Лежащи бъдещи майки - 36

  • 57 749
  • 776
# 270
Мили борбени момичета от къде да си набавя този гинепрал 0,5мг.Нямам контракции,  но съм със серклаж,  мека и скъсена шийка  на 60%.Доктора иска да стигнем с бебока 34 г. с,  но за всеки случай сложихме кортикостероидите за белите дробчета. Мъжът ми е решил да се разходи да видим дали го има това лекарство в Румъния някои знае ли,  а ако  и други имат нужда нека ми пишат?! Аз съм на магнерот 3 по 2 и нош па като терапия 3 по1,  но не бивало да се стига до контракции,  а бебока е добре. Дано си седи там както и вашите мъничета до 36г с поне.
Никъде го няма този гинепрал, питай доктора дали не може да пиеш нифидепин, аз съм на него и съм ок засега.. коя седмица си?
Виж целия пост
# 271
В 26 гс съм. На 19.09 ще питам за нифедепин,  но аз имам ниско кръвно и кой знае какво ще стане. Ти стигнали 34гс?Дано всичко е наред до финала.
Виж целия пост
# 272
В 26 гс съм. На 19.09 ще питам за нифедепин,  но аз имам ниско кръвно и кой знае какво ще стане. Ти стигнали 34гс?Дано всичко е наред до финала.
Аз също съм с ниско кръвно и нямам проблеми. Днес влезнах в 28-ма, но съм на него от 17-та така че смятам че ми действа добре. Моята цел е 32'ра. А шийка нямам никаква още от серклажа 😆
Виж целия пост
# 273
Момичета ношпа оказва ли някакъв ефект върху шийката или е само болкоуспокоително,защото съм чувала,че действало стягащо на шийката.Незнам може да ви се струва смешно,но просто всичко ми е от полза сега.
Виж целия пост
# 274
Мили борбени момичета от къде да си набавя този гинепрал 0,5мг.Нямам контракции,  но съм със серклаж,  мека и скъсена шийка  на 60%.Доктора иска да стигнем с бебока 34 г. с,  но за всеки случай сложихме кортикостероидите за белите дробчета. Мъжът ми е решил да се разходи да видим дали го има това лекарство в Румъния някои знае ли,  а ако  и други имат нужда нека ми пишат?! Аз съм на магнерот 3 по 2 и нош па като терапия 3 по1,  но не бивало да се стига до контракции,  а бебока е добре. Дано си седи там както и вашите мъничета до 36г с поне.
Никъде го няма този гинепрал, питай доктора дали не може да пиеш нифидепин, аз съм на него и съм ок засега.. коя седмица си?
Имаш ЛС
Виж целия пост
# 275
АУ, да не се стреснеш сега, копирам ти директно какаво ми каза приятелка фармацефт за no-spa
Дротаверинът принципно действа в две направления - от една страна отпуска гладките мускули на матката (за съжаление, и не само...) и разширява кръвоносните съдове. Това е добре ако има преждевременни маточни контракции, защото от една страна мускулатура се отпуска, от друга се засилва преносът на кръв към матката - и двете неща са чудесни за бебето. Проблемът е, че при чести и високи дози тонусът на матката много намалява, което теоретично може да доведе до скъсяване на шийката, преждевременно разкритие и т.н. не особено приятни ефекти. Затова Но шпа най-добре само в случай на нужда или по предписание на АГ-то.
На мен въпреки болките и контракциите док ми го спря и каза, само при нужда да пия. Този път и системи с обезболяващи не дадоха, каза инжекция да си искам, ако ме боли. Приятелка си го пи цяла бременност без проблем, чак в 36-7 го спря.
Виж целия пост
# 276
Бимбаа ако поста е за мен нямам ЛС 😕 как са бебковците, наддават ли, какво казват докторите, извинявай за всички въпроси, но бих искала да знам как са и ти как си?
Относно но шпа - предишната ми бременност си го бих три месеца - по три на ден, по две на ден и по една на ден.. миналата седмица пак си го бих всеки ден по една инжекция и мога да ви кажа, че на вчерашния преглед дрката каза, че даже шийката изглежда по-добте от предишния път. При мен но шпа не действа на шийката, а ми успокова контракциите, които доста позачестиха вече. При мен е така, но не е задължително да е така и при вас, така, че най-добре консултация с лекар. Аз като веднъж минала през този кошмар - макар и доста по-лек миналия път, горе долу си познавам вече тялото и кое как ми действа и си позволявам да си го бия когато преценя, че ми е необходим..
Виж целия пост
# 277
Buyo, за кристи е ЛС, девойката, която търси гинипрал. Че мога да и съдействам.
Относно но-шпато мога да кажа, че не е ясно дали влияе на шийката. Тя може да се скъси по време на прием на но-шпа, но това скъсяване да е породено от друга причина и тогава няма начин да се докаже кой е виновника. Аз го боцках и пиех накрая на бременността при нужда.
Бебоците се борят. Девойката ми се справя доста добре. Диша сама. Младежа малко ме притеснява. Тези дни се надявам терапията да даде добър резултат. А аз гледам да съм добре. Не че няма кризи, но се старая да ги пропускам покрай себе си. Благодаря за загриженодтта и добрите мисли.
Виж целия пост
# 278
Бимба, дано и момченцето ти скоро последва сестричката си по пътя към успеха!
Но-шпато не скъсява шийката, а МОЖЕ да я изглади и размекне. Това не се случва при всички, а е възможен ефект от дълготраен прием.
Виж целия пост
# 279
Бимбаа много много се моля за бебочките, мъжлето ще навакса, нали знаеш, че по принцип са кекави, ние жените сме по-големи борци, не веднъж сме го доказали. Знам че е отвратително тежък период за теб, но е изключително важно да си силна и да вдъхваш кураж и сили на мъничките частици от плътта ти, че всичко ще бъде наред, защото аз лично силно вярвам, че ще е така  Hug Praynig Heart Eyes
Виж целия пост
# 280
Аз също вярвам,че всичко ще е наред с бебоците Heart Eyes В момента медицината е толкова развита,че няма какво да те притеснява.А относно момчетата-вярно е-цял живот си остават незрели bowuu
Хубав ден от мен
Виж целия пост
# 281
Бимба, ти си силна и бебчовците ще приличат на теб Hug.Ще си навакса и младежа.
Виж целия пост
# 282
Благодаря ви...от вашите уста е Божиите уши..дано!
Виж целия пост
# 283
Добро утро на всички силни,упорити и борбени мамчета.Как сте днес? Как са леглата,има ли счупени,изкривени легла? Mr. Green
Моето още държи фронта,но незнам какво ще стане до края.Не е проблем мъжо ще ми купи нова спалня,той да му мисли Laughing
Реших днес да почна с малко шегички,че денят ни да мине весело.Всеки ден си пишем за тревогите и страховете,но пък те са неизбежни за съжаление.
Виж целия пост
# 284
Добро утро, аз редувам дивана и спалнята, така че да е с дупки навсякъде, че да не се забелязва 😂 Моите контракции позачестиха и си мисля, че на прегледа ми във вторник направо ще ми сменят леглото с болнично, че наште да си починат вкъщи 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия