Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 518
  • 802
# 255
Здравейте момичета !
На базата какви по сериозни проблеми има в темата ,честно казано ме е срам да ви пиша , но се надявам някои да разбере и мен и да ми отговори  Praynig
Скрит текст:
Преди няколко месеци ви писах че имам киста на гърдата 12мм. до цикатриксите - оперирана съм преди 3г. и повече от доброкачествен дуктален папилом с атипичен характер ... тази дума "атипичен" ме притесни и проверих хистологията при доц. Милев които потвърди че е доброкачествено но рисково и добре че съм го махнала ... След година и половина  до цикатрикса ми се появи киста 9мм която наблюдавах и като видях че нараства я пунктирах ( преди 3 месеца) излезе кафява вода в спринцовката ,която видях ,а  цистологичното изследване - киста доброкачествено .
ПРОБЛЕМА за които ви пиша отново обаче е , че тази киста отново се пълни ... много ме е страх да не е нещо друго щом се пълни отново , нормално ли е да се пълни , нали я пунктирах за да я няма а то пак се появи  - Вие как мислите имало ли е такъв случай при вас Sad -  когато е пунктирана една киста и изследвана , да се напълни пак и да излезе друго ? Зная че всеки случай е индивидуален , но тук има мами ,които четат темата редовно и за това реших да питам.
Казах на доктора че искам да я махна с операция , но той каза , че е малка (в момента 9мм.) и това не е решение и че отново може да се появи.Накратко обясни , че не е нужна операция и даже каза , че почти всички жени в детеродна възраст имали кисти ( еее... моите приятелки като ги питам казват че нямат но... както и да е ). Взех и второ мнение от д-р Иванов в Токуда и той каза киста .
Незнам какво да правя ,  чета понякога темата ви и виждам колко много кисти са объркани и после излязли друго .
За вас вероятно моя проблем може да ви се стори незначителен , но за мен той е голям и ще ми е от помощ всеки ваш съвет и  отговор на добра воля , за да не е спам - ако го приемате така може и на лично съобщение
Предварително ви благодаря мили момичета .
ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И СПОКОЙСТВИЕ , ... дано го намеря и аз  smile3525
Виж целия пост
# 256
Здравейте момичета !
На базата какви по сериозни проблеми има в темата ,честно казано ме е срам да ви пиша , но се надявам някои да разбере и мен и да ми отговори  Praynig
Скрит текст:
Преди няколко месеци ви писах че имам киста на гърдата 12мм. до цикатриксите - оперирана съм преди 3г. и повече от доброкачествен дуктален папилом с атипичен характер ... тази дума "атипичен" ме притесни и проверих хистологията при доц. Милев които потвърди че е доброкачествено но рисково и добре че съм го махнала ... След година и половина  до цикатрикса ми се появи киста 9мм която наблюдавах и като видях че нараства я пунктирах ( преди 3 месеца) излезе кафява вода в спринцовката ,която видях ,а  цистологичното изследване - киста доброкачествено .
ПРОБЛЕМА за които ви пиша отново обаче е , че тази киста отново се пълни ... много ме е страх да не е нещо друго щом се пълни отново , нормално ли е да се пълни , нали я пунктирах за да я няма а то пак се появи  - Вие как мислите имало ли е такъв случай при вас Sad -  когато е пунктирана една киста и изследвана , да се напълни пак и да излезе друго ? Зная че всеки случай е индивидуален , но тук има мами ,които четат темата редовно и за това реших да питам.
Казах на доктора че искам да я махна с операция , но той каза , че е малка (в момента 9мм.) и това не е решение и че отново може да се появи.Накратко обясни , че не е нужна операция и даже каза , че почти всички жени в детеродна възраст имали кисти ( еее... моите приятелки като ги питам казват че нямат но... както и да е ). Взех и второ мнение от д-р Иванов в Токуда и той каза киста .
Незнам какво да правя ,  чета понякога темата ви и виждам колко много кисти са объркани и после излязли друго .
За вас вероятно моя проблем може да ви се стори незначителен , но за мен той е голям и ще ми е от помощ всеки ваш съвет и  отговор на добра воля , за да не е спам - ако го приемате така може и на лично съобщение
Предварително ви благодаря мили момичета .
ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И СПОКОЙСТВИЕ , ... дано го намеря и аз  smile3525
За кистите не знам много, но мога да споделя нещо като наблюдател.
Имах колежка, на която за 6-7 години бяха махнали с пункция над 30 кисти. Беше минала през много болезнени процедури. Непрекъснато образуваше кисти и на нови и на стари места. Рецидивираха. Накрая се молеше на лекарите да и махнат гърдите и да сложи импланти, за да се спаси от тези непрекъснати неприятни манипулации. Не знам какво стана после, защото напусна, но го пиша за да кажа, че рецидивирането не е винаги повод за притеснение, защото явно се случва. Друг е въпроса каква е твоята киста и дали трябва да си по - внимателна. То всеки трябва да е внимателен и да се следи, де! Peace
Виж целия пост
# 257
Е, не знам...как така преди биопсията е станало newsm78. Чак такава рана от биопсия да стане.!?! И защо се е надула ръката, това става след операция и махане на лимфни възли...
 От химиотерапиите пада имунитета и затова раната трудно ще зарасне. При мен имаше гнойно възпалителен процес и некроза от лъчетерапията, консултираха ме в Гнойно септична хирургия в Пирогов, но нещата много, много, много бавно се оправиха...
За съжаление София ни е далеч, само Варна и Бургас ни устройват като дестинации и болници, тъй като майка не може да пътува на големи разстояния ....
Виж целия пост
# 258
svetlinar намериха ми киста през 2006г. и ми изписаха Мастодинон, след няколко месеца кистата я нямаше. Това е хомеопатично сиропче, всичките му съставки са извлеци от цветя. Подейства ми доста добре.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, дами
Някой сблъсквал ли се е със същия проблем - отворена рана на гърдата ?
Питам, защото на майка ми нито един лекар НЕ казва как и Не иска да се заеме с опериране или зашиване , или не зная как се процедира с голяма отворена рана. Всички лекари казват - то с химиотерапиите ще мине .... Е, ефект няма
Химиотерапия може да се прави само при заздравели рани, когато всичко е чисто. Цитостатиците в лекарствата действат много зле на незарастнали рани. Възпаляват ги. Това, което чета ме изумява Rolling Eyes

Вас Ви изумява, а нас явно ни лъжат и то вече 4-5 месеца . Какво да правим ? Остана още една химиотерапия, после искат още един курс ( аз съм против още един курс )
Бихте ли насочили към хирург / доктор , с когото можем да се посъветваме за тази рана ?
Здравей! не искам да бъда в ролята на "черната станция", но моята история следната: ПЪРВА операция беше с диагноза фибромастопатия-рана се отвори на 3 я ден, аз помислех, че нещо съм "напрегнала" и рана се отвори....получи се и хематом вътре, който една специалистка ми изтискваше съдержимото от отворена рана \ сетих се за издевателствата в конц.лагери \ накрая ми направиха операция за премахване на хематом.След 2 месяца раната се възпали, дигнах температура и пак онкология и поредна операция.Този път ми взеха материал за биопсия кожа и подкожие на гърдата  резултат вече беше инвазивен дуктален карцином..... раната се отвори пак на 5-6 ден.....вече бях определена за ХТ. и след 3 или 4 вливка рана се затвори окончателно. А след 6- тата вливка бях определена а мастектомия. Така че може не всичто толкова банално-просто рана....
Виж целия пост
# 260
Здравейте, от три месеца съм на Нолвадекс, но си имам редовно цикъл. Трябва ли да ми спре веднага или постепенно? Благодаря ви за отделеното време!
 
Виж целия пост
# 261
Здравейте, от три месеца съм на Нолвадекс, но си имам редовно цикъл. Трябва ли да ми спре веднага или постепенно? Благодаря ви за отделеното време!
 

На мен цикълът ми спря след първата химия. Като почнах Нолвадекс-а ме предупредиха, ако се появи цикъл да се обадя, щели да ми включат нещо друго. Останах с впечатление, че не трябва да има цикъл като се приема този медикамент.
 Но твоя случай може и да е друг...имала ли си химии и лъче?
Виж целия пост
# 262
Имам въпрос - колко от вас са следили витамин Д преди операция и терапии.При мен се оказа 15 при норма 30-100. След 5 химиотерапия. А от всичко, което изчетох, той има противораков ефект. Защо никой не препоръчва да е част от профилактичен пакет за изследване? Дори онкологът ми не се заинтересува особено, сама търсих инфо по колко капки да взимам сега...
От хормоналната терапия той ще се повлияе още повече, нали така, също и калция?
Виж целия пост
# 263
Аз съм на Нолвадекс вече почти две години и цикъла ми е редовен, не ми е спиран. Спират го по принцип със Золадекс, но при мен казаха, че няма нужда.

За рекета да си кажа  Laughing , че НЕ ми е взета и стотинка, оперирана съм от доц Байчев и доц Романски, ВМА и Александровска.Парите от касата отидоха в Александровска понеже там беше операцията и когато мъжът ми искаше да почерпи доц Байчев, той мнооого категорично отказа. Платих само титаниевите платна и упойката понеже исках да е диприван. Не съм дала стотинка повече, а не ми е и поискана. Гледана съм като бебе. Отделно ходех една година след операцията по два пъти в седмицата заради не затварящата дупчица, шиха ме три пъти и нито веднъж не съм платила и не съм срещала лошо отношение.

Аз имам не затворено място след операцията и вече почти две години е така, шиха го няколко пъти и след всяко шиене се отваряше повече, мазах с какво ли не, лепиха го,но отхвърлям лепилото и още много сега е отворче колкото главичка на карфица,ако искаш повече инфо пиши ми на лично.
Виж целия пост
# 264
Здравейте, от три месеца съм на Нолвадекс, но си имам редовно цикъл. Трябва ли да ми спре веднага или постепенно? Благодаря ви за отделеното време!
 

На мен цикълът ми спря след първата химия. Като почнах Нолвадекс-а ме предупредиха, ако се появи цикъл да се обадя, щели да ми включат нещо друго. Останах с впечатление, че не трябва да има цикъл като се приема този медикамент.
 Но твоя случай може и да е друг...имала ли си химии и лъче?


Здравей, правила съм лъче, Другата седмица съм в болница Надежда за диспансеризация и ще видя какво ще ми кажат. Имали някой , който да е диспансеризиран там?
Виж целия пост
# 265
Здравейте, от три месеца съм на Нолвадекс, но си имам редовно цикъл. Трябва ли да ми спре веднага или постепенно? Благодаря ви за отделеното време!
 
Нолвадексът и цикълът нямат нищо общо. Само при прием на Нолвадекс цикълът си е нормален. Това, което го спира е Золадекса. След като не ти слагат такъв, значи няма причини да нямаш цикъл. Казвам го с убеденост, защото преди две седмици по този въпрос ходих на консултация с д-р Арабаджиев в Сити клиник.
Няма ш причини за притеснение. А иначе моят цикъл по време на цялата химия беше като часовник и спря след първата Золадекс. До днес нямам!
Виж целия пост
# 266
Аз също съм оперирана във ВМА-от доц.Байчев.Съвсем целенасочен избор,но никой нищо не ми е искал.Мъжът ми също искаше да плати,заради отношение и коректност,но всичко беше отказано.
А относно вит.Д-преди лъчето съм правила изследване,по съвет на лъчетерапевката ми.
Беше ми малко под нормата 45/при реф. 50-120/.Моя тумор е тройно отрицателен и лекарката ми обясни,че е добре да поддържам около 65-70.Има доста информация в НЕТ-а по въпроса.
В някои страни вит.Д е част от протокола за контрол на ремисията.Сега пия по 5 капки всеки ден,без трите летни месеца.И вит.Д се гарнира с Е/за вкус/        и по-добро усвояване.
Виж целия пост
# 267
Сега пия по 5 капки всеки ден,без трите летни месеца.И вит.Д се гарнира с Е/за вкус/        и по-добро усвояване.
От кой Вит. Д пиеш по 5 капки? Вигантол ли?
Виж целия пост
# 268
Да Вигантол.Една капка съдържа 400lU.След три месеца прием бях достигнала до 68 единици.Предозирането е доста трудно.
Виж целия пост
# 269
Здравейте!Операцията ми мина преди няколко дни.Оперира ме доц.Байчев - голям професионалист и ЧОВЕК!Отношението на персонала във ВМА е прекрасно.Относно заплащане никой не ми е искал стотинка.Сега чакам резултати.Желая на всички здраве! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия