Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 516
  • 802
# 240
Платих под масата, исках конкретен лекар да оперира и бях готова да мина като валяк през всичко за да стане работата.
Виж целия пост
# 241
Аз конкретен лекар си имам, избрала съм си го, той НЕ иска да платя нищо.
Скрит текст:
Привика ме шефът му, който каза, че тъй като моят няма как да ме оперира сам, трябва да се плати за избор. Без да съм платила няма да се наеме да оперира. Кой щял да оперира определял той. НЕ ми бе предложен избор между екипи.

В болниците те оперира този , който тогава е на смяна . Ако имаш предпочитания за лекар , плащаш ! И парите не отиват при оператора , а в хазната на болницата . Това са правилата навсякъде !
Виж целия пост
# 242
Аз не съм имала други претенции - прие ме лекуващия ми лекар, на смяна е, нямам предпочитания кой друг ще оперира. Не мисля, че е редно друг лекар да идва и да ме стресира, че никой няма да се съгласи да оперира ако не платя избор в държавна болница. То е ясно, че моят ако каже да ида и да избера едикой си шеф екип ще ида и ще платя, но преценил си е човекът, че не иска пари от онкоболни.
Виж целия пост
# 243
В някои, ако не вече във всички държавни болници е задължително да се плати за избор на екип, независимо дали даден лекар иска или не иска. Не съм на сто процента, че е така, но има нещо такова, така съм чувала... newsm78
Виж целия пост
# 244
Не е задължително по закон. Чисто изнудване е.
Виж целия пост
# 245
Аз не съм имала други претенции - прие ме лекуващия ми лекар, на смяна е, нямам предпочитания кой друг ще оперира. Не мисля, че е редно друг лекар да идва и да ме стресира, че никой няма да се съгласи да оперира ако не платя избор в държавна болница. То е ясно, че моят ако каже да ида и да избера едикой си шеф екип ще ида и ще платя, но преценил си е човекът, че не иска пари от онкоболни.
Абсолютно е така! Марков ме оперира, когато беше на смяна. Нито съм разбрала кой е бил с него на операцията, нито някой ме е занимавал с това. Не съм плащала и не е ставало дума за това. Останалото е рекет, макар и регламентиран... Rolling Eyes
р.р. Излиза, че когато някой лекар е на смяна няма да те оперира ако не си го избрал..Е, за какво получава заплата все пак?
Виж целия пост
# 246
Да първи път ме оперира доц. Александрова, тогава беше доктор.
Тогава не се плащаше. След това винаги тя ме е оперирала.
Само последния път ми взеха 350 лева за избор на екип, ама аз си имах претенции кой да е.
Александрова вече беше доцент.
Виж целия пост
# 247

р.р. Излиза, че когато някой лекар е на смяна няма да те оперира ако не си го избрал..Е, за какво получава заплата все пак?
Може да е рекет, изнудване, мошеничество и какво ли още не, но ако ми поискат пари за избор на екип ще ги дам. Наречете ме глупачка, страхлива и идиотка, но не бих легнала под ножа на нещастен или недоволен лекар. С тия мизерни осигуровки които плащаме и с това малоумно управление на здравеопазването в БГ.... не смея да поемам рискове.
Видях как бяха оперирали една девойка от гуша в ВМА. Не можеше дори вода да пие, нито да яде нито да говори. Чух после какво бил казал анестезиолога - като сте стиснати и не плащате, ще ви боли...  ooooh!
Виж целия пост
# 248
Здравейте момичета!Влизам и гледам темата ви-рекет.Оперирана съм на 15.09 в онкология София/Дървеница/ никой за нищо не ми е поискал лев .Избрах си проф.Гаврилов и настоявах да е той,изчаках да се върне от отпуск и никой не е поискал пари нито за "избор на екип" нито за каквото и да е.След изписването купихме само 10 ампули гентамицин за промивка на дренажите .После който с каквото преценил БЛАГОДАРИ на оператора и анестолога си.УСПЕХ ви желая!
Виж целия пост
# 249
Здравейте, дами
Някой сблъсквал ли се е със същия проблем - отворена рана на гърдата ?
Питам, защото на майка ми нито един лекар НЕ казва как и Не иска да се заеме с опериране или зашиване , или не зная как се процедира с голяма отворена рана. Всички лекари казват - то с химиотерапиите ще мине .... Е, ефект няма
Виж целия пост
# 250
Здравейте, дами
Някой сблъсквал ли се е със същия проблем - отворена рана на гърдата ?
Питам, защото на майка ми нито един лекар НЕ казва как и Не иска да се заеме с опериране или зашиване , или не зная как се процедира с голяма отворена рана. Всички лекари казват - то с химиотерапиите ще мине .... Е, ефект няма
Химиотерапия може да се прави само при заздравели рани, когато всичко е чисто. Цитостатиците в лекарствата действат много зле на незарастнали рани. Възпаляват ги. Това, което чета ме изумява Rolling Eyes
Виж целия пост
# 251
Здравейте, дами
Някой сблъсквал ли се е със същия проблем - отворена рана на гърдата ?
Питам, защото на майка ми нито един лекар НЕ казва как и Не иска да се заеме с опериране или зашиване , или не зная как се процедира с голяма отворена рана. Всички лекари казват - то с химиотерапиите ще мине .... Е, ефект няма
Химиотерапия може да се прави само при заздравели рани, когато всичко е чисто. Цитостатиците в лекарствата действат много зле на незарастнали рани. Възпаляват ги. Това, което чета ме изумява Rolling Eyes

Вас Ви изумява, а нас явно ни лъжат и то вече 4-5 месеца . Какво да правим ? Остана още една химиотерапия, после искат още един курс ( аз съм против още един курс )
Бихте ли насочили към хирург / доктор , с когото можем да се посъветваме за тази рана ?
Виж целия пост
# 252
Girl on fire, кога беше операцията? Раната изобщо зараства ли или се отвори впоследствие? Правена ли е лъчетерапия на мястото?
 Питам, защото при мен след всички химии и лъчетерапии се получи възпаление на операцията и се наложи да ме инцизират, след което раната много бавно се затвори, не я шиха, но от лъчетерапиите казаха, че много бавно ще мине...как е при вас случая, обясни по подробно, за да ти кажа аз къде ходих и какво правих, ако случаят е като моят...   
Виж целия пост
# 253
Girl on fire, кога беше операцията? Раната изобщо зараства ли или се отвори впоследствие? Правена ли е лъчетерапия на мястото?
 Питам, защото при мен след всички химии и лъчетерапии се получи възпаление на операцията и се наложи да ме инцизират, след което раната много бавно се затвори, не я шиха, но от лъчетерапиите казаха, че много бавно ще мине...как е при вас случая, обясни по подробно, за да ти кажа аз къде ходих и какво правих, ако случаят е като моят...   
Благодаря, че  пишете : ))) Операция Не е правена , раната стана след като взеха или малко преди вземане на биопсия . Кара в момента 1 цял курс химиотерапии - 6 на брой. Преди месец каза доктора , че след курса ще мине на лъчетерапия или хормонални хапчета, а миналата седмица каза, че решението е още 1 курс химиотерапии.  Освен голямата рана, която боли, кърви и НЕ зараства , има проблем и с едната ръка - подута е и е двойна
Виж целия пост
# 254
Е, не знам...как така преди биопсията е станало newsm78. Чак такава рана от биопсия да стане.!?! И защо се е надула ръката, това става след операция и махане на лимфни възли...
 От химиотерапиите пада имунитета и затова раната трудно ще зарасне. При мен имаше гнойно възпалителен процес и некроза от лъчетерапията, консултираха ме в Гнойно септична хирургия в Пирогов, но нещата много, много, много бавно се оправиха...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия