За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 58 724
  • 757
# 210
Виброцил сте ползвали, може би Отривин за деца? Слизат ли надолу секретите, отхрачва ли? Ако да, вземете и сироп, за по-лесно отхрачване. Най-добре да заведеш да го види лекар.
Виж целия пост
# 211
Виброцил, гентазон и коларгол...слизат надолу и кашля като магаре. Ще питам за отривин. Мерси
Виж целия пост
# 212
Пипа, освен слузта, да си забелязала друга промяна? На мирис, консистенция?
Понякога мирише на кисело. Веднъж миришеше на гнилоч. Като цяло се е случвало няколко пъти. Иначе следите от мляко не винаги са като гранулки, понякога са като конци.
Вчера пак видях една точка кръв,този път ярка. Едва забележимо беше,но който търси намира.
Виж целия пост
# 213
Да не те успокоявам напразно ( все пак си е притеснително кръв в изпражненията),  но да същото беше при голямото дете. Даже в болница лежахме, нищо не установиха, евентуално казаха АБКМ ( аз кърмех). Захраних поради тази причина доста внимателно, не е имало проблеми. Слузта и кървавите точки изчезнаха, когато въведох човешка храна, да не кажа, че 1-2 месеца все му беше червено дупето с каквото и да мажех. Акаше доста пъти на ден обаче и вероятно от това беше цялата работа с точките.
Виж целия пост
# 214
Да не те успокоявам напразно ( все пак си е притеснително кръв в изпражненията),  но да същото беше при голямото дете. Даже в болница лежахме, нищо не установиха, евентуално казаха АБКМ ( аз кърмех). Захраних поради тази причина доста внимателно, не е имало проблеми. Слузта и кървавите точки изчезнаха, когато въведох човешка храна, да не кажа, че 1-2 месеца все му беше червено дупето с каквото и да мажех. Акаше доста пъти на ден обаче и вероятно от това беше цялата работа с точките.
Ами да същата работа. Тази сутрин пуснахме едно изследване калпротектин за възпаление на червата. Педиатърката иска да изключи този вариант. Направо ще ми се пръсне сърцето. Иначе съм решила да мина на диета. Ще ям ограничени видове храни, че да видя ще има ли промяна. По принцип таткото страда от силна алергия.
Виж целия пост
# 215
Изследването излезе и резултата е много над нормата. Нормално е до 50 ,а при нас е 1600 . Педиатърката е на мнение, че червата са раздразнени от храна която аз консумирам и сега минавам на диета. Утре ще пускаме и нова микробиология и отделно някакво друго изследване.  Дано всичко се оправи скоро. Много съм притеснена.
Виж целия пост
# 216
Дано да е това и да се оправи бързо бебенцето! Може да повториш изследването след известно време за да се успокоиш.
Виж целия пост
# 217
Колко често могат да се правят инхалации с физ.разтвор на ден?
Виж целия пост
# 218
Изследването излезе и резултата е много над нормата. Нормално е до 50 ,а при нас е 1600 . Педиатърката е на мнение, че червата са раздразнени от храна която аз консумирам и сега минавам на диета. Утре ще пускаме и нова микробиология и отделно някакво друго изследване.  Дано всичко се оправи скоро. Много съм притеснена.
С колийф нямаше промяна, така ли?
Виж целия пост
# 219
Колко често могат да се правят инхалации с физ.разтвор на ден?
Ако е само физиологичен разтвор -5/6  пъти. При разболяване правех след всяко хранене 5-6 пъти през 3 часа
Виж целия пост
# 220
Изследването излезе и резултата е много над нормата. Нормално е до 50 ,а при нас е 1600 . Педиатърката е на мнение, че червата са раздразнени от храна която аз консумирам и сега минавам на диета. Утре ще пускаме и нова микробиология и отделно някакво друго изследване.  Дано всичко се оправи скоро. Много съм притеснена.
С колийф нямаше промяна, така ли?
Не нямаше! Дори стана по-слузесто акото. Тоест като се замисля, първата сутрин след приема за първи път спа спокойно без обичайните колики,които я мъчеха рано сутринта.Не знам дали е съвпадение,но точно тогава си позволих да хапна няколко вилици от салатата на мъжа ми,която беше зелена с риба тон, сусам,таханова паста. Аз пък си хапнах един сандвич с листо зелена салата и сьомга. Това беше на обяд,а вечерта акото беше само слуз. На следващия ден имаше и точицата кръв. Отделно от месец и половина закусвам с едно плодово кисело мляко и малко ми се препокриват нещата и с него. Сега няма да го ям. Другото е, че ужасно ми се яде сладко откакто забременях,мога да кажа че чак до лудост ми се яде и колкото и да се ограничавах все си хапвах шоколад,а понякога замествах с мед. Като излезе резултата педиатърката ме пита дали съм яла шоколад,риба,мед...аз всичко. Отделно това, че проблемът с акото се задълбочи тотално след гладуването й и приема на АМ . Не знам ! За това сега ще мина на пълна диета с малко храни. И ще видим другите изследвания.  Sad
Виж целия пост
# 221
И на мен много ми се ядеше сладко докато кърмих, но не си позволявах никакъв шоколад. Реших проблема с ядене на сусамки Simple Smile Риба, мед, прясно мляко са силни алергени и не е хубаво да се консумират при кърмене. Лично аз не бих яла и и зелена салата заради нитратите.
Виж целия пост
# 222
Рибата и малкото количество зелена салата си позволих за първи път  Sad прясно мляко изобщо не пия. Киселото ми помагаше за тоалетна. Сусама също е много силен алерген се оказа.
Виж целия пост
# 223
Плодово кисело мляко и аз хапвах, но без горски плодиве и ягоди. Проблем на бебо му докарах с едни смокини. Обожавам смокини и като излезноха хапнах доволно, а бебо след това се скъса да пръцка и го болеше коремчето. Със сусама нямахне проблем, а го дават и за стимулиране на кърмата. Иначе не ядях зеле, бобови, домати, чушки и чесън. Докото кърмих се разделих с кафето, безалкохолните и соковете. Пиех само вода и аирян без сол.
Виж целия пост
# 224
Моля ви за съвет, доста съм притеснена! Sad От една седмица моето момче (на 1 г. и 2 месеца) вечер започва едни напъни сякаш иска да се изака, свива си крачетата и ръцете и се напъва в продължение на няколко минути! Това става само нощем преди лягане и рано сутрин! През деня си играе, спокоен е а запек не би трябвало да има, защото всеки ден по веднъж пълни памперса... Ходихме на детски гастро и ни предписа Фрутилакс преди лягане и flora bimbi сутрин! Това беше в четвъртък вечер, но оттогава минаха 3 дни,а малкия продължава с напъните. Чувствам се безпомощна, защото докато траят тези спазми нищо не мога да направя! Буди се към 4 сутринта, започва да се напъва, отпуска се, опитва се да заспи и пак започват напъни... Какво да направя, а си яде нормална храна от детската кухня-супички,манджи....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия