Боледуване на децата ни - тема 42

  • 48 628
  • 742
# 195
Аз никак. Не вярвам в тези неща. А и при нас няма "преди ДГ", защото си ходи и лятото без две седмици през юли за море Grinning

Чат пат давам едни дъвчащи вит.С и Рибчо, това е...
Виж целия пост
# 196
Аз още не съм почнала да давам нищо.Мисля след операцията да започна да давам Самбукус.
Виж целия пост
# 197
Тет, може да е понастинал твоят (като моите  Wink ) - дано не го усетите.

Имуностимуланти не давам засега.  Peace
Виж целия пост
# 198
Като нищо,Аш....за него все още е лято. Аз му обяснявам,че е есен,ама не разумява Laughing
Виж целия пост
# 199
Аз поръчах един американски вит. С с квецертин. Квецертинът бил естествен антихистамин. Една опаковка ще ми стигне за 15 дни. Тъй като имам 2, мисля да давам едната в началото, а другата след някаква почивка. Миналата година цяла зима пи Имунобор кидс актив и сякаш не боледува често и тежко, но може да е било и от противоастматичната терапия.
Виж целия пост
# 200
То и моя си мисли,че още е лято.Аз все го обличам вечер и сутрин с горнище,а той излезем ли веднага го хвърля.
Виж целия пост
# 201
Скрит текст:
За мен си е още лято  Cry - вчера особено беше прекрасно, топло и слънчево, ухайно на вече добре узрял зарзават. Тъкмо си казвах, че септември е най-любимият ми месец в годината, стига да не вали като днес. Ходихме до едни братовчеди на разходка пеша. Те имат градина и ни откъснаха грозде, домати, краставица и пипер, който мирише на пипер. В същото време я няма 35-градусовата жега. Просто рано сутрин и късно вечер си захладнява порядъчно.
Виж целия пост
# 202
От може би 2-3 седмици сутрин при нас е 17-19 градуса и се чудя как да ги облека, а по обяд и следобедд минава 30+. Вчера беше жега, днес все още не е минало 20 градуса. Направо си е циганско лято, не онова, което обичам  ooooh!
За имунитета в ранна детска възраст, аз си имам два примера пред себе си и виждам, че малкото си боледуваше бурно до преди няколко месеца, а сега някак по-леко. Кака й пък до към 3,5г. възраст си беше кекава, но още с първото ходене в Трявна пресече големите и страшни боледувания. Постепенно ги разреди и за година да й се събират 2-3 хреми и кашлици, при това леки. Това лято ми вдигна Т за пръв път от почти 4 години  Mr. Green Надявам се, че и малкото върви по тоя път и ходенето в Трявна ще подпомогне процеса.
Между другото в класа на голямата октомври-ноември беше ужас, тоя вирус им разказа играта, всички кашляха като магарета, но на моето нищо му нямаше. Все пак седят по цял ден в затворено помещение, а за една кашлица никой не си спира детето от училище.
За груповите мероприятия съм се изказвала много пъти. Намирам го за крайно и алогично да страниш от рождени дни и да анализираш до дни кой те е заразил или къде си се бил разболял. Вирус, точка по въпроса! Има ги в магазина, има ги в градината, има ги на работа и си ги носим вкъщи. Не можем да ги ограничим, било го духнало вятър, било напечено от слъцето, еди-кой си му кихнал, разболял ли се е от РДто или от някъде другаде....такова треперене си е нож с две остриета, да не кажа болестно състояние за самия родител  Mr. Green
За подсилване давам Синулан форте и смятам, че благодарение на него изкара леко вируса от преди седмица. После ще давам Бронховитал. Ще гледам да удържа фронта максимално дълго без схемата с Ксизала.
Аш, малката много се потеше с това боледуване, все беше топла, но Т си беше 36,7, съвсем нормална. Просто явно по-бурно се бореше с вируса  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 203
Педиатъра ни изписа рибомунил по схема,
Синът ми го пи миналата зима заради чести бронхити. Тази пак ще го давам 6 месеца по схема. При него помага.

И още нещо да попитам: синът ми за първи път в живота си е с гнойна ангина, но има само малко налепи  засега, няма Т все още. Единият лекар каза АБ веднага, другият каза да изчакам и да обработвам със спрейове, мед, сода и т.н. Знам и за рисковете от обтриването на сливици със сода и др. неща.
Как лекувате гнойни ангини вие докато детето все още не е зле и всичко е в началото?
Виж целия пост
# 204
Гнойна ангина е карал моят на 2г. Вечерта вдигна висока Т, с втрисане и ледени крайници. На сутринта педи дойде и констатира-гнойна ангина. Лично аз не съм надничала в гърлото му тогава , за да видя има ли налепи и да проверя диагнозата Mr. Green Доверих се, бях доста изплашена, че бяхме и сами вкъщи с детето тогава. Почнах АБ следобеда...и бързо се оправи. На втория ден си беше пушка...

Мон, кръвни пускали ли сте? Да не би единия лекар да е на друго мнение-че не  е точно гнойна? Щом изчаква с АБ-то? Да не би налепите да са от друг характер?

При гнойна ангина знам, че се вдигат високи Т. сестра ми като малка ги е карала много често, така знам аз от майка ми...
Виж целия пост
# 205
Аш, малката много се потеше с това боледуване, все беше топла, но Т си беше 36,7, съвсем нормална. Просто явно по-бурно се бореше с вируса  Rolling Eyes

Същото е и при нас. Топъл, но термометърът мълчи.
Виж целия пост
# 206
Аш, малката много се потеше с това боледуване, все беше топла, но Т си беше 36,7, съвсем нормална. Просто явно по-бурно се бореше с вируса  Rolling Eyes

Същото е и при нас. Топъл, но термометърът мълчи.

Това нещо и аз го наблюдавах съвсем скоро. Косата/главата му мокра, потен, но Т не регистрирах. Добре че за два дена мина и замина...
Виж целия пост
# 207
Това с потенето и при нас беше така последния път,а нямаше Т.
Мон,аз при гнойна ангина мажа гърлото с гранофурин.Това със содата моето не дава да му го направя.Но според мен също,ако е ангина ще вдигне висока Т.
Аш,при нас сутрин и вечер е хладно и аз също като Фер все се чудя как да го облека.Сутрин слагам къс ръкав и един суитчер,а надолу вече сме с дълги панталони.Късите ги прибрах,но моето си мисли,че още е лято и е жега и все иска тях.
Виж целия пост
# 208
Е как си ги прибрала - ако е топло през деня, с какво ще го обличаш? В Шумен сте все пак, това не е Боровец  Laughing!
Виж целия пост
# 209
О,ходи си с дълги или 7/8 панталони през целия ден.Никакви къси вече както той иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия