Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 90 231
  • 782
# 450
Ася, лененото семе нагарча, та ползвано като основен продукт, лично съм скептична към успеха на ястие, но ти си по експериментите. Toва ли си гледала:
https://www.dietdoctor.com/low-carb/recipes/best-low-carb-bread-recipes

/ най-мразя да ми дават "акъл" с търсене в гугъл, но ми стана интересно за ниско въглехидратния хляб/

Изглежда ми като солен кекс това. Доста консуматив и на продукти. А ако мога да попитам, защо искаш да избягваш въглехидрати?
Виж целия пост
# 451
ооо аз нямам проблем с горчив вкус, но до сега на мен никога не ми е горчало  newsm78

ще погледна рецептите, благодаря. свежи идеи са винаги добре дошли.

избягваме въглехидрати, защото мъжът ми иска да отслабне. аз исках да махна едни тлъстини около корема (вече изчезнаха). та мъжът ми няма време да се занимава с диети и каза да готвя така, че да отслабва  hahaha
и най-лесно ми се видя това.
все пак аз не ям месо, а той яде и е сложно при нас, ако и диета включа... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 452
От протеиновата диета се отслабва, но после бързо се качва много. Ленено брашно сме пили и си горчи, вкуса не е приятен. За диета залагам на черни хлябове, пълнозърнести мюсли, ориз и подобни. Помага и да не се смесват много храните, Примерно кифтаците без хляб да се ядат, или ако се яде тестяно, то да е като основно със салата или от сорта. Явно те има мъжа ти за фея.  Laughing Hug
Виж целия пост
# 453
тези пълнозърнестите си ги рупаме и без диета  Simple Smile
аз от бяло брашно паста нямам, оризът е пълнозърнест, абе всичко.
та, там няма какво да променям.

направих сега един knäckebrot: ленено семе, смлени слънчоглед, тиквени семки и сусам и малко нахутено брашно. много добре стана, само забравих сол да сложа!!! Crossing Arms

за вечеря има леща.
Виж целия пост
# 454
У нас, кисело зеле с кафяв ориз на фурна, придружено с много пукани люти чушки,  салата от цвекло и хрян - това за вечеря.
 Обяда беше авокадо с орехи, малко сол и черен пипер и за десерт, кокосово мляко с кафяв ориз и вишни. Междувременно изпих няколко чая.
Виж целия пост
# 455
Ние сме на картофена вълна тази седмица Mr. Green И не им омръзна. За утре ги питам каква да е гарнитурата, пак картофи поръчаха Mr. Green
Виж целия пост
# 456
Дами, предложете някоя изпитана рецепта за приготвяне на земна ябълка / по-конкретно сорт с високо съдържание на инулин и ниско на протеин /,
Изпробвани дотук : салати, варена, печена, крем супа, с мляко и ориз, хлебчета.
Виж целия пост
# 457
Сарми
Задушени зеленчуци
Огретен от тиквички
Карфиол на тиган с кокосов крем и ньоки(стана мазно,но пък ньоките не бяха сухи и този път ми харесаха)
Баница
Арабски питки(от тези които се надуват)
Кекс
Виж целия пост
# 458
Дами, предложете някоя изпитана рецепта за приготвяне на земна ябълка
Изпробвани дотук : салати, варена, печена, крем супа, с мляко и ориз, хлебчета.

изпитани нямам, ям я само сурова в салата с други кореноплодни, иначе ми идва премного вкусът й.
евентуално към пюре - картофено или от целина, пащърнак...

като гледам другите възможности сте ги изчерпали  Mr. Green

вчера - low carb flammkuchen, крем супа от целина и праз
днес правих гъби с праз и сметана
шок. мус от разтопен шоколад, мляко и авокадо. за пореден път се убеждам, че вкъщи авокадото се приема само в солен вариант. всички се нацупиха на десерта...  ooooh!
Виж целия пост
# 459
Дами, предложете някоя изпитана рецепта за приготвяне на земна ябълка / по-конкретно сорт с високо съдържание на инулин и ниско на протеин /,
Изпробвани дотук : салати, варена, печена, крем супа, с мляко и ориз, хлебчета.

на кюфтенца Thinking, въпреки че аз само сурова я харесвам Peace

Ася, как се прави low carb flammkuchen?
Виж целия пост
# 460

 Hug
Виж целия пост
# 461

Ася, как се прави low carb flammkuchen?

блат от ленено семе, брашно от lupine (не го знам как е на български), вода и малко бадеми. става и с чия, но нямах.
лененото семе е смляно на едро и го заливам с вряла вода. като стане слузесто слагам брашното и бъркам до гъста каша, която размазвам на хартия за печене и пека, докато поизсъхне.
задушавам лук, като се охлади слагам извара(в оригинала е крем фреш) и яйца, подправки и мажа върху блата. аз сложих и едно изостанало итал. сирене tomino, стана доста ароматно  Simple Smile
Виж целия пост
# 462
земната ябълка и аз я хрупам сурова и много я обичам - мога без подправки да я ям.

на крем супа може да я направите. друг вариант е нарязана на кубчета към някаква яхния или супа.
Виж целия пост
# 463
Земна ябълка - предпочитам сурова в комбинация с целина и ябълка или цвекло. В редки случай съм я включвала в пюре от картофи и целина.

,asyalein , фламкухенът звучи много апетитно! Лупина е на български и често се ползва като заместител на яйце. Харесват ми печива с него, има приятен аромат и вкус.

У дома авокадото се харесва всякак, само да не е термично обработено Simple Smile

У нас вчера:

Смути от банан, какао, канела, овесено мляко
Зелена салата с кълнове, репички, червен лук, авокадо
Зеленчуков пай
Бананов кекс
Печени сладки картофи с чили
Соево кисело мляко с боровнки

Зеленчуковия пай http://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/02/vegetabl … pastry.html 


Днес:

Зелеви сарми, люти чушки 
Кафява френска леща, люти чушки, зелена салата с кълнове, репички.
Шоколадов крем от авокадо, фурми, какао...
Виж целия пост
# 464
Лупина е на български и често се ползва като заместител на яйце. Харесват ми печива с него, има приятен аромат и вкус.

ти в какво го слагаш?
аз също четах, че замества яйце, но аз го ползвам за сгъстяване  Mr. Green

открих "нова" рецепта с млечен кефир, лесна е и вкусна. Mr. Green
в Германия има от края на миналата година едно предаване с нов формат (Kitchen impossible), получи и награда тази година: двама chefs се "състезават" - всеки дава на другия две задачи. задачата е: получава една кутия с 1 до 3 ястия. chef опитва, рови, маже, плеска и т.н. на другия ден трябва да купи всички нужни продукти и да иде в кухнята на готвача, който го е сготвил и да сготви възможно най-близко. журито са 10 човека - редовни гости, членове на семейството, приятели.
пращат се по цял свят, невероятни сцени има. скоро един трябваше да копае дупка, да пали огън в нея и там да "готви"  Joy
същият трябваше да готви на военен кораб, посред готвенето, трябваше да спасява удавник, че това му беше част от задълженията. доста цвилим от смях с това предаване  bowuu

та оттам е рецептата, традиционна литвийска рецепта Šaltibarščiai (студен борш).
ако някой иска ще я преведа, ето я на немски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия