Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 6

  • 148 391
  • 836
# 165
Лаленце, можеш ли да дадеш повече информация за тези пътеки. За колко време се стига до горе и т.н. Ние ще бъдем група от 6 човека, но единия категорично отказва да се качи на джип, та най-вероятно ще се катерим нагоре пеш. Много ли е стръмно?

Не е много стръмно, пътеката е на зиг-заг по баира нагоре.  Мисля, че се качихме за около час и половина-два, но беше много горещо и спирахме под малкото дръвчета по пътеката. Това и беше най-големият проблем - открита е и е много горещо нагоре. Надолу предполагам, че ще е по-бързо.
В нета открих повече информация навремето за другата пътека, която тръгва от училището през ливадите нагоре, но след като са направили тази над хотел Мурсал, почти всички използват нея. При слизането си по другата не срещнахме никого, докато при качването бяхме страшно много - пътеката е открита до самия връх, така че се виждат всички изкачващи се.
Аз също се притеснявах да се кача на джипа, макар че виждах, че хората се забавляват. Във всеки случай изкачването беше приятно, а гледката отгоре зашеметяваща. Каквото и да изберете, ще останете доволни Simple Smile
Виж целия пост
# 166
Моля посетилите Вълчи камък да споделят дали е удачно да оставим колата до джиповете и да отидем пеша до рампата. Гугъл дава дължина на пътеката около 3км. от Гьоврен. Как е пътеката - стръмна, полегата, слънчева, сенчеста, лесно проходима ли е?

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 167
Здравейте, колебая се между два хотела в Пампорово и ще помоля за съвет, ако има посетили ги. Всяко мнение ще ми е от полза. Става дума за Green life family  и Forest Glade.  За първия ми дават по-изгодна цена, но пък вторият като че ли повече ми допада като местонахождение и не мога да се реша, а в понеделник трябва да резервирам. Моля за помощ 😊
Виж целия пост
# 168
Моля посетилите Вълчи камък да споделят дали е удачно да оставим колата до джиповете и да отидем пеша до рампата. Гугъл дава дължина на пътеката около 3км. от Гьоврен. Как е пътеката - стръмна, полегата, слънчева, сенчеста, лесно проходима ли е?

Благодаря предварително.
Миналата Година бяхме, точно от Гьоврен, но не е 3км,а поне 5-6. Стръмна е на места пътеката, на Места е полегата, част от нея е слънчева, друга сенчеста. Ние като бяхме времето беше шарено, та не ни е било топло, но има Доста открити участъци. Горе е приятно, с хубав изглед, но не е Орловото око, ако някой го очаква.
Виж целия пост
# 169
Моля някой за инфо как е пътя до Старите къщи /местност Кабата/ ?
Виж целия пост
# 170
От с.Червен се отклонявате в дясно/ако идвате от Асеновград/ и започва планински път със завои, но в доста добро състояние. Живописен и приятен, минава през няколко села.
Виж целия пост
# 171
Моля някой за инфо как е пътя до Старите къщи /местност Кабата/ ?

Последният участък от около половин километър преди комплексите беше в доста лошо състояние. Когато ходихме миналото лято беше сухо, така че много бавничко се минаваше, не знам как ще е при летен дъжд.
Тази година пак ми се ходи, но ММ мърмори още за пътя. То зависи, разбира се, и от колата.
Виж целия пост
# 172
Благодаря Ви, момичета !! Ние сме с ниска кола и за това се притеснявам...
Виж целия пост
# 173
Момичета, някой тук беше ли споменал, че има Тойота лека кола  newsm78
Виж целия пост
# 174
Здравейте!Бихте ли споделили какво може да се види около с.Горна Арда!Как се стига до Смолянските езера?Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 175
Момичета, някой тук беше ли споменал, че има Тойота лека кола  newsm78
Ние имаме VERSO и AVENSIS VERSO. Ходили сме в Родопите с AVENSIS-a. Другата е по-ниска. Тази година планираме да сме там с отново с втората.
Виж целия пост
# 176
Здравейте!Бихте ли споделили какво може да се види около с.Горна Арда!Как се стига до Смолянските езера?Благодаря предварително за отговорите!
- извора на Арда
- връх Ком
-комплекс Гераница
-Дядова ряка, като четирите могат да бъдат конна разходка
- пещера Ухловица
-пещера Голубовица (с резервация)
- крепостта над Кошница
-Киселчовите водопади
- Агушевите конаци........

До езерата или от кулата Снежанка с лифта, или от Смолян в западна посока по табелите.
Виж целия пост
# 177
Връх Ком е в Стара Планина...  newsm78
Виж целия пост
# 178
И в Родопите има един  Laughing
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC_(%D0%A0%D0%BE%D … 0%BE%D0%BF%D0%B8)
Виж целия пост
# 179
не знаех,извинявай....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия