Аранжиране на маса - тема 6

  • 195 904
  • 740
# 225
Скайблу, ти днес да не си ме наблюдавала с дрон нещо?  Crossing Arms Как разбра, че нещо съм купила?  Whistling
Разбрах аз, и как не, като май сме от една порода hahaha
Направих една вариация на розовото за малката ми маса, така повече ми се виждат ранърите.
Скрит текст:





Виж целия пост
# 226
Супер е, много ми харесва така! Цикламените салфетки са по-високо, на долния ред са цветята, а на нивото на самата маса сега забелязах цикламеното в подложките - тройно повторение на мотива. Сега виждам цялостната ти концепция и композиция, преди това явно съм изпуснала изобщо, че има рънър с този цвят, гледам ги вечер и понякога съм изморена и блея.  Crazy Даже затова казах, че не схващам защо цикламеното, а то какво било... Simple Smile

Друго си е да си пил кафе.  Laughing

Харесах си вчера чаши за вино в синьо, имитиращо кристал, Дими има подобни, но не успях да ги открия в магазина.

Имам няколко морски покривки и рънъри, правеха намаления зимата и си ги взех, чакам да им дойде времето, имат котвички, вълни, много са свежи. Simple Smile
Виж целия пост
# 227
Скай, как се казват долните (бели)  чинии ако мога да ги потърся по име?

Преди да прочета че хоумгудс нямат онлайн шоп почнах да се ровя и намерих този блог, има интересни идеи:

http://www.homegoods.com/

http://www.homegoods.com/blog/2017/03/31/easter-tablescape/
Виж целия пост
# 228
Скай, как се казват долните (бели)  чинии ако мога да ги потърся по име?
Заповядай bouquet
Скрит текст:
Както се вижда, взела съм ги за по 4.99$, намирам ги онлайн за по 75$ на доста места, но това е безумна цена за 1 чиния.
https://richardginori.bridgecatalog.com/results.cfm?keywords=square+white
Виж целия пост
# 229
Благодаря ти! Ще потърся дали ги има тук, естествено, нямам намерение да хвърлям толкова много пари!/ bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 230
Аз не издържах до уикенда и сложих жълтото.  Mr. Green То е жълто-зелено, но ми хареса и си го взех. Намерих най-после и свещички-яйца, ура!

Абстрахирайте се от това, че навън е вечер, а масата ми е за закуска или следобедно кафе, как иначе да си покажа жълтите чаши.  Mr. Green








Тук сложих едни великденски салфетки в тази гама, за да е в тон с наближаващия празник, но тези с точките ми харесват повече иначе.  Wink

Виж целия пост
# 231
Много са хубави цълтите чаши, chrissy.
А и какво като навън е тъмно, аз редовно приготвям масата от вечерта, за да имам повече време сутрин за размотаване  Rolling Eyes

Моите италиански гости ми вързаха тенекия миналия уикенд. Трабва да дойдат този, но да видим  Laughing

Иначе съм се хванала да реновирам голямата маса, което се оказа доста трудоемко занимание. Масата е на около 80 години, но е страхотна и като се разтегне побира спокойно 8-10 човека, а в "семейна обстановка" и повече. Та се хванах да я изшкуря, че имаше доста мазни петна от годиите. Оказа се, че не била орехова, а от махагон.... Като я доизшкуря и омасля ще пусна снимки.

Любимият има днес рожден ден и ако сколасам с масата, ще спретна и някоя по-специална вечеря.
Виж целия пост
# 232
Ау, 7нощи, звучи много интересен проектът. Непременно да покажеш преди и след. Simple Smile Весел празник довечера, да ти е жив и здрав рожденикът!  Hug
Виж целия пост
# 233
Любимият има днес рожден ден и ако сколасам с масата, ще спретна и някоя по-специална вечеря.

Мила, да ти е жив и здрав рожденикът! Всичко най-хубаво и приятен, усмихнат празник  Grinning

Криси, чудесни съчетания цветово и тематично  Peace Много ми харесва! Имам си слабост аз към жълти лалета, а съчетаването им със свежото зелено.. чудно  Sunglasses Имала съм великденска маса точно с жълти лалета+зелено, сходен вкус имаме  Laughing И свещичките, и салфетките зелени с бели точки  Heart Eyes ми допадат - ще си запазя като вдъхновение и идея за скоро време  Party
Виж целия пост
# 234
Благодаря ви, момичета!
Изненадата за любимия пропадна, въобще, всичко, което направихме с детето отиде, защото любимият ме "сгащи" как "лакирах" масата с масло (от Икеа, върха е, директно може да се седне на масата, няма какво да му чакам да изсъхва). Прибра се изненадващо а цели два часа по-рано, бесен като буреносен облак. Накрая хапна два залъка и си легна нацупен... А ние с детето направихме торта, пекох цял ден едно бутче от прасе сукалче във фурната, спретнах пет степенно меню, а той дори не пожела да седне. Много се ядосах, ама много. Дори не можах да сервирам като хората, а и ми се отщя след отношението му. Детето цял ден повтаряше, че баща му имал рожден ден и разказвал на всички за тортата, която ще правим, а той.... Разбирам, че денят му е бил крив, ама ние цял ден се трепахме и за какво?
Иначе, масата стана страхотна, направо не мога да повярвам, че е същата. Снимките не са много хубави (понеже не знам къде съм сложила фотоапарата, а на телефона камерата за нищо не става, понеже се е надрала, ама какво да се прави). Пуснала съм как изглежда преди и след в темата за реставриране на мебели (не ми се чудете, защо няма прибори и аз не знам защо съм снимала преди да ги сложа, ама нищо де). После ще си редактирам поста и ще ги пусна и тук, но през телефона няма как да ги кача.
Виж целия пост
# 235
chrissy, много ми хареса жълтото, свещичките-яйца са супер оригинални, също и овчиците Heart Eyes Не съм виждала такива, иначе веднага бих си взела. И на мен повече ми допадат салфетките на точки, но и другите са много весели и великденски.
7no6ti, мога да си представя колко ти е обидно от постъпката на мъжа ти, но той едва ли го осъзнава. Просто са си по-първосигнални и ако нещо не им е наред не умеят да са тактични и да се прикриват. Сигурно утре като му мине ще ти се извини и ще оцени тортата и приготовленията ти. Покажи снимки като си готова, на мен ще ми е интересно да ги разгледам  Hug
Виж целия пост
# 236
Мъжът ми ми се извини чак тази сутрин  Tired Rolling Eyes
Толкова ме ядоса, че още ми е гадно, понякога се чудя защо продължавам да се опитвам да му правя изненади и въоще да равя нещо специално за него, като е толкова неблагодарен  Thinking

Както и да е по-добре да се опитам да забравя, иначе ще си скъсам нервите.

Това трябваше да е масата за рождения му ден:



Скрит текст:









Виж целия пост
# 237
Мила, красота!  Heart Eyes И масата е супер! Завалията.. много е пропуснал твоят мъж, заради собственото си киселеене. Жалко е, емоциите в работата, да се пренасят у дома. Дори и ако са положителни: това са две различни житейски области.. Разбирам добре, колко ти е болно и аз не бих оставила на твое място така нещата. В никакъв случай няма да се цупя и кривя, но в подходящ момент ще говоря с него, ще му покажа снимки, ще му разкажа кротичко за деня, в който съм искала да го зарадвам, ще му разкрия и емоциите на детето.. и дори ще предложа да го 'изпразнуваме' макар и със закъснение. И всичко - за малко повечко хубави емоции, малко повече семеен уют, близост и кулинарно разнообразие..  Peace

 Hug
Виж целия пост
# 238
Много ти благодаря за мъдрия съвет,  Димс. Аз съм от онези, които трудно премълчават, когато са наранени, но може би наистина в случая това е най-правилното.
Подсети ме за един виц - поп, насред строг пост, седнал в една кръчма и си поръчал най-голямата пържола. Келнерът го изгледал и се опулил, но нищо не казал. Като донесъл поръчката, попът се прекръстил, минал три пъти с кръста над пържолата, с думите: "Ти си риба, ти си риба, ти си риба" и започнал да яде, а келнерът дълго се смял.

Та и ние така: " Днес имаш рожден ден, мило. Днес имаш рожден ден, мило. Днес имаш рожден ден, мило." и ще започнем празника на нова сметка  Laughing

И да ви се похваля, преди малко бях при майка ми и си намерих две покривки, които съм шила преди време. Едната е натурална ленена в комплект с 8 салфетки, а другата е розово-лилава сатенена, като че ли създадена за Великденската маса.  Whistling  Grinning
Даже мисля да опитам да направя нещо като за Великден тази вечер и да кажете какво мислите, понеже ще ни идват гости и искам да е наостина специално.
Виж целия пост
# 239
Не е точно маса, но правих една тортичка гараш за Цветница и тук се виждат любимите ми чаши за кафе, които мисля не съм показвала.
 


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия