Качване на килограми при бременност...

  • 90 092
  • 695
# 225
Моя не се промени изобщо. От началото до края на бременността си носих старите сутиени.
Бюста ми се промени след едномесечното ми кърмене-увисна. Мисля си за операция, за повдигане, тъй като ми е голям, но все още ми е идея.
Виж целия пост
# 226
Моят пък бюст растя през цялата бременност и докато беба навърши 2-3 седмици. Не знам в см, но минах от начална мярка 75В на 100D.

При първата ми бременност беше съвсем различно. Почнах от 85В и стигнах до 95C.
След като спрях да кърмя бюста ми изчезна Sad
Сега съм казала на ММ да се радва докато има, защото най вероятно нищо няма да остане Sad
Виж целия пост
# 227
Моят бюст малко се уголеми през бременността, но част от старите сутиени си ми ставаха. След раждането, когато ми тръгна кърмата, ефектът беше  #Crazy Уголемиха се драстично и бяха като топки.  Laughing  Така че не мислете, че с бременността растежът на бюста приключва.
Виж целия пост
# 228
Само да кажа, че без да разбера съм загубила още два килограма, което ме врът. Без диети и ограничаване от нещо (защото кърмя). Остана едно кило до теглото ми преди бременността, което подозирам, че е в гърдите с кърмата Mr. Green
Може би имат значение и дългите разходки с количката по цял ден Wink
Виж целия пост
# 229
Електра, супер. Само че не опира толкова до разходките, нито до физическа активност като цяло. Основно е до организъм. Страшно много жени, докато кърмят (ето, и преди няколко поста беше споменато) са в режим на задържане и запасяване. Аз навъртах по 10 км. всеки ден с количката плюс спорт отделно. Е, докато не спрях да кърмя килограмите, освен първоначалните в първите седмици, не мръднаха. Иначе е мотивиращо като прочетеш как кърменето спомага за отслабването. Горната особност обаче остава някак с малък шрифт. Laughing
Виж целия пост
# 230
До организъм си е, да. Аз задържах 3 килограма почти три месеца и някак са се махнали в рамките на седмица. И сме само на кърма. Все пак мисля, че и движението е от значение. Не може да лежиш и да слабееш. Е, за някои може, но те са рядко срещани модели Laughing
Виж целия пост
# 231
Ето тук обсъждаме отслабването по време на кърмене http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=962000;topicrefid=19 .

Електра, тъй като хормоните са основният виновник за задържането и качването на килограми по време на кърмене, при повечето жени движението не е достатъчно за намаляване на теглото. Дори и диетите може да не са достатъчно ефективни. Повечето кърмачки, с които разговарям, имат точно този проблем и не могат да свалят килограми. За мен ти си по-скоро изключение, но в никакъв случай правило. Хубаво е, че го споменаваме в тази тема, за да може бременните отрано да си направят сметка, че е добре да контролират качването през бременността, защото после може да се окаже много трудно да отслабнат, особено ако имат желание да кърмят по-дълго. Кърмачките могат да заповядат в другата тема и да споделят как поддържат фигурата си докато кърмят.  Hug
Виж целия пост
# 232
Happy_mommy, с първото и аз бях точно така.  Затова и сега, докато съм бременна, внимавам за всяка хапка. Като знам прегрешението къде ще ми се намаже и как ще си го нося сума ти време, отяжда ми се. Mr. Green
Виж целия пост
# 233
много неща зависят от хормоните, уви. Аз тренирам като идиот, движа се, даже няма да описвам, но да кажем днес  тичах 12 км и това не е рядкост. нонстоп се движа пеш, и на фитнес ходя и на плуване. изобщо каквото се сети човек. отделно съм на работа, партита. Даже и асансьорът ми (мамка му) не работи. Отгоре на това, се храня палео, вярно, че много ям, но все пак няма теста, няма брашна, няма захари... Нищо изкуствено гледам да не ям, само чиста храна. Еми, качвам килограми.  Имам две приятелки, които били качили  малко по време на бременността (едната 7 и едната 10 кг) и двете ми казват "леле ама от сега ти личи" Laughing. На тях двете не им е личало до 20 седмица и съответно до 20та седмица нищо не са били качили. Старая се, живея здравословно, имам енергия, чувствам се добре, щъкам като побъркана, но съм качила още в 14та седмица и не вярвам да успея да се вместя в 7-10 кг. Майка ми е качила 8- 9 кг и двете бременности, родила е без разкъсвания без нищо, две деца по около 3 кг  и 20тина дена  след раждането е имала прибран плосък корем и била изпостеляла. Със сигурност не е параноясвала колкото мен за спорт и въглехидрати. Та аз си знам, че в рамките на полезното и разумното ще се старая, но си има и други компоненти и надали ще преизпълня петилетката.
Ето пак съм гладна  Laughing.
Виж целия пост
# 234
Bodybeautiful, дали не ти идва повечко спортът? Нищо чудно организмът ти да се презапасява заради натоврването.
Виж целия пост
# 235
Bodybeautiful, дали не ти идва повечко спортът? Нищо чудно организмът ти да се презапасява заради натоврването.

ми може и това да се окаже накрая...Поначало атлетките качвали повече, защото нямат подкожни мазнини, аз този проблем го нямам, демек имам си подкожни мазнини. но знае ли човек, все пак природата си има защитни механизми. не знам вече и аз  Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 236
Момичета и аз цял ден ви чета. В 13г.с съм а вече съм +5-6 килограма. Преди да забременя спортувах и мн внимавах какво ям.. сега обаче ... в началото ми беше толкова зле, че ядах всичко което не ме караше да повръщам. От някомк седмици съм по добре и мисля да се взема
в ръце и ако може да позадържа положението - да си остана с тези 5-6 кг поне още 1 месец. Мислите ли,е е възможно или вече съм изтървала контрола над нещата..
Виж целия пост
# 237
Момичета и аз цял ден ви чета. В 13г.с съм а вече съм +5-6 килограма. Преди да забременя спортувах и мн внимавах какво ям.. сега обаче ... в началото ми беше толкова зле, че ядах всичко което не ме караше да повръщам. От някомк седмици съм по добре и мисля да се взема
в ръце и ако може да позадържа положението - да си остана с тези 5-6 кг поне още 1 месец. Мислите ли,е е възможно или вече съм изтървала контрола над нещата..

Първо честито!!! Много се радвам за теб! Wink

После, както казах в предишен пост, ако внимаваш и за следващите месеци качваш по 1-1,5кг ще влезеш в нормата. Аз също много качих в началото и накрая бях 12кг качила общо, което си е много в реда на нащата. Simple Smile

Лека бременност :*
Виж целия пост
# 238
Мерсии мила ще се опитам :*
Виж целия пост
# 239
В 6-и месец съм с 3 кг. отгоре - засега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия