Февруарче грамове наддава и ритничета раздава

  • 57 582
  • 745
# 225
Аз съм хвърлила око на ваничка със стойка и ще я дебна  Twisted Evil
Към вече ималите бебче имам въпрос : До кога може да се използва вана със стойка ? В смисъл до колко кг ще издържи г/д?
ПС:Ясно е , че няма да е до 1ви клас , но горе долу  Laughing
Виж целия пост
# 226
Четох някъде, но не съм сигурна дали в тази група или в друга, затова се извинявам ако се повтарям!! Скоро писа една мама в 28г.с., че не усеща бебчо толкова активно, колкото преди... е, и аз съм в 28г.с., и аз не го усещам толкова силно, толкова често и т.н. ... та въпроса ми е, възможно ли да е от самото развитие и да има седмици в които е активно и не толкова активно бебето? Нали в тази седмица по принцип бебето трябва да заеме позиция с главата надолу, тоест към родилния канал.. така, четох в Интернет, извинете ме ако съм с грешка!
Виж целия пост
# 227
Четох някъде, но не съм сигурна дали в тази група или в друга, затова се извинявам ако се повтарям!! Скоро писа една мама в 28г.с., че не усеща бебчо толкова активно, колкото преди... е, и аз съм в 28г.с., и аз не го усещам толкова силно, толкова често и т.н. ... та въпроса ми е, възможно ли да е от самото развитие и да има седмици в които е активно и не толкова активно бебето? Нали в тази седмица по принцип бебето трябва да заеме позиция с главата надолу, тоест към родилния канал.. така, четох в Интернет, извинете ме ако съм с грешка!
И аз четох и отговорих.Според мен е нормално бебчо да не е винаги активно.Може да спи , да го мързи  Laughing Имам позната която три дни не го е усещала (тук е безумие , че не е отишла на доки) , но всичко е било наред.Според мен , ако не го усещаш 24 часа отиди на преглед.Аз така правя  Hug
Моята принцеска още не се е обърнала , но не се притеснявам.До 9 месец може да се обърне даже и в 3та мин преди да се роди Simple Smile
PS Понеже си от Плевен ми е интересно на колко си , ако не е тайна  Hug
Виж целия пост
# 228
Момичета,последно време започнах още повече да чета и да се интересувам за ваксините. Всяка майка иска да направи най-доброто за детето си,така че да не ваксинираш детето си определено е доста труден и тежък избор. Вие мислили сте по тази тема?
Виж целия пост
# 229
 Аз онзи ден писах , че не го усещам така както преди.
Вчера го видяхме -ами човека си се е обърнал с главата надолу и причината  за леките движения които усещам била ,че ръчичките и крачетата му сочат към моя гръбнак , а не към корема ми ( когато е с лице към корема ми  се получават тези силни удари Simple Smile
Всичко е наред каза док. 
Виж целия пост
# 230
Viala, много се радвам, че всичко е наред при теб и бебо  Simple Smile

Анджи, моето момиченце сме го ваксинирали, доста се бях притеснила, защото тогава нашумя и проблема с турските ваксини..
Даже веднъж след едната ваксинация й остана малко топче, около месец по-късно тя настина и се разболя, тогава това топче се поду и кожата около него се зачерви, водих я на лекар, но той каза, че ваксината се разнасяла за около три месеца.. Голям страх брах!
Вече няма и следа от ваксинацията, ние сме приключили с поставянето на ваксините до момента, следваща е чак като стане на 4 или 5 години /малката е на 2 г и 6 м/.

Имам една приятелка в квартала с две деца на 4 и 6 години, на тях не им е поставяна ваксина, просто тя се е разбрала с лекар да им се води, че имат, за да нямат пречки в училище и т.н.

Честно казано не знам кое е по-добре. Чела съм статии с мнение "За" и с мнение "Против" ваксинацията, дори съм попадала на мнения, че има връзка между ваксинацията и увеличаването на хората с репродуктивни проблеми, а малцинствата у нас не се ваксинират и раждат по един куп деца..

Според мен трябва прочетеш възможно най-много информация и да прецениш за себе си, дали е добре да си ваксинираш детето.
Виж целия пост
# 231
Здравейте, бъдещи мами!  wavey

Сигурна съм, че не ме помните, тъй като съм писала в темичката само веднъж, но всички бъдещи мами сте толкова полезни с предоставянето на постоянна информация и с бързи отговори на въпроси, че не ми се налага да се включвам с въпроси  bouquet

За да вляза елегантно в темата (т.е. да се представя пак) хаха Бременна съм в 28 г.с. с момченце и с термин 09.02  preggo

Пиша Ви, защото виждам, че повечето сте започнали вече с покупките (както и аз де Grinning) и искам да дам мнение за нещо, което купих, като се надявам да съм полезна  Wink

Поръчах си ето този комплект на Philips Avent https://www.mothercare.com/bottle-feeding/philips-avent-complete … g_bottles#start=2 и съм много доволна! Дойде днес и нямах търпение старателно да го разгледам - има всичко необходимо, а и мисля, че цената е доста добра за всичко, което включа  Peace

Виж целия пост
# 232
Здравейте, бъдещи мами!  wavey

Сигурна съм, че не ме помните, тъй като съм писала в темичката само веднъж, но всички бъдещи мами сте толкова полезни с предоставянето на постоянна информация и с бързи отговори на въпроси, че не ми се налага да се включвам с въпроси  bouquet

За да вляза елегантно в темата (т.е. да се представя пак) хаха Бременна съм в 28 г.с. с момченце и с термин 09.02  preggo

Пиша Ви, защото виждам, че повечето сте започнали вече с покупките (както и аз де Grinning) и искам да дам мнение за нещо, което купих, като се надявам да съм полезна  Wink

Поръчах си ето този комплект на Philips Avent https://www.mothercare.com/bottle-feeding/philips-avent-complete … g_bottles#start=2 и съм много доволна! Дойде днес и нямах търпение старателно да го разгледам - има всичко необходимо, а и мисля, че цената е доста добра за всичко, което включа  Peace


И аз си го взеееех Simple Smile Много ми хареса.Дано всичко влезе в употреба.А цената няма коментар  bouquet
Виж целия пост
# 233
Аз онзи ден писах , че не го усещам така както преди.
Вчера го видяхме -ами човека си се е обърнал с главата надолу и причината  за леките движения които усещам била ,че ръчичките и крачетата му сочат към моя гръбнак , а не към корема ми ( когато е с лице към корема ми  се получават тези силни удари Simple Smile
Всичко е наред каза док. 
Надявам се и на мен да ми кажат това в понеделник, аз също съм в 28 г.с. и четох, че бебето се обръща с главата надолу точно в тази седмица и затова се надявам и при мен да е така, но всъщност търсих твоята публикация за да те попитам всичко наред ли беше с мисълта, че и при мен може да е така, нищо че при всяка мама може да е различно, но е един вид облекчение
Виж целия пост
# 234
Между 24 и 28 седмица бебето е най активно,след това му става тесничко.
Виж целия пост
# 235
Да , всичко беше наред. Казаха ми че е от значение това къде сочат ръчичкиге и крачетата му. В моя случай го уещах по леко и не толкова активно като преди , защото се е обърнало с лице към органите ми и за това така.
Не се паникьосвай... знам трудно и гадно е ,но не бързай да се тревожиш , както аз. Аз не бях спала 5 дни , сънувах кошмари чак ..
Виж целия пост
# 236
Благодаря ви! Чувствам се по спокойна. На мен ми е първа бременност и си нямам ни най-малка представа какво може да се случи и как да се справя в определена ситуация.
Виж целия пост
# 237
Благодаря ви! Чувствам се по спокойна. На мен ми е първа бременност и си нямам ни най-малка представа какво може да се случи и как да се справя в определена ситуация.
Казаха ми   също така че е  важно да го усещам , по няколко пъти на ден  а колко силно не е от значение , може и да си е по мързеливо бебето.  И на мен ми е 1ва бременност и се притеснявам много . Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Здравейте момичета ! Понатежахме вече а? Малко остана 😄 да си призная че не само пазарувам а даже багажа за родилното събирам. С първото дете не бях подготвена и го отчитам като грешка.  Исках да ви питам има ли някоя от вас която да има сърбежи по цялото тяло но без обриви и тн. Просто необясним влодяващ сърбеж. В нета пише че било свързано с черния дроб и малко се стресирах.... Някой да знае нещо?
Виж целия пост
# 239
Здравейте момичета ! Понатежахме вече а? Малко остана  да си призная че не само пазарувам а даже багажа за родилното събирам. С първото дете не бях подготвена и го отчитам като грешка.  Исках да ви питам има ли някоя от вас която да има сърбежи по цялото тяло но без обриви и тн. Просто необясним влодяващ сърбеж. В нета пише че било свързано с черния дроб и малко се стресирах.... Някой да знае нещо?

Не искам да те плаша и се надявам твоето да е от нерви, но ми се наложи да поседя в болница за обезводняване и там се запознах с една мама, която имаше ужасяващ сърбеж без видима причина, който беше причинен от повишаване на някакви жлъчни кисели в кръвта, но не мога да обясня много добре. Тя каза, че заболяването е страшно рядко и че е имала такива киселини и с първото си дете. Знам, че изследвания специално беше ходила да прави в ИСУЛ, които от своя страба ги пращали в чужбина. Моя съвет е да идеш при доки преди да си поставяш диагноза и след нормални изследвания ако се налага да направиш и такива за киселини в кръвта.
Пък и щом с първото не си имала едвали е това, а са нормални нерви Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия