Боледуване на децата ни - тема 42

  • 48 628
  • 742
# 255
Момичета, чета с интерес темата, особено последните коментари ми бяха доста интересни. Аз като майка на по едно и от двата пола мога да кажа, че лично за мен по-лесно е обгрижването на момиченца  Laughing С момчето доста се ошашках още като разбрах пола именно защото ме беше страх как ще се грижа за атрибутите му  Laughing Но и с това се справяме Simple Smile
Аз всъщност влизам в темата с питане и се надявам някоя по-запозната мама да ми даде акъл!
Такаааа...каката е с атопичен дерматит, проявен още като бебе след ваксинация. Беше поотшумял, но това лято се върна с пълна сила. Овладявам го с по-мазни кремчета засега.
Но не това е нещото, което ме притеснява в момента. Братчето й доскоро нямаше такива проблеми и си мислех, че поне при него ще се размине. Да, обаче преди около две седмици забелязах червени сухи петънца и по неговата кожа. Намазах ги и позачезнаха. Няколко дни след това ни биха поредната ваксина. Два-три дни след нея бузите му направо пламнаха- дребни ситни червени пъпчици без връхче. Мазах, мазах, но обрива тръгна и по гушката и ръцете. По краката също има, като там най-много ми прилича на дерматит, защото са петна, а не пъпки. Чеше си само бузите. Вчера татко му го заведе при педи, тя категорично отрече да е от ваксината. Каза и че не е дерматит. Не знае обаче какво е. Взе му кръв за ПКК и CRP-белтък. Каза да мажа с адвантан. Вече се чудя дали не е възможно да е шарка, обаче откъде? Каката е на градина едва от два дена!!! Някакви идеи?
Благодаря и се извинявам за дългия пост!  bouquet
Виж целия пост
# 256
Да не би да е претопляне?
Виж целия пост
# 257
Флоринчето, никой лекар няма да признае, че даден проблем е предизвикан именно от ваксина. Или ще са единици тези...
За АД най-характерното, което се проявява, са именно пламналите, зачервени и грапави бузки. Моят син също е с АД - много суха кожа, но никога пък бузите не са му били зачервени, напротив-бледолик си е. Затова, като каза за бузките, и за сухите петна...на такова ми прилича-на атопичен дерматит. Интересно защо педи го е отхвърлила като вариант обаче? Обикновено пляскат тази диагноза, ей тъй, за добър ден...а при вас го е отрекла Thinking

Освен да заведеш малчо на кожен? Педиатъра все пак не е специалист, щом той е изключил проблем - като шарка например... Не че кожния ще ти каже от какво е Laughing, ще изпише поредното мазило, най-вероятно КС или крем с АБ, или комбинирано...

Нищо не ти помогнах, но наблюдавай детенцето, ако е сухо-може да мажеш с кокосово масло, нерафинирано, наскоро в Лидл пускаха...или медицинска козметика от рода на Мустела Стелатопия, А-дерма Екзомега, Д-рТайс Нактхерцен балсам - тези съм ползвала, овлажняват кожата...
Виж целия пост
# 258
Благодаря за отговорите! Не е от претопляне, защото обривите са точно по откритите части. Е, сега вече слязоха и по коремчето. Вярвам на педи именно защото преди време точно тя каза за каката, че е с дерматит, и даже каза, че е предизвикана от ваксината. Тя сега е дала направление за кожен, като е написала основна диагноза -уртикария, с поддиагноза- ларингит  ooooh!...как ги е вързала двете не знам. Изписала е да пие и ликоподиум, някоя мама ползвала ли го е?
Аз бях повече от убедена, че е дерматит, именно защото вече съм минала по този път и знам горе-долу как изглежда. Каката обаче никога не е имала такива пламнали и грапави бузки с толкова много пъпчици по тях!
Между другото онзи ден реших да го намажа с отвара от смрадлика и сякаш малко позавяхнаха пъпките... newsm78
Виж целия пост
# 259
Може да е вирусен обрива. След престой в болница и пиене на много лекарства, след изписването синът ми се обрина целия за ден-два. Кръвните бяха добри, кожната отсъди-вирусен обрив, каквото и да значи това... Да е пил лекарства скоро някакви? Да е имал контакт с някаква специфична материя, субстанция? Храна?
не казваш на колко е момчето ти?

Извини ме, бях объркала името ти...оправих си поста Grinning
Виж целия пост
# 260
Айде сега...не ми разбирали те нищо от пакети Wink Crossing Arms Как ги направихте тия моми тогава бре, м, да ви отперя аз такъв, леко щекотлив въпрос?  Whistling Че някои и по две...Рали, честите ти втора мома, мила...

Ох, Тет, веселушко такава  Joy Ми има си собственик тоя пакет, на който си е - да го обгрижва. На мен ми влиза в употреба само за забавления  Blush
Мерси  Hug

Флоринче, аз съм пас по твоя въпрос, никаква идея нямам. Но щом слиза и надолу, вече си е някаква алерг. реакция май  Rolling Eyes
Ние вчера направихме ваксината за 6 г., само я болеше повечко ръчичката, но с лепенка кул пач като че се успокои, дано няма други реакции  Praynig
Виж целия пост
# 261
Благодаря, Teta! На годинка и половина е. Не е ял нищо по-различно, пера с един и същ прах за пране....нищо по-различно. Иначе преди месец някъде беше болен и пи изорекс. Сега пие ериус.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 262
Коя ваксина слагахте, че не помня как вървяха?
П.П. Върнах се да прочета пак първия пост и видях, че първите петна са излезнали преди ваксината. Та си мисля, че може да е реагирал на нещо без да си разбрала, все пак на година и половина са си активни и пипат навсякъде, или наистина да има някакви прояви на дерматит, а ваксината е влошила положението. Дъщеря ми няма дерматит, но се е случвало да и се появят грапави, бледо червени петна по корема и бузите.
Виж целия пост
# 263
Да, така е, той вече пипа абсолютно навсякъде. И аз това си го мислих. Иначе бихме синфлорикс, пореден прием, четвърти мисля. Поотложихме я малко защото той все беше болен.
Днес почти няма пъпки по бузите, където между другото Мазах с адвантан,вярно само веднъж, но все пак... За сметка на това обаче ръцете му са целите в пъпки и са разранени сякаш зверски се е чесал!
Благодаря на всички мами, жито се отзоваха и ми помогнаха с отговори и съвети.
Виж целия пост
# 264
Така или иначе този обрив ще го лекуват симптоматично, тоест-с мазила. Те вече са ти изписали такова.
Ако е алергична реакция някаква, би трябвало ериуса, който пиете в момента, да я тушира в някаква степен.
На кожен ще ходите ли или се чудиш все още?

Кръвните какво показват, излязоха ли? Еозинофилите, ако са повишени, насочват към алергична реакция...

Наблюдавай го...
Виж целия пост
# 265
Кръвните още не са излезли. Ще го водя на кожен в четвъртък...все си мисля, че дотогава каквото и да е, ще му е минало  ooooh! Ще го водя при д-р Ивайло Петров в Дерматологична клиника София. Препоръча го педи. ... Ще видим какво ще каже!
Момичета, извинявайте, знам, че вече съм ви досадна с моите проблеми, но няма с кой друг да си споделя...а и вие сте по-компетентни от повечето лекари в BG...за съжаление!  Cry
Виж целия пост
# 266
Споко ще мине. ММ веднъж така получи уртикария от латекс. Боядисваше у съседката ... не че и преди не е боядисвал с латекс. Понякога се отключва нещо си...странна работа общо взето са тези кожните проблеми...
Виж целия пост
# 267
 florin4eto,дано отшуми при малчо обрива скоро.Според мен си е точно АД това като те чета.
Рали,честити розови гащи за втори път.
За мъжкия атрибут и аз действах като Месечинката.Нищо не съм дърпала,забелвала и т.н.
Аз днеска не успях да се свържа с доктора в Плевен и в Понеделник продължавам пак да звъня.
Виж целия пост
# 268
Рали, честито и от мен  Hug!
Виж целия пост
# 269
Флоринче, при моята уртикарията изглежда като ухапвате от пчела, избива на едър обрив и сърби много. Избива внезапно и също така внезапно се скрива след няколко часа. Мажа с Фенистил и давам Ериус. АД пък е като екземен обрив, не е на пъпки. Ползвам козметиката на Ла Рош. Описаното от теб ми прилича на контактен дерматит (перилен препарат или омекотител би направил такава беля). Д-р Петров ни е познат, много сме доволни от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия