Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Hatice Şendil&Özcan Deniz~Проекти,тв партньори~161

  • 38 949
  • 737
# 195
                            Продължение от  пост  193.

                             Бурхан кара обзавеждане на детска стая в къщата на Дениз.

                             Дениз видя обзавеждането и изгони  Бурхан.  Много е ядосан.  Даде протокола на  Бурхан да го  чете.
                             Бурхан прочете протокола.  Започна да лъже, да се оправдава.

Дениз  -  Татко, вярно ли е ?  Отговори ми, татко.
               Ти си убил  човека, който аз наричах  мой  баща.

Бурхан  -  Дениз, сине, позволи ми да ти разкажа
Дениз  -  Какво ще ми разказваш?
Бурхан - Не беше така, както ти си мислиш
Дениз - Ти ще ми разкажеш сега как си станал  убиец?
Бурхан - Дениз, сине, аз  много обичах  твоята  майка.

Дениз  - Ти така ли показваш своята любов, татко?
              Този добър  човек - комисаря  Неджип -  е взел  моята  майка от  публичния  дом.....
              Този добър  човек е взел  моята  майка от  публичния  дом, оженил се е за нея.
              Той помогна  на мен и  моята  майка - това ли е твоят  отговор, да го  убиеш, защото си обичал  майка ми??......
              Той ме е прегръщал в  обятията   си, показал ни е на мен и майка какво е любовта???
              Той се е грижил за нас  двамата да имаме дом, топлина, храна и дрехи и най-важното - да живеем в  любов.
              А ти го  уби!!!!.....  Това ли е твоят  отговор на  мръсотиите ти???....Кажи!!!.....

Бурхан - Дениз, виж, има неща, за които нищо не  знаеш.

Дениз  -  Аз какво не  знам???....Какво???....  Кажи де???.....
               Защо го  уби????.... Кажи???.....  Защо  толкова  дълго  време  ти не си ми разказвал, че си убиец ???...
               Гледайки ме в лицето, ти ме излъга.
              Колко дълго  време си ме лъгал,..... нима съвестта ти  не  проговори  толкова време???...
              Какъв  човек  си  ти???...
              Нямаш ли поне една  капка  съвест???....   Кажи???......    Не,..... ти нямаш  съвест !!!.....
              Това е голям  позор......  Много голям  позор.!!!.....
              Позор за теб!!!.....   Позор  за  мен, защото ти се  доверих!!!.....  За това !!!.....

Бурхан - Сине, Дениз, не говори така.

Дениз  -  Не смей !!!   Не се  приближавай  до  нас!!!....
               Не  смей  повече  да ме  наричаш  "сине".
               Аз нямам такъв  баща, какъвто си ти.!!!.....
              Аз нямам такъв  баща !!!.....
              Не  смей да ми говориш!!!.....  Не  смей!!!....

             През всичкото това време  Джансу стои зад  ъгъла  и ги слуша  двамата  какво говорят.
             Тя разбра всичко, което трябваше да знае.

Бурхан - Дениз......
Дениз - Не смей да ми говориш
Бурхан - Дениз, не говори така, сине.

Дениз - Какво искаш да ти кажа???

                Дениз  изгони  баща си.  Джансу  всичко чу.

                    
             Понеже диалога  между  Джансу и  Джихан е  много дълъг и изключително много поучителен ще го  сложа  в  друг  пост.

             Следва диалога  на  яхтата между бащата  и дъщерята.


                     п    р    о    д    ъ    л    ж    а    в    а    м  :


    
Виж целия пост
# 196
Сиси waveyЗлати waveyнова снимка от Хати Peace
                                                                                                             
Виж целия пост
# 197
Сиси HugБоби Hug,минахме и 13стр.! Laughing
Скрит текст:
Тази вечер оставих сериалите и гледам мача България-Франция!Хубаво започнахме като поведохме в резултата,но ни приземиха и вече водят с 3 гола! ooooh!

Виж целия пост
# 198
№ 309 /ако някой го гледа/ с руски субтитри
https://cloud.mail.ru/public/2URH/LfouxWPBL
Виж целия пост
# 199
                            Продължавам от  пост  №  195.

                            Сърцераздирателната драма между  Джихан  и  Джансу  на  яхтата.


                 Тази психодрама  Джансу не  можа да понесе.  Тя  наистина искаше само да бъде  щастлива с  цената  на много и много  прошки, отстъпвания, компромиси, много милосърдия,  много състрадания, много извинения.......щастлива с любовта си...тази любов, която години наред беше гонена, пъдена, мачкана,  осквернявана, бита, оплювана.......тази любов, която като  крехка вейка търси своето  място в душите на тези двама влюбени.
                 Джансу най-много се бореше  срещу  дядо си Рахми, после срещу  сестра си  Хазал, после срещу  Нергиз,  срещу  майка си и последно - срещу баща си - най-любимият й човек, човека, който беше за  Джансу  БОГ, беше  цялото й  съществуване, беше  ореола на духовната твърдина и  връзка със света.

                Джансу отиде  на яхтата. Отиде, за да излее отровата от  душата си на човека, който е обичала от първите  дни на живота си.  Наистина  вече психоенергията й е изчерпана.
        
                Ето я яхтата на  баща й.  Ето го и него - нейният  ИДОЛ  нейният  КУМИР  нейният  БОГ.

                 Джансу  влезе  в  яхтата.  Разстроена, трепереща, плачеща.
                 Джансу  даже не изказа никакво обръщение  - нито "татко", нито по име, нито с някаква друга  фраза.

Джансу  - Ти ли  разказа  това на  Дениз ???

Джихан - Да, дъще, аз му го разказах  за  твоето  благо.

Джансу - Първо, ти ни захвърляш  всички  нас.
               Аз с  месеци живеех, без да  знам ти къде си???
               Дори толкова дълго  време и гласа ти не  бях  чувала.
               Просто изчезна от  нас и  това е то. Нас ни няма при теб.
               После ти в един  ден  си  дойде и  разруши  моето  семейство,  татко.
               Така ли трябваше  да  постъпиш ???....
               Кажи ми???....   Така ли ???....
               Това ли  трябваше да направиш ???
               Още най-напред....в  първия  миг,  когато  разбрах, че ти си си дошъл, аз веднага дойдох  при  теб.
               Дойдох при теб  с  толкова  много  обич в  душата си.
               Вярвах, че ти ще  ми  простиш....
               Вярвах го, мислех, че ме обичаш.....мислех, че страдаш за мен....
                Аз плачех  на  гърба ти, защото не искаше да ме погледнеш.....
                Аз прегръщах  гърба ти, защото не се обръщаше към мен....
                Аз  гледах  дрехите ти, защото не можех да видя очите ти...
                А ти....видя ли  мойте очи???...  Видя ли сълзите, които капеха от очите ми???
                Ти нищо не видя, защото не искаше да ме  видиш, за това.....
               Дойдох при теб и  толкова  много ти се  молих да ми  простиш.....и  плаках за теб.
               Ти  какво  направи???....   Кажи???....  Какво  направи???....
               Ти вместо да ме прегърнеш, ти ми обърна гръб и си замина,  татко???
               Ти  нямаше  това право  така да постъпваш с мен......
                Над  всичкото  отгоре ти  даже въобще не ме  погледна в  лицето,  в  очите, когато си дойде....
                Ти  унищожи  Дениз!!!....
                Как  сега  аз  да  му  помогна, за да се възстанови ???...

Джихан - Дениз е длъжен да знае това за баща си, дъще.
                И ти си длъжна да знаеш  какъв  човек и  Бурхан. За вашата сигурност на теб и Дениз.
                Вие трябва да  знаете какъв е  той.

Джансу  -  Татко,  аз  бях  много  щастлива.
                 Много  дълго  време бях  много  щастлива.
                 Защо ти не искаш  аз да съм  щастлива???...
                 Кажи ми???.... Защо не искаш???.....   Защо???....
                 Защо ти нарушаваш  моето  щастие???.....
                 След  твоето  заминаване аз с най-голяма мъка  успях да постигна  хармония в  разрушеното ни  семейство.
                Но ти го  разби  на  ПАРЧЕТА !!!....
                Защо,  татко????.....    Защо ???....
                След  твоето  заминаване аз си мислех  само  за  теб.
                Непрекъснато  си  мислех  къде си,  какво правиш, в  морето ли си, на небето ли си,дали всеки ден има ураган в  морето, дали вали  дъжд  или  изгаряш от горещо  слънце, или пък  някъде си  замръзнал в ледовете????....
                Татко, аз през  всичкото време не съм  заспивала,..
                Нито една нощ не съм  заспивала  заради теб, защото те обичам,а те няма.
                Не съм заспивала, защото всяка  секунда мислех  все за  теб.
                 В  този момент разбирам - ВСИЧКО Е БИЛО НАПРАЗНО !!!
                Ти  всичко  си  правил, за да ме огорчиш!!!...
                ТИ СЕ ОТКАЗА ОТ  МЕН!!!....
                ТИ СЕ ОТКАЗА ОТ  МЕН....ОТ ДЪЩЕРЯ СИ СЕ  ОТКАЗА !!!....
                АМА АЗ ПЪК В ТОЗИ МОМЕНТ СЕ ОТКАЗВАМ ОТ ТЕБ !!!....
                ОТКАЗВАМ СЕ И АЗ,  РАЗБРА ЛИ????......
                Добре!....  Знаеш ли???....
               Заминавай,....... ти и така  си се приготвил да  заминаваш, знаеш ли???....
               Добре!!!....   Отивай  си !!!....
               Повече ти не ме вълнуваш.
               Заминавай  там, където искаш....
               АЗ СЕ ОТКАЗВАМ  ОТ  ТЕБ !!!.....

               Джансу си замина от  яхтата.
               А Джихан....   Джихан  се  вцепени, гипсира се. Сякаш е  парлазиран.  
               Превърна се в в камък - леден, мъртъв, окаменен  труп, неподвижен, безжизнен, бездиханен, умъртвен.

Простете ми , мили момичета, толкова съм развълнувана, че не мога да пиша. Разчувствах се......
Душата ми е  кълбо  от енергия, енергията на душата ми, на психиката ми,  енергията на  родителското ми сърце.
               простете ми.  Имам още  преведена част от сериала - 30 минути, но съм много развълнувана.
               Утре ще продължа.

               И друг път съм писала, ама сега пак ще пиша - големи актьори са -всичките. Не изключвам
никого.  Това са класни професионалисти. И Мине и тя се вписа в проекта от раз. И децата и те толкова изразително  играят. Браво.  И Баръш  Флай - браво.
              На всичките  до един - едно голямо  браво.
Виж целия пост
# 200




 smile3524

Виж целия пост
# 201
Добро утро  food010

Хубав и спокоен съботен ден  Hug Hug



Трябва да има поне едно място, където да е възможно  да има чисто безгрижие, където всичко да бъде спокойно и уютно...Ние сме намерили това място - тук във форума и сме щастливците на съдбата....

Злати  Hug Боби  Hug Гости  Hug Лу  Hug Криси  Hug Бризче  Hug Деси  Hug Сиси  Hug Тио  Hug дано да не съм пропуснала някое момиче от писалите през седмицата  Praynig Благодаря за всичко споделено през седмицата  Hug Но когато се прибера у дома ще ви изчета отново на спокойствие...
Не сте гледали последния епизод на ВО и не знаем какво се е случило. Надявам се да излезе днес бг превода  Praynig

Днес ще пътувам и дано през следващата седмица да не ми се наложи извънредно да се връщам обратно...
Скрит текст:
Научих от тв-то, че има вирус, който е нападнал Пловдив....но мечката, като играе у комшийте бързо стига и у нас....

Готов е превода на първата част на 15-ти епизод на  ВО  Peace



Висше общество еп.15 Бг.суб.

http://www.vbox7.com/play:19db965d2e&p=playlist&id=2204249&order=date
Виж целия пост
# 202
Добро утро момичета
Ани Hugблагодаря за кафето...
от мен закуската Wink
Скрит текст:
фрага на 16 епизод на ВО с превод на Гери bouquet


http://www.vbox7.com/play:cb27361542
не мога да гледам онлайн ВО, но пък затова гледам после серията и руски и на български..... Whistling така, че готова съм за коментари Peace
Виж целия пост
# 203
Добро утро,момичета!
Животът е необикновено хубав, ако човек не се страхува от него и го приеме с открита душа... Изпълнете денят си с хубави мисли, добро настроение и цветни усмивки и изживейте една запомняща, красива, добротворна и щастлива събота! Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart
                                                                                                                             
Ани Hugмерси за кафето Heart Eyes
Лек и безавариен път до Русе Peace
                                                                                                         
Гости Hugа на теб благодаря за закуската Grinning
                                                                                         
Злати HugСиси HugЛу Hug
                                                                                                                   
Скрит текст:
Аз пък тръгвам за село.Ще правим трушия!
                                                                                                                       
                                                                   
                                             
Виж целия пост
# 204
Добро утро! Hug Hug Hug



Ани Hug Гости Hug,благодаря за кафенцето,закуската,превода и фрага за ВО! bouquet bouquet

Боби Hug
Скрит текст:
И ние днес ще правим трушията! Laughing
Вчера успях с прекъсвания да изгледам Парчетата!Днес ме чакат Кара севда и ВО! Laughing





Приятна събота на всички! bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 205

Здравейте, сладуранки!  Hug Hug Hug Hug
Дано Съдбата днес на всички да е отредила прекрасни мигове, изпълнени с вълнение и радост! bouquet bouquet

Благодаря на сиси за поредния превод! Благодаря и на всички останали, които постват новини, снимки и инфо за всичко, което следим та дори и за ежедневните ни житейски отговорности. bouquet

И аз като Злати Hug следя май много сериали- предпочитам да го правя он-лайн, макар понякога да става невъзможно Joy Joy Joy , но пък и не се отказвам да погледна качената след това серия в оригинал/на турски/, защото когато излезе превода се оказва, че вечерта примерно има друг сериал, който следя и много често пропускам преведените серии. Та ВО го гледах в оригинал още в четвъртък, но разбрах, че повечето от вас са се отказали и затова не писах нищо в темата. Или с други думи съм  готова за коментари - превода, който Гери е пуснала, едва ли ще успея днес да погледна- пък и тя обикновено пуска втората част късно в неделя, а аз не обичам да разкъсвам гледаното.  Joy Joy Joy
   Пишете впечатленията си! Peace Peace Peace Надявам се като посвърша ежедневните задължения- зимнина, домакинстване и други подобни щуротийки  Mr. Green да се включа отново в най-хубавата компания, на най-спокойното и релаксиращо местенце- нашата темичка! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 206
Виж целия пост
# 207
 Здравейте мили мои сладуранки, приятен ден.

Моля да ми простите за снощи, че прекъснах  превода, ама толкова навътре влязох в серията, че направо се разстроих. И аз съм родител, и аз съм дъщеря.
За мен всички са прави. И от гледна точка на бащата и от гледна точка на дъщерята.  такъв е  живота.
     Сега продължавам да пиша  от  пост №  199 от  снощи.

           Харун, Демир и Дилара  на луна парк.

           Много разтоварващи сцени.  Детенцето толкова е красиво и толкова  реалистично играе - браво.
            Харун го люлее на играчките. И двамата с  Дилара са весели и щастливи.
            Харун разказва на Дилара за детството си.

Харун - Когато бях  малко дете до  къщата, където живеехме имаше  парк.
              Постоянно ходих да  гледам как децата играят и се радват.
              И на мен ми се искаше, но нямахме пари.  За  това  само  гледах.
              Татко нямаше  пари да ми  купи билет.
              Аз започнах  да спестявам пари от  джобните ми.
              Спестявах, спестявах и изведнъж  разбрах, че съм  събрал  цяла  шепа монети.
              Отидох в магазина и поисках да ми дадат  книжни пари.
              Сложих парите в  джоба и отидох  в  парка.
              Бръкнах в  джоба си за парите, но там нямаше никакви пари. Бях ги изгубил.
              Разплаках се и се върнах по улиците, за да ги  търся.
              Парите ги  нямаше.
             Върнах се отново в парка поне да гледам.
             Тогава дойде едно  семейство с 2  деца, баща им  купи билети и те се качиха  на въртележката.
              На мен  толкова  много ми се искаше и аз да се кача.
              Бащата ме видя и каза и аз да се кача.
              Тогава аз се возих  с  децата.
              Това е бил най-щастливия  ми ден  в  детството ми.

                               Адвоката  Сабри  пристига в дома на  Дилара.  Там са  Харун, Дилара и  Асу.

Сабри  -  Резултатите са  лоши.  Вашата  майка  в  Америка е  ипотекирала имотите ви в една  фирма и в една  банка.
                Фирмата е фалирала и кредиторите са  взели  всичко.
                 Земите ви, имотите ви, сградите ви  всичките са ипотекиран в  банката и тя си ги е взела след фалита.
                 И  къщата в  Лос Анджелис, и в  Бодрум - всичко е пропаднало.
                 Вие сте  длъжници, но ако  искате  можете да се откажете от  наследството си.  Тогава кредиторите ще станат  собственици на имотите ви.
Харун - На колко излиза  дългът на семейството?
Сабри -  Дългът възлиза  на  15 700 000 щ.д.   Ако се  откажете от  наследството ще се избавите от  дълговете.

                    Асу реве, Дилара й каза, че ще потърсят и  други  адвокати за съдействие.


                       Дениз  стои  в  детската стая на тъмно.  Пристига  Джансу.
Джансу - Дениз, Дениз, ние от  никого не се нуждаем.....Добре.....
                От кого се нуждаехме до днешния  ден ?
                За мен нищо не е важно.
                Ти...бебето ни...нашето  семейство....добре.....
                 Дениз, аз  винаги ще бъда до теб,  винаги.

Дениз  -  Знам, любов моя, просто  съм малко  изтощен.

Джансу - Всичко ще отмине, ще отмине....


                           Яхтата, Джихан,  Илдъръм.  Джихан е толкова унил.  Нищо не говори  и нищо не прави.
Илдъръм - Мъчно му е за  Джихан.  -  Ах, моят приятел.

Джихан -  Идва  Джансу,  Илдъръм.
                 Тя се отказа от  мен, защото аз не желая  нейната щастие.
                 Като че ли аз не искам  щастието на  Джансу.
                 Това е първото,  което аз  искам.
                 Като че ли аз не искам  щастието на  Джансу.
                 Искам  Джансу да е щастлива и всичките ми деца да са  щастливи.

                 Майдето  стана през  нощта. Падна от  стълбата.

                  Счупила си е бедрената кост.
                    Бурхан  вика  Йозкан.
           
               
                                     п  р  о  д  ъ   л  ж  а  в  а   м :    
           
Виж целия пост
# 208
                                                          Продължавам от  пост №  207.

                                                   Бурхан  вика  Йозкан. 
                                  Започва да го  лъже, както той си  знае.  Йозкан го гледа и  слуша.

Бурхан  -  Йозкан, ти знаеш ли защо аз  попаднах в  затвора?
                 Когато майката на  Дениз  беше  бременна, аз попаднах в  затвора, заради един  документ.
                 Тогава разбрах, че ще имам син.
                 Ние мислехме да се оженим.
                 Докато аз бях в  затвора този комисар  Неджип  хвърлил око на жена ми.
                Моето наказание беше  продължено, аз не  можех да изляза от  затвора.
                Не знам комисаря какво е правил  с  жена ми, какво й е говорил, но я е убедил да се омъжи  за  него.
                Душата ми гореше, но а нищо не можех да направя.
                Налагаше се да живея  с  мъката.

                После, един ден  майката  на  Дениз  ме  посети в  затвора.
                Тя дойде при мен и беше  цялата в  синини, оказа се,че комисар  Неджип по цял ден е я биел докато посинее.
                Целта ми беше да  спася детето си и жена си  от  ръцете на този човек.
                Комисаря извади  пистолета си и се застреля  сам.

Йозкан  -  Умря ли?
Бурхан -   Умря.
                Аз отново попаднах в  затвора.
                Никой не ме  слушаше, нямах  никакво оправдание.
                Той сам се застреля, но на делото казаха, че аз съм го  убил.
                Дениз  нищо не знаеше, докато не разбра.
                Аз му разказах, но той не ме  слушаше.
                Съмнявам се, че  Джихан  Гюрпънар  му е казал.
Йозкан - Джихан не се занимава с  тези  неща.

Бурхан - Той е.....  Той раздели  моя  син и  Джансу.
                Ти поговори с  Джихан,  той ще ти разкаже.
                Йозкан, не те питам теб с какво се занимава Джихан.
                Йозкан, аз ти поставям  задача и ти казвам, че ти ще го  проучиш  Джихан.
                Когато ти заповядам  нещо  не те питам  защо??
                Ясно ли ти е???    Изпълнявай  заповедите ми  !!!....
               Ти си ми  длъжен !!!....

               Б.М. Целият  разказ на  Бурхан е  пълна  лъжа.
               По този повод, за да разберете  сценария ви написах  снощи миналото на  Бурхан,  Инджи и Нергиз.  Никога през тези 20 години Бурхан не е знаел, че има син. А той го каза, че е знаел още когато  Нергиз е  била бременна.  Тогава не се познаваха бебетата в утробите на майките си.

                Сладури, ще продължа с писането. Отивам до пазаря, за да купя зелен боб, моркови, лук и картофи. и  месце.
                 Довечера ще правя манджа.
                 Като се върна ще продължа с превода.

 
             
Виж целия пост
# 209
Злати Hug
                                                                                                                                                                                                                                                                   
Скрит текст:
трушията е готова,остава утре да я събера в 3л-ви буркани... Peace
                                             
Бризче Hug
                                                                                                                                     
Лу Hugмерси за следобедното кафенце bouquet
С удоволствие ще си го пийна Coffee
                                                                                                                                                                           
Сиси Hugмерси за преводите bouquet
                                                                                       
Ани Hugсигурно още пътува newsm78
                                                                                                                                                       
                                                                       
                                             
                                               
                                           
Хубав следобед и от мен Hug Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия