Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 514
  • 802
# 480
Здравейте!Първо мислеха ,болката в ръката е от изстинка и е плексит .Започнаха венозни вливки с антибиотик цефтриаксон и сопрал за температурата,пращаха ме на невролог ,който каза,че е за ортопед.Пратиха ме на хирург ,не е за тях,между другото да кажа ,че бях в отлично състояние след операцията.Изписаха ме с торбичка ,с всички системи и тук посетих ортопед-диагноза възпаление на ставата.В София изписаха и волтарен за пиене и мазане -нищо.Тук ортопеда ме прати на ренген и казаха ,че ставата и бял дроб в идеално състояние,ортопеда гледа на ехограф ,леко възпаление и отток ,и мааалко течност.Изписа семакс ,но ни9що,после изписа мускулни изжекции мовалис и след това лекарства-нищо .Реших да спра всичко и от 30 декември съм на нищо ,но разликата е слаба.Далеко съм още от пълно възстановяване ,та доста съм притеснена дали ще мога да работя,защото имам кредит и не очаквам кой знае каква пенсия ако стигна до положение само с нея да живея Sad
Виж целия пост
# 481
Да...Фри пак взе "Оскара" за тактичност...
Според мен форума е не само да се галим по главите и да се потупваме по рамото, че всичко е наред, а и да бъдем по - откровени. Все пак имаме рак и замазването на положението няма никакъв смисъл. Това е част от физическото преодоляване. Отделяме много страници на духовното оцеляване и не трябва да се сърдим, когато някой каже, че положението изисква повече внимание. Аз преди време проявих "деликатност" с една приятелка, която ми каза за проблема си, а аз и казах, че всичко е нормално, въпреки, че знаех, че не е ....Сега съжалявам за пропуснатия момент. Ако тогава не бях "тактична", може би щях да и намаля проблемите в последствие.
Виж целия пост
# 482
darkza правила ли си скоро изследвания за калций? Освен магнезий трябва и витамин Д да взимаме за костите. И задължително 2 литра вода, като се следиш задържаш ли течности. Моите операции бяха леки, но под мишницата ме стягаше доста време - повече от 6 месеца. Ако можеш да отделяш време за фитнес поне за пътека - само 30-на минути няколко пъти седмично - със скорост 5-6км в час, (след като се разгрееш добре) - ще се изненадаш какъв ефект има. Хем се стяга тялото, хем се раздвижва, тренираш се за издръжливост на мускулите, а и за издръжливост на сърцето. Полезно е и за борба с остеопорозата,  която за съжаление на всички ни чука на вратата (пак съм нетактична хах сори Grinning ) Честно казано като ме размързи и се "улежа" с плетки или книги и спра да ходя на фитнес като че ли повече ме болят ръцете.
Крампи се явяват и при проблеми с паращитовидните жлези - ако са наранени или травмирани при операция на щитовидната жлеза - много често се случва. Ако си с оперирана ЩЖ, то е добре да се прегледаш при ендокринолог да не би да ти се е появил този проблем.

dilka64 мъжът ми има проблеми със ставите и взима колаген, и ние всички в къщи покрай него. Казва че му действа положително и като го пие не го боли. Взимаме един евтин български - 250грама по 9лв кутията, това е за 1 човек за 25 дни.
Виж целия пост
# 483
Дядото само ракията му помага, не ще да чуе за хапове. За кой майтап, за кой истина. Тая клиника в Панагюрище, космическа била. Някой да е минавал от там.
Виж целия пост
# 484
Да...Фри пак взе "Оскара" за тактичност...
Според мен форума е не само да се галим по главите и да се потупваме по рамото, че всичко е наред, а и да бъдем по - откровени. Все пак имаме рак и замазването на положението няма никакъв смисъл. Това е част от физическото преодоляване. Отделяме много страници на духовното оцеляване и не трябва да се сърдим, когато някой каже, че положението изисква повече внимание. Аз преди време проявих "деликатност" с една приятелка, която ми каза за проблема си, а аз и казах, че всичко е нормално, въпреки, че знаех, че не е ....Сега съжалявам за пропуснатия момент. Ако тогава не бях "тактична", може би щях да и намаля проблемите в последствие.

Разликата между "тактичност",т.е. недоизказана истина и това да пратиш някой,току що диагностициран да чете статистиките е от небето до земята.

Milmich,спомни си колко би ти помогнала една статистика в първите месеци от лечението.Зная от собствен опит:от много четене и статистики,още лекувам депресия.
Виж целия пост
# 485
Аз всички статстики, които намерих, изчетох преди да започна лечение. По-добре ми е с реалистични очаквания. Такъв ужас е да ти кажат, че всичко ще е наред, рискове почти няма, и след цялото стискане на зъби да се объркат нещата. По-добре леко депресирана и  да се развият по-добре или очаквано, отколкото неподготвена и тотално да се сринеш като се окаже,че не е толкова розово всъщност положението.
Виж целия пост
# 486
Благодаря Фри.Наистина и аз снощи след като си поплаках от болката направих опит за малко гимнастика и се почуствах по-добре.Но май там е истината фитнес и упражнения.А витамин Д пия от година и половина след изследване на същия по препоръка на джипито ми и се оказа , че почти нямам такъв в организма , а и в чужди клиники го изписват задължително при лечение на онкологично заболяване.Обадих се и на рехабилитатор в онкодиспансера и той ме посъветва да правя консултация с хирург, но считам че и по друг начин могат да се оправят нещата.Щитовидна не ми е оперирана.
Виж целия пост
# 487
darkza, а на физиотерапия ходила ли си? Много ми помага.
Виж целия пост
# 488
datura_inermis На какви процедури си била? На мен ми изтръпваха пръстите на лявата ръка малко след лъчетерапията. Предписаха ми и физиотерапия, но трявало да са някакви спец. процедури без никакъв ел. ток и се отказах.

За "статистиките" - след като прокървих няколко пъти и по този повод четох известно време за РМШ и рак на яйчника, обмислям тотална хистеректомия. Още ме е страх де и си намирам разни извинения, че няма време и т.н.  Laughing а и след като минах на Киареста нямам никакво зацапване.
Всеки сам си избира как да се чувства, аз лично предпочитам да съм информирана, а не депресирана и работя по въпроса.
Виж целия пост
# 489
Фри, на гимнастика и електростимулация бях малко след операцията. Ама аз си знам, че ми действа добре и настоявах да ме пратят. Гимнастиките много си ги обичам, преди рака ми действаха добре и магнити (УЗ и масажи не харесвах), сега вече май не може. Чакам да се оправи времето и ще ходя пак, да видя този път какво ще назначат. Вкъщи много пъти пропускам да правя упражнения, като отида хем разходката до там и обратно ми е раздвижване, хем гимнастиката, а и терапевтите много удачни съвети дават за всякакви болежки.
Виж целия пост
# 490
Момичета, къде правите изследвания за остеопороза. Искам да си направя, преди да започна Золадекс и Тамоксифен, за да знам откъде започвам с костите - те оказват влияние, нали? Някой добър специалист да ми препоръчате?
Виж целия пост
# 491
datura_inermis На какви процедури си била? На мен ми изтръпваха пръстите на лявата ръка малко след лъчетерапията. Предписаха ми и физиотерапия, но трявало да са някакви спец. процедури без никакъв ел. ток и се отказах.

За "статистиките" - след като прокървих няколко пъти и по този повод четох известно време за РМШ и рак на яйчника, обмислям тотална хистеректомия. Още ме е страх де и си намирам разни извинения, че няма време и т.н.  Laughing а и след като минах на Киареста нямам никакво зацапване.
Всеки сам си избира как да се чувства, аз лично предпочитам да съм информирана, а не депресирана и работя по въпроса.
Леле,съжалявам..с една лека забележка,предизвиках такива определения.Все си мисля,че след всичко,което ни се е случило,би трябвало да сме доста по-лежерни и спокойни в изказа си.
И,че един човек с над средно интелигентно ниво прави разлика между информация и гола статистика,като прогнози и преживяемост.
И,Фри,ако това да си информиран е въпрос на избор,депресията не е избор и по този въпрос няма как да работиш сама.Дано никога не го разбереш....
Когато отидох да ми махат конците и казах на хирурга,че ме притеснява опр. G3 в хистологията и какво съм прочела в CancerMath,той ме посъветва,да не се зачитам в неща срещу които нищо не мога да направя....да се виждаме на всеки 3 месеца,за да се проконтролират нещата..е ,аз продължих да чета...
и сега мога да се явя на изпит.."отличничка".И психотерапевта ми така каза-при мен всички са отличници.
Съжалявам за дългия пост.За първи път си го позволявам,въпреки че съм изчела всичките 42 теми до последната запетайка и съм благодарила,че ги има..

Здраве ви желая на всички!
Виж целия пост
# 492
Когато отидох да ми махат конците и казах на хирурга,че ме притеснява опр. G3 в хистологията и какво съм прочела в CancerMath,той ме посъветва,да не се зачитам в неща срещу които нищо не мога да направя....да се виждаме на всеки 3 месеца,за да се проконтролират нещата..е ,аз продължих да чета...
Е, и аз съм с Г3 и малкото, което прочетох хич не ми хареса, но за разлика от теб аз спрях да чета, защото така или иначе нищо не мога да направя Mr. Green Лекарят ти е бил прав. Рака ми е достатъчен - не мога да мисля и за G-то Laughing
А мен от няколко месеца си ме боли от ляво под ребрата. Болката е като да е от далак, като да е невралгична. Отшумява за седмица, две, после пак се появява. Като цяло е слаба, но когато я има си я усещам. Ходила съм на ехограф, пусках ТМ. Нищо. Джипито ми даде хапове за червата, ама от тях само ми се увеличи апетита, че бяха храносмилателни ензими. Знае ли някой дали в далак има метастази. Малко се притеснявам да не е пък друг вид рак newsm78
Виж целия пост
# 493
Когато отидох да ми махат конците и казах на хирурга,че ме притеснява опр. G3 в хистологията и какво съм прочела в CancerMath,той ме посъветва,да не се зачитам в неща срещу които нищо не мога да направя....да се виждаме на всеки 3 месеца,за да се проконтролират нещата..е ,аз продължих да чета...
Е, и аз съм с Г3 и малкото, което прочетох хич не ми хареса, но за разлика от теб аз спрях да чета, защото така или иначе нищо не мога да направя Mr. Green Лекарят ти е бил прав. Рака ми е достатъчен - не мога да мисля и за G-то Laughing
А мен от няколко месеца си ме боли от ляво под ребрата. Болката е като да е от далак, като да е невралгична. Отшумява за седмица, две, после пак се появява. Като цяло е слаба, но когато я има си я усещам. Ходила съм на ехограф, пусках ТМ. Нищо. Джипито ми даде хапове за червата, ама от тях само ми се увеличи апетита, че бяха храносмилателни ензими. Знае ли някой дали в далак има метастази. Малко се притеснявам да не е пък друг вид рак newsm78


Привет, момичета.
Миленка, не се вкарвай във филми.... Hug
Виж целия пост
# 494
Милмич, не съм чувала там да се появяват разсейки, нещо безобидно ще е сигурно. Може би ако пиеш малко пробиотици ще отшуми.
Мен ме болеше около празниците дясното подребрие, точно ок. черния дроб, ама сериозна болка. На узд няма нищо, евентуално е камък в жлъчката, не се виждаше добре, че бях излапала един банан. Купих си Хепа баланс и сега вече не ме боли. Кокалите пък като ме заболят слагам едни пластири с люта чушка, струват 80 ст. и вършат работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия