещането. И с двете бременности усетих след 20 седмица. И не вярвам на никого, който твърди, че е усетил преди 18 седмица, съжалявам. Усещат си червата според мен.
За промивки на носа - най-добре чист физиологичен разтвор начесто. Може от малките ампулки за бебета, може са си купиш банка и с обикновена спринцовка!? Peace
Виж целия пост
# 354
За носа може и капки, хомеопатични, на основата на солена морска вода  Simple Smile също така и прополис, много помага, неприятно е, защото се киха много, като сложиш тампона в носа и пари, но пък има ефект.
Виж целия пост
# 355
В коя седмица усетихте бебчо.
Виж целия пост
# 356
И аз около 20,21 седмица усетих бебето,бях с предна плацента,тези,които са със задна може да усетят бебето и по рано. Нищо не ми помогна особено за хремата - мъчи ме 2 седмици.
Виж целия пост
# 357
Аз усетих бебка в 19 седмица, а съм със задна плацента и много тънка коремна стена. Та и аз малко се съмнявам на усещащите бебето преди 18  newsm78
Момичета, питах и в друга тема, не ми отговарят мамите. Знаете ли в болница Надежда в София след коя седмица приемат за раждане? Ако бебка реши да подрани, което не си пожелавам Tired
Виж целия пост
# 358
Аз усетих бебка в 19 седмица, а съм със задна плацента и много тънка коремна стена. Та и аз малко се съмнявам на усещащите бебето преди 18  newsm78
Момичета, питах и в друга тема, не ми отговарят мамите. Знаете ли в болница Надежда в София след коя седмица приемат за раждане? Ако бебка реши да подрани, което не си пожелавам Tired

Почти на 100 % съм сигурна,че ако бебето тръгне преди 36 г.с само в Майчин Дом и Токуда приемат.
Виж целия пост
# 359
Оффф, и аз се опасявам, че е така  Rolling Eyes А и на двете не им се радвам много! В едната да дам 2100 за екип, който не познавам, нито той мен е тъпо. В другата да мисля дали съм сложила мокри кърпички, превръзка за раната, ако е секцио, уффф  Tired Дано не ми се наложи! И пожелавам на никоя от нас да не се налага да ражда преди 36-та г.с  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия