
та MerylyneMo прецени си сама кое е по ранимо, но при положение че можеш нормалнода родиш да седнеш да се режеш - не го разбирам това




Всички световни изследвания показват, че жените, раждащи с дули, приключват с много по-нисък процент спешно секцио, че болката им се струва значително по-малка... Аз раждах с мъжа си, но преди това посетихме курс при една мацка - Любомира Лилова, която го научи как да ме масажира. Не можеш да си представиш колко силен обезболяващ ефект има масажът на правилното място в правилния момент. Пробвай поне да се срещнеш с няколко, може би ще намериш правилния човек, който ще ти помогне да преодолееш страха. Мисля, че излиза 300-400 лв, но съм убедена, че парите си струват раждането да премине максимално леко - ако мъжът ми не беше такъв ентусиаст лично да се погрижи за мен, щях със сигурност да си наема. Мен лично ме беше много повече страх от възстановяване след операция, околкото един ден болки. А в Надежда имат великолепна зала за раждане с дула, и освен това всякак подкрепят опитите да се получат нормално нещата, възползвай се
От моите две раждания там изобщо не съжалявам, че нямаше избор на екип, даже напротив - и двата пъти попадах на слънчеви, спокойни и подкрепящи акушерки и лекари. По-спокойно ми беше да знам, че целият екип, който и да се падне, е обучаван в едни и същи принципи на отношение към родилката и бебето, отколкото да разчитам на личното отношение на един-единствен човек.
Препоръчани теми