Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 90 223
  • 782
# 750
Докладвам за веган кашкавала, препечен е вкусен.
Виж целия пост
# 751
Пресен нахут,много био. Много вкусен.
Виж целия пост
# 752
Мина рождения ден, но не съм писала, защото хич не ми беше до писане. На всичкото отгоре големия беше на НВО по БЕЛ и Мат, та това допълнително ме изцеди. Та, тортата беше много хубава, с ягоди и маскарпоне, мъжът ми я сиропира, та стана сочна и вкусна. Сега готвя каквото дойде, предимно салати, ориз, снощи доматена супа, панирани тиквички. Синът ми иска пълнени тиквички на фурна.
Виж целия пост
# 753
мен ме нямаше известно време, сменихме тапетите (както се казва тук).
не, че не съм готвила, но все неща набързо.
бяхме в Испания и опитах зеленчукова паейя в едно заведение и не ми хареса, та аз я сготвих после и мъжът ми потвърди, че е по-вкусна  Mr. Green
но там зеленчуците и плодовете са по-вкусни, отколкото в Германия.

като се прибрахме лозата имаше листа и правих сарми.
кефирът стоя 17 дена в хладилника с едно и също мляко и накрая беше станало нещо като свежо сирене. сложих му яйца, продъловата форма за кекс облепих с тесто, наредих аспержи, залях с кефир-яйчената смес, загърнах и направих терин. стана супер.

още два вида кьопоолу, песто от магданоз, извара с печени чушки, зеленчуков гювеч, червена леща и просо с доста зеленчуци, пица с питки за дюнер.

за днес нямам идеи.
при нас е голяма жега, детето отказва готвени неща и яде студено мляко с овесени ядки. newsm78
Виж целия пост
# 754
пататник във фурната
сладкиш със сметана и манго
капоната, но в тава, че нямах време да стоя на котлона
палачинки
салати разни и разнообразни
намазка от сирена
наложено сирене (ядем го към салатата)
Виж целия пост
# 755
омлетено руло,
варени яйца,
варени запечени картофи,
кейл пица на тиган,
спаначена баница в кексова форма
лазаня от безглутенови кори със замразени зеленчуци, доматено пюре, сирене и кашкавал
торта за РД
ориз, грах, нахут

май отдавна не съм се отчитала в темата, но другата седмица почват пак пости Mr. Green
Виж целия пост
# 756
Крем супа от лапад
Забулени яйца в доматен сос
Славянски гювеч
Кюфтета от тиквички
Виж целия пост
# 757
омлетено руло,
варени яйца,
варени запечени картофи,
кейл пица на тиган,
спаначена баница в кексова форма
лазаня от безглутенови кори със замразени зеленчуци, доматено пюре, сирене и кашкавал
торта за РД
ориз, грах, нахут

май отдавна не съм се отчитала в темата, но другата седмица почват пак пости Mr. Green
Пости  newsm78
Аз имам много тиквички и май ще правя кюфтета.
Мм напоследък яде варени марули . Аз не си падам баш,но понеже той трябва да пази диета за ехограф, вчера ща не ща ядох. Не е зле. Може и сърмички да направя.
Панирах тофу и пекох веге кренвирш .
Виж целия пост
# 758
Крем супа от лапад
Забулени яйца в доматен сос
Славянски гювеч
Кюфтета от тиквички

ще си открадна крем супа от(марули) лапад
Писали сме едновременно  Hug
Виж целия пост
# 759
У дома в последно време сме основно на салати, сурови сладоледи, пак салати и крекери. Имаше хладни дни и пекох картофи с билки, приготвих и chili con carne, всъщност chili sin carne  Laughing Хареса ми пшеничния гранулат, нан който попаднах. Ето го. http://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/06/vegan-chili-con-carne.html

Виж целия пост
# 760
при нас са основно салати с разни добавки и никой не се оплаква
снощи правих оризови кюфтета и таратор
Виж целия пост
# 761
промениха начина на обядване в Дг, сега се хранят на шведска маса и детето реши, че така ще се и вечеря у нас  Crazy
трябвало да има избор и всеки да си взима... премести мебелите, намести всичко, слага, вдига. чудесия.

сега трябва да измислям какво да готвя, че да има всеки да си избира  hahaha

смятам да правя ориз със спанак и гъби (детето не яде гъби) и ще направя и един без.
салата трябвало да има (нищо, че не я яде  Mr. Green), ще направя от домати.
сосът също трябвало отделно, всеки да си слага колкото иска.
вчера изцапах двойно повече посуда Rolling Eyes

обаче детето каза, че само 4 пъти ще се храним така, защото там където е сложил шведската маса стана тясно и го дразни  bowuu
Виж целия пост
# 762

Петрови пости, ако не се лъжа се казват и започват другата седмица Peace
Виж целия пост
# 763
Да,точно така! Петрови пости са!
Виж целия пост
# 764
промениха начина на обядване в Дг, сега се хранят на шведска маса и детето реши, че така ще се и вечеря у нас  Crazy
трябвало да има избор и всеки да си взима... премести мебелите, намести всичко, слага, вдига. чудесия.

сега трябва да измислям какво да готвя, че да има всеки да си избира  hahaha

смятам да правя ориз със спанак и гъби (детето не яде гъби) и ще направя и един без.
салата трябвало да има (нищо, че не я яде  Mr. Green), ще направя от домати.
сосът също трябвало отделно, всеки да си слага колкото иска.
вчера изцапах двойно повече посуда Rolling Eyes

обаче детето каза, че само 4 пъти ще се храним така, защото там където е сложил шведската маса стана тясно и го дразни  bowuu
- asyalein -много сте сладки, чудесна майка си! Забавлявате се заедно с детенце Hug

Най-накрая си намерих ревен тази година- от Метро, имаше само 4 дръжки, а аз много планове. и сега се чудя сироп/лимонада ли да правя, пай, сладкиш/мъфини, крем, тарт, конфитюр ?!?!?! Обичам да смесвам с ягоди, но искам и нещо друго да опитам. Голямо чудене и планове за тези 4 стръка. Иска ми се в повече неща да го използвам и освен да приготвя  от всичко някакви бейби количества...

Тази вечер готвих прясно зеле със зелени сливи. А сега пия горещ шоколад, който си направих сама.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия