За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 58 723
  • 757
# 195
Крещенето не е ли точно тръшкане? Роптаене, че не е нещо както детето иска да е. Бисквитката счупена, играчката паднала и т.н. Ядосват се и при нас скоро след това разбра, че така може да ни манипулира. За кое точно възниква спор, какво толкова казах не на място?
Виж целия пост
# 196
Под тръшкане аз разбирам лягане на земята и реване за нещо си, често продължаващо 10-20 минути. Доколкото разбрах детето крещи, имитирайки друго дете, т.е. просто повишава тон и майка му иска то да престане. Защо трябва да си сбъркала нещо? За мен крещенето не е тръшкане, за теб е - драми няма. Всеки има право на мнение и възприемане на живота.
Виж целия пост
# 197
Lady, с теб отглеждаме клонинги Laughing И за мен крещене и тръшкане не е едно и също, никое не е за предпочитане, но наистина да ти се търкаля по земята навън е някакъв ужас!
Крещенето също го приемам като израз на емоции и подражание. Най-често отминава като не го забелязвате. Всичко, което се опитах да забраня или превъзпитам се утрояваше, докато обръщах внимание, после губеше интерес. Играят и пробват до къде могат да стигнат.
Виж целия пост
# 198
На тая педиатърка да вземеш да и теглиш една дълга майна. Родих 2600 в края на 8- мия месец, на два месеца беше 6500. Днес го мериха 10 кг, местния педиатър направо се облещи като казах, че е осмак и е бил с поднормено тегло. Поздрави ме, че отглеждам прекрасен мъж.

При никое положение не бих ограничила мляко на гладно дете, пък ако ще и по две кила на месец да качва. Никога не съм следила таблици и грамажи, като ревне, че е гладен- давам. Нито кърма, нито АМ не съм давала на точен час. За мен това са абсурдни препоръки. Реплики от типа, че коремчето трябвало да си почива съм отговаряла, че е време на даващите съвети да си починат. Води се по детето, никой човек не е еднакво гладен през цялото денонощие. Днес ще изпие 1300 мл, утре 800. На никой не е приятно да седи гладен и не бих ограничила толкова малко бебче, щото не били минали 3 часа...
Аман от побърканяци, чак се чудя тия хора как са отгледали деца... ooooh!
Виж целия пост
# 199
Благодаря момичета за отговорите. Знам, че е израз на разни емоции, просто не знам как да и обясня да ги изразява по друг начин. Разбира се, че слагам граници, просто това пищене много ме изнервя, а аз не съм от най- спокойните натури. Та, явно е сложно.
Виж целия пост
# 200
Foxy благодаря ти Simple Smile
Виж целия пост
# 201

Няма за какво! Всеки родител понякога изпада в чуденка дали постъпва правилно. Аз следвам мсксимата, че искам да отглеждам щастливо дете, съответно поне на този етап, правя това, което то иска и от което има нужда. Hug
Виж целия пост
# 202
И аз благодаря за отговорите, е вече има развитие, след тази дълга хрема сме с много червено гърло и на антибиотик, очаквах го... По въпроса с инхалатора да кажа, че на нас помага, но трудно успявам да убедя малкия да стои, дори сега препоръчаха инхалации, но реве, та се тръшка... Понеже някой питаше за марка, нашият е ПИК, семейният който е...
Виж целия пост
# 203
Аз правех инхалации на моя ревльо, докато спеше. Малко след заспиването му, сънят му беше най-дълбок.
Виж целия пост
# 204
Момичета искам да попитам дали при някое от вашите бебчета е имало пидобно нещо, че вече взех здравата да се притеснявам.
 Дъщеричката ми е на 3 месеца,изцяло на кърма. Преди около месец имах лактационна криза и бебка е стояла гладна известно време,накрая след изтеричния рев който му дръпна се светнах й се наложи да й дам на своя глава 2 порции АМ . После кърмата се регулира,но от тогава започна да ака слуз. Всяко изхождане е със слуз. Два пъти забелязах по 1,2 точици съсирена кръв. Пуснахме микробиология и излезе лека дисбактериоза. Педиатърката изписа пробиотик. Давах 8 дни без резултат,поне кръв вече не съм виждала. След обстойния преглед при педиатърката се оказа, че още имаме колики,но общото състояние на бебка е много добро. За 22 дни е наддала 720 гр. , весела е,гука,всеки ден прави нови номера,почти не плаче.
 Към пробиотика включихме и колийф на всяко хранене. Акото стана още по-слузесто.
За пореден път отложихме ваксините. До момента няма нито една,заради продължителна жълтеница. Сега сме на изчакване до четвъртък да видим как ще се повлияе и ще включим някакви ензими. Междувременно в понеделник ще пусна още една микробиология.
 Съмненията на педиатърката са за реакция от АМ , което давах ,или коликите. Каза че категорично изключва възпаление на червата. Педиатърката ни е супер и имам пълно доверие. Контактувам постоянно с нея и винаги е излизала права в различните ситуации. Мен обаче започна да ме обзема някаква паника! Има ли майки на чиито деца се е случвало подобно нещо и каква е била причината?
Виж целия пост
# 205
При мен не се е случвало, но нашата педиатърка ни предупреди, че може да се появи слуз заради коликите и да не се притесняваме.
Аз пък се притеснявам от това, че от 1 месец сме с акане на 3-4 дни, дори 3 пъти правих клизма. На кърма сме само. Наддаваме по килограм на месец и не било от кърмата. Мислех, че е някакъв период, но вече месец........
Виж целия пост
# 206
Моята е само на кърма и ака по 5 пъти на ден и това не е добре, чудя се какво остава? Не наддава добре, чак да се замисля ок ли е на кърма?!
Виж целия пост
# 207
Зои, нормално е да ако по 5 пъти на ден кърмено бебе, големият син беше така.
На моето бебе акото беше слузесто поне 2 месеца и аз вече се бях отчаяла, когато се оправи. Да не говорим, че беше и зеленикаво дълго време. Не знам какъв съвет да дам, аз давах Биогая, без голям ефект, но ти вече си давала. Кръвта може да е от раздразненото черво, ако ака много често. И при нас е имало кървави нищки в акото и точки, изследвали сме го, нищо не се откри.
Само да кажа, че вече нямаше колики, когато се появи слузта, така че не е била от това. Горе долу на 3-4 месеца беше бебето.
Виж целия пост
# 208
Пипа, освен слузта, да си забелязала друга промяна? На мирис, консистенция?
Виж целия пост
# 209
Здравейте. Пак аз. Купихме инхалатор ама ефект май няма. За два дни без капки,след алергчната реакция към коларгола,сополите се върнаха с пълна сила-много са,лепкави и гъсти. Колкото и да смуча още има. Моля ви,кажете кои капки имат ефект,за да поискам от педиатърката,че от седмица не сме спали нормално. Детето е на 2.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия