Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 678
  • 743
# 585
Мисля че за запек става въпрос, ако бебето не се изхожда от три дни нагоре. Според мен бебето ти усвоява кърмата на 100% и са му излишни клизмите,които му правиш, но пък всяка мама си знае кое е най—доброто за нейното бебе Simple Smile

А моята бебка се храни с АМ, но от край време яде, когато ѝ падне—през час, два, три, до през пет 😬, а количеството— винаги различно и никога досега не повече от 120 мл (е само веднъж) направооо не знам с това нейно хранене, все ми се вижда, че яде малко, а на четири месеца беше 7200 кг. 66 см.
Тя беше на два месеца като и правих клизмата , защото небеше се изхождала 3 дни и на 4-тия вече и направих като се посъветвахме с педиатъра ни.По принцип знам , че клизмиата е в краен случай 😊
Виж целия пост
# 586
Стаси,пробвай да й създадеш режим през 2 или 3 часа да яде. Малко ще се утешавате в началото, но ще свикне. Ние бяхме без режим и никога не бях сигурна колко да приготвям и дали наистина реве от глад или нещо друго. После започнахме на 2 часа, което беше много за нея, но свикна. След извество време започнахме на 2,5 часа. Един ден забелязах,че не яде с желание в часа за хранене и вече без проблем сме на 3 часа. Ще изчакам месец и продължавам да увеличавам докато стигнем до 4 часа. Трябва да им свикне коремчето, според мен, на по-големи интервали с по-голямо количество.
Виж целия пост
# 587
За косичката и на бебка и окапа цялата,  а с  такава хубава коса се роди и дълга. Чак сега на 4 и половина започна да й излиза нова.
Моята хубавица  още не се обръща по корем сама.  Иска да се изправя седнала и да 'пълзи'. Ама само пъшка и се ядосва,  че не може.  
Виж целия пост
# 588
Мамчета, имаме ли група във Фейсбук?
Виж целия пост
# 589
Здравейте на всички момичета Simple Smile
По моя инициатива преди месец направих режима на сина ми на около 4ч 6 пъти на ден с цел да прояде, защото на 3ч ядеше между 80 и 135 мл. Получих желания ефект прояде за 2 дни. Ядеше средно 160мл 6 пъти. Обаче когато тези дни го заведох на контролен преглед при доцентката с предложения да му махна 6 хранене и да си е на 4 часа тя реагира много лошо! Понеже малкия има и тих рефлукс с който се борим. Каза че рефлукса ще се влоши и 170 мл и много за коремчето на бебе на 4 месеца!!! Каза веднага да го захранвам, а млякоти макс 140 по 6 хранения на 3ч ако искам рефлукса и коремчето на бебо да се оправи!!!!! Сега свикваме с режима и е без храна от 21 до 6ч!
Късмет и поздрави от нас Simple Smile


И при нас бебо е с тих рефлукс, нещо като киселини, като се оригне и му се напълва устата  очевидно с нещо кисело, че прави едни физиономии и се мръщи и примляска и преглътне... (това става 2-3 часа след ядене). ПОнякога се стича малко от крайчето на устата му, но определено не са сериозни повръщания.

Ние сме на 5 бр хранения по 190-200... на около 3,5-4ч. И на мен ми се струват доста като количество (въпреки че толкова пише на кутията с АМ), но толкова изяжда, че даже иска и още.... Аз затова гледах да зпаочна захранването, вече от 2 седмици, за да можем по-скоро да премине на потвърди храни, знам че именно това ще му помогне да го преодолее.
Ние сме точно така с нощното хранене - последно към 20:30-21, първо към 6ч, но това не знам доколко помага....   
Виж целия пост
# 590
Здравейте на всички момичета Simple Smile
По моя инициатива преди месец направих режима на сина ми на около 4ч 6 пъти на ден с цел да прояде, защото на 3ч ядеше между 80 и 135 мл. Получих желания ефект прояде за 2 дни. Ядеше средно 160мл 6 пъти. Обаче когато тези дни го заведох на контролен преглед при доцентката с предложения да му махна 6 хранене и да си е на 4 часа тя реагира много лошо! Понеже малкия има и тих рефлукс с който се борим. Каза че рефлукса ще се влоши и 170 мл и много за коремчето на бебе на 4 месеца!!! Каза веднага да го захранвам, а млякоти макс 140 по 6 хранения на 3ч ако искам рефлукса и коремчето на бебо да се оправи!!!!! Сега свикваме с режима и е без храна от 21 до 6ч!
Късмет и поздрави от нас Simple Smile


И при нас бебо е с тих рефлукс, нещо като киселини, като се оригне и му се напълва устата  очевидно с нещо кисело, че прави едни физиономии и се мръщи и примляска и преглътне... (това става 2-3 часа след ядене). ПОнякога се стича малко от крайчето на устата му, но определено не са сериозни повръщания.

Ние сме на 5 бр хранения по 190-200... на около 3,5-4ч. И на мен ми се струват доста като количество (въпреки че толкова пише на кутията с АМ), но толкова изяжда, че даже иска и още.... Аз затова гледах да зпаочна захранването, вече от 2 седмици, за да можем по-скоро да премине на потвърди храни, знам че именно това ще му помогне да го преодолее.
Ние сме точно така с нощното хранене - последно към 20:30-21, първо към 6ч, но това не знам доколко помага....   
Deni това което описваш с киселините на бебо е точно едно към едно като при нас!
Твоето бебче явно си е по ящно от моето и не знам дали ще успееш чак до толко да му намалиш храната особено на 4ч по 5 пъти. И аз се водех от дозировката от кутията с храна, но уви обясниха ми, че съм греша. Мога да ти го предам до колкото мога.
Аз го водя при доц. Маринова в детската поликлиника в София. Тя е известен специалист  в областта на детското хранене. Обяснението за количеството храна, ако му давам повече от колкото позволява стомаха той поема разширява се, но след това тръгва да се връща в началния си обем, а остатъка излиза през устата (това е при бебенца с тих рефлукс не означав, че при всички ще е така). За захранването и ти го каза трябва да се направи. Аз го захраних преди 3 дни. За почивката на стомаха от 21 до 6ч било 1 да отпочине и 2 ако ги храним нощем отделно тръгвали и някакви др киселини( термин който не запомних). Даде ми съвет преди храна да го държа по корем, за да не го боли после. Само че моя син го обръща на игра и само се обръща. Много важно било и да му се повдигне малко наклона на леглото. Сложихме една летвичка под горната част на леглото. Бебето се чувства добре от това. Иначе малкия си иска още храна не му стига понякога 140 мл, но нямам право на грешки давам му залъгалката и той се успокоява. Мисля че с твърдата храна ще започне да се засища и ще се оправи. Вече папка пюренце в 12ч скоро добавяме и оризова каша в 15 ч. Надявам се с новия режим да се оправи. Късмет и на вас!!!
Виж целия пост
# 591
LeiDi_Star,
И ние отдавна сме му сложили анти-рефлукс възглавничка, с повдигащ ефект, т.е. спи под наклон.
Аз също гледам преди хранене да го слагам по корем, с идеята че именно тогава уж е най-малка вероятността да повърне при положение, че е ял преди 3-4 часа...но дори и тогава като се размърда и натисне коремчето и често се случва да върне малко...
Според мен е почти невъзможно да му намалим количеството, той дори сега почти всеки път се размрънква и разплаква като види, че е свършило...Но все пак при нас бебо е вече на 5 м и половина почти, а вие май сте по-малки?
Това което се чудя е като се опитваме да достигнем до някакво по-голямо количество пюре на обяд, то също толкова ли би трябвало да е колкото е било млякото?
т.е. ако яде 180 мляко, толкова ли трябва да яде и пюре или по-малко?
При нас върви бавно захранването, защото той се мръщи и някакси не се радва много на лъжицата, после обаче няма търпение да захапе биберона. Та изяжда с различните вкусове 20-40-80 гр... не повече от 100гр и останалото си е пак мляко.
Кашата не е ли добре да се вкара като нова храна чак около 1 месец след захранването с пюре?


 
Виж целия пост
# 592
LeiDi_Star,
И ние отдавна сме му сложили анти-рефлукс възглавничка, с повдигащ ефект, т.е. спи под наклон.
Аз също гледам преди хранене да го слагам по корем, с идеята че именно тогава уж е най-малка вероятността да повърне при положение, че е ял преди 3-4 часа...но дори и тогава като се размърда и натисне коремчето и често се случва да върне малко...
Според мен е почти невъзможно да му намалим количеството, той дори сега почти всеки път се размрънква и разплаква като види, че е свършило...Но все пак при нас бебо е вече на 5 м и половина почти, а вие май сте по-малки?
Това което се чудя е като се опитваме да достигнем до някакво по-голямо количество пюре на обяд, то също толкова ли би трябвало да е колкото е било млякото?
т.е. ако яде 180 мляко, толкова ли трябва да яде и пюре или по-малко?
При нас върви бавно захранването, защото той се мръщи и някакси не се радва много на лъжицата, после обаче няма търпение да захапе биберона. Та изяжда с различните вкусове 20-40-80 гр... не повече от 100гр и останалото си е пак мляко.
Кашата не е ли добре да се вкара като нова храна чак около 1 месец след захранването с пюре?

Да Дени нашият юнак е по- малък още е на 4 месеца. Захранването с оризовата каша е отново по предписание даже трябва да вкарам и плодово пюре след това в кашата, за да я яде. Плодът трябва да не бъде алерген. Може круша ябълка слива дюля или праскова, но само купени пюрета докато се захрани. Каза ни и зеленчуковите да са смес за да може да му е по-вкусно и да прояде по-бързо. Бързането е с цел в кратки срокове да се овладее рефлукса да не се мъчи бебо а и лекарката си знае защо.
За пюрето колкото гр изеде толкова  изваждаш от млякото ако яде 80 пюре дохранваш около 100 мляко.
Като стане на 5 мес пак ще ходим и ще каже по натам как ще е а млякото ще му е вече 150 мл.
Искам да помогна а не да те обърквам!
Ако не си сигурна за храненето заведете бебо при наистина добър специалист. Ако сте близко до София ти препоръчвам нашия!
 Да те питам правиш ли му комбинация от зеленчуци? Яде ли нещо повече от друго?

 
Виж целия пост
# 593
Ние също сме на почти 5 месеца ,но пием мляко по 170 гр-140 вода с 5 лъжици.Храним се 5 пъти ,на обед пюре,но не цяло - мързи го да дъвче,и дохранвам с мляко, следобед каша,и вечер мляко с безглутенови бисквити.
И аз знам че всеки нов продукт се вкарва месец горе-долу след първия -пр.пюре-след  месец каша,местно пюре,плодово и ти.
Дени,ако ти изпива мляко 140 гр, и пюрета на обед трябва да достигне толкова,но тук вече се доверявам на детето,отколкото на какво пише!Дано скоро свикнат да изяждат по цели пюрета,че иначе процедурата при нас отнема час - направо се при потъва! 😨
Да попитам - върнахте ли си килограмите отпреди? На мен ми остават едни 4 кг,и нещо са се запънали...Забелязвам че след второто раждане се възстановявам по -бавно?А съм на хранителен режим!Как е при вас?
Виж целия пост
# 594
вечер мляко с безглутенови бисквити.

Добро утро. Simple Smile

Би ли споделила какви безглутенови бисквити му добавяш вечер в млякото, че и това става проблем напоследък, вместо да се успокои и да заспи, почва да реве че е още гладен..

LeiDi_Star, ние ходихме преди около месец при Масларска , в Токуда, същи имам доверие че е едното от светилата в неонатологията и педиатрията уж. Тя също ни посъветва да започваме по-бързо захранването. Докато педиатърката ни каза обратното - да чакаме да надживее рефлукса... хаха... но аз реших да започваме.
Не съм смесвала досега вкусовете. Нали уж е препоръчително по няколко дни поне само един вид, за да следиш за алергични реакции... Досега е ял картоф, морков, тиква и броколи.  ТИквата беше най-проблемна! което е странно, защото уж е сладка и се харесва от бебетата... Днес ще дам пак 80гр броколи и няколко лъжички да опита карфиол и утре почваме 3-4 дни с карфиол. Някои от пюретата са смесени (карфиол с картофи,пащърнак с картофи... ) но така или иначе картофи вече съм му давала.

Подготвила съм и оризова каша с банан (Tьопфер), и една на СЛънчо (банан + ябълки) ... до десетина дни започвам и с кашите Simple Smile

И аз съм зациклила на едни и същи килограми от 2-3 месеца  и остават 4-5 кг да сваля... но нещо не ми е приоритет това в момента , а и вкъщи по цял ден се тъпча само с боклуци.... рядко готвя вече...
Виж целия пост
# 595
Дени,бисквитите са на Плазмон,пише си за над 4 месеца,безглутенови.Търсих и на др.марки,но ми казаха че нямало..😕
От 2-3 дни сякаш и на него не му стига,четох за период със скок в растежа,може и това да е.Днес даже мисля вечерното мляко да му го увелича на 180...да видим!
Виж целия пост
# 596
Моето бебе започна да ми ръба зърното, нищо че няма зъби, като стисне венците си е същото. Незнам как ще го отказвам, дано да е само период.
Виж целия пост
# 597
Deni относно педиатрите на вече съм си изградила мнение. Гледат малките под един калъп. Изобщо бе ги интересува, че всяко бебче е различно и понякога всяко насъдено правило си има изключение! Гледат себе си да не би да стане нещо евентуално и те да са виновни!!! Ако ние не се ровим и търсим специалисти итн ...
За пюретата аз съм доволна от комбинация морков с картоф много го хареса даже чакаше с нетърпение лъжичката! Ако си му ги давала по отделно и смееш пробвай!
А за килограмите аз не качим много. Но едвам свалих 1 и толко! Не става явно трябва да мине време!
Виж целия пост
# 598
Deni относно педиатрите на вече съм си изградила мнение. Гледат малките под един калъп. Изобщо бе ги интересува, че всяко бебче е различно и понякога всяко насъдено правило си има изключение! Гледат себе си да не би да стане нещо евентуално и те да са виновни!!! Ако ние не се ровим и търсим специалисти итн ...
За пюретата аз съм доволна от комбинация морков с картоф много го хареса даже чакаше с нетърпение лъжичката! Ако си му ги давала по отделно и смееш пробвай!
А за килограмите аз не качим много. Но едвам свалих 1 и толко! Не става явно трябва да мине време!

Напълно съм съгласна. Съвсем логично е педиатрите  винаги да са по-обрани и по-внимателни и скромни в съветите си, за да не вземат нещо да объркат. Казват и ти препоръчват само изпитаните, класически методи и начини, за неща които знаят че няма как да се объркат.
Подготвила съм и няколко бурканчета морков с картоф, но са 190гр, та мислех да ги давам след около 2 седмици когато се надявам че ще сме достигнали именно до това количество и сме изместили обедното хранене напълно само с пюре.

Виж целия пост
# 599
Здравейте, мами! Да се запиша и аз при вас, малкия е на 4 месеца и една седмица.  Heart Eyes Сега започвам да го захранвам с картоф и морков, но му е трудно да се изака... Макар че му давам по малко днес е трети ден и се чудя дали да продължавам или да си карам на ябълка и морков, тъй като ги въведох вече и няма никакъв проблем с тях.  Thinking иначе не го кърмя вече, на Аптамил е и си яде нормално - по 120-150 по 5 пъти на ден. Как да продължа по-нататък с храните?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия