Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 534
  • 772
# 165
Аз минах при ендокринолог, видя ми всичките изследвания и ми пусна гликиран хемоглобин и МАТ. Аз си пуснах пак кръвна захар.

Резултатите:
КЗ - 5.85 mmol/l (3.2-6.0)
гликиран - 5.1% (4-6)

Захарта пак не е много добре, но поне е в нормата. От миналата седмица е почти -1 надолу. Единственото, което промених е, че спрях ръжено-пшеничния хляб, намалих много плодовете и пия всяка сутрин чаша мляко с канела.

Стана ми интересно за гликирания - ако през последните 2-3 месеца захарта ми е била висока, той не трябваше ли да е по-висок? Изглежда ми в нормата.

Вече се чудя дали е възможно да е лабораторна грешка. Ще повторя изследването на инсулин след 2-3 седмици, да видя какво е положението.
Виж целия пост
# 166
Гликираният хемоглобин има връзка с нивото на хемоглобина.
Ако ти е нисък, или на границата, гликираният хемоглобин не е достоверен показател за нивата на КЗ.
Виж целия пост
# 167
Гликираният хемоглобин има връзка с нивото на хемоглобина.
Ако ти е нисък, или на границата, гликираният хемоглобин не е достоверен показател за нивата на КЗ.
Нормален ми е хемоглобинът, в този случай би трябвало все пак да е някакъв показател или?

Опитвам си да си обясня за мен лично нещата, не се опитвам да се скрия от проблема.
Виж целия пост
# 168
Тогава може за момента да ти е била висока КЗ.
Пусни пак.
Виж целия пост
# 169
Благодаря ти DeVa®.

Мисля всяка седмица да пускам захар и след 2-3 седмици да повторя инсулина и да продължавам с това храненене.
Виж целия пост
# 170
Добре си решила,  wa_wa! Hug
Виж целия пост
# 171
Няма значение нивото на хемоглобина. Грикирания хемоглобин е процент от общия.
Виж целия пост
# 172
при мен КЗ не е била извин норма, проблемът ми е с инсулина, но все пак и в месеци, в които бях на стриктна диета, и в тези, в които се хранех нормално си е един и същ, нямам идея това дали е добре или зле Sad

гърненце, аз започнах с метфогамата, но 3 месеца разстройството не спря, откакто съм на метфодиаб нямам такъв проблем, вече как свалят не бих могла да кажа, но определено с второто ми е по-добре.
Виж целия пост
# 173
гърненце, аз започнах с метфогамата, но 3 месеца разстройството не спря, откакто съм на метфодиаб нямам такъв проблем, вече как свалят не бих могла да кажа, но определено с второто ми е по-добре.

Мерси за включването. Hug Аз пък учудващо нямам никакво разтройство от "Метфогамма"-та, даже не ходя често до тоалетната, но по спомен, ти пиеше по-големи дози от моите. Единственият страничен ефект, който усещам, е странното чувство за ситост / "мазнинност" в стомаха, без да съм яла нищо. Rolling Eyes Понякога даже леко ми се гади.

Видях какво си ми писала и в другата тема - ще ти отговоря и там, просто нямам никакво време тия дни. bouquet
Виж целия пост
# 174
гърненце, само още нещо да допълня за метфодиаб.  на мен като ми го смени Тодорова бях много озадачена, защото не го бях чувала, тук нали все Глюкофаж, Сиофор, Метфогама се споменават. Тогава случайно се видях с нашия педиатър (който е един от водещите в София, от този тип, дето непрестанно ходи по конференции, чете статии и медицински изследвания), като му споменах за метфодиаб каза да не се притеснявам, защото е добър препарат и самият той изписва именно него на децата с метаболитни проблеми като най-изчистен.

иначе аз в началото трябваше да пия 3 пъти по 1000, но така и никога не го докарах до там. и досега си пия 3 по 500.

не го мисли, и аз не съм стигнала до там да те разпитам за диетата ти на лични, че и при мен е лудница Simple Smile
Виж целия пост
# 175
Има ли някой освен мен ,който е решил да се справя с диагнозата без да пие лекарства и кара само на режим Simple Smile
На пролет ще видим дали има ефект от 6-месечния ми опит да не се тровя излишно или ще трябва и аз да пия метформин както ми го изписаха 2 Х 1 от 500 мг.

Момичета да ви кажа аз какви невероятни шоколадови бонбони си направих , направо ми дойде като пир изяждането им . Много са вкусни и наистина си имат вкус на хубав натурален шоколад.
Просто много мразя нещо да ми е забранено и търся някаква алтернатива ,за да се почувствам свободна иначе след определен период на въздържание и знаейки ,че ми е забранено просто се депресирам и има вероятност да се натъпча с нещо непозволено.
Всеки ден си измислям някакви нови неща ,за да разнообразявам и без това еднообразното ни меню Grinning Тази разбира се не е моя , намерих я в нета.
Та рецептата за 12-тина бонбона е :
- 1 пакетче натурално какао ( 45 грама е това което взимам )
- 1 лъжица мед ( може да ползвате стевия на прах ,но аз нямам )
- 50 грама  краве масло ( може кокосово ако имате )
За добавка може да сложите портокалови корички , натрошени ядки , кокосови стърготини , цели ядки.
Обърквате сместа ,правите топчета с леко намокрени пръсти и слагате във фризера за 30 минути. След това се съхраняват в хладилник . Аз на всяка една слагах по цял лешник вътре или бадем и някои овалях в кокосови стърготини.
Стават страшно вкусни и трудно се спира човек на 1-2 бонбона ,но аз повече от 3 не съм яла наведнъж. Гледах тази доза да стига за 3-4 дни.
Има някакви въглехидрати в рецептата ,но във всичко което ядем има и ако внимаваме това няма да ни пречи. Все пак това е шоколад и не е за ежедневно тъпчене Simple Smile
Мога да не опитвам вече купен шоколад.
Виж целия пост
# 176
Здравейте!  Какво мислите за обременяването с глюкоза по време на бременност? Март 2016 правих обременяване и излезе само завишен инсулин на 120 мин. - 39,Кз в норма. Пих Неоформин 6м. и спазвах режим(сладко по принцип не обичам,ограничих другите неща), септември забременях.Нямам никакви съпътващи заболявания.По препоръка на ендокринолога спрях Неоформина след като забременях,а КЗ следя редовно - поне 2 пъти месечно, но си е в норма - от 4,8 до 5,2. Не съм пускала инсулин, защото казаха, че не е показателен при бременност. Преди да забременея съм пускала инсулин на гладно и беше между 5 и 9. С бременността нямам никакви оплаквания, всичко е нормално, но се чудя дали да правя обременяване. Все още не е минала 1 г. от предишното и не знам дали няма да претоваря панкреаса излишно. АГ-то оставя аз да реша, защото нямам проблем с КЗ и бременността върви добре за момента, при мен обременяванието ще е по желание, а не по препоръка. Ендокринологът е против - нямам оплаквания и би било ненужно. В момента продължавам с режима - прегрешавам само с някоя филийка хляб, сладко все така продължавам да не ям (с малки изключения 1-2 пъти в месеца).
Виж целия пост
# 177
Здравейте!  Какво мислите за обременяването с глюкоза по време на бременност? Март 2016 правих обременяване и излезе само завишен инсулин на 120 мин. - 39,Кз в норма. Пих Неоформин 6м. и спазвах режим(сладко по принцип не обичам,ограничих другите неща), септември забременях.Нямам никакви съпътващи заболявания.По препоръка на ендокринолога спрях Неоформина след като забременях,а КЗ следя редовно - поне 2 пъти месечно, но си е в норма - от 4,8 до 5,2. Не съм пускала инсулин, защото казаха, че не е показателен при бременност. Преди да забременея съм пускала инсулин на гладно и беше между 5 и 9. С бременността нямам никакви оплаквания, всичко е нормално, но се чудя дали да правя обременяване. Все още не е минала 1 г. от предишното и не знам дали няма да претоваря панкреаса излишно. АГ-то оставя аз да реша, защото нямам проблем с КЗ и бременността върви добре за момента, при мен обременяванието ще е по желание, а не по препоръка. Ендокринологът е против - нямам оплаквания и би било ненужно. В момента продължавам с режима - прегрешавам само с някоя филийка хляб, сладко все така продължавам да не ям (с малки изключения 1-2 пъти в месеца).
По време на бременност инсулина не е показателен, гледа се само кръвната захар. По време на бременността има физиологична ИР, затова само кр. захар се изследва.
Виж целия пост
# 178
Organza не знам кои са АГ и ендото ти и колко може да се разчита на тях   Rolling Eyes
Според мен, при веднъж поставена такава диагноза и предхождаща терапия задължително си направи теста за ГД. В доста държави е рутинно изсл. на всички бременни м/у 24-28 гс На мен д-р Начев ми каза, че види ли кр. зах над 5,1 правя теста, независимо в коя гс съм  Peace Това 5,2 при теб е много гранично/и аз бях с такива с-ти/. 5,1 е границата за бременни. В коя гс си/ Следете стриктно бебе, води и кръвоток  Peace
Виж целия пост
# 179
В 22 г.с съм, реф.стойности са до 6. КЗ преди да забременея и сега варира в същите граници. По-скоро ме притеснява, че няма година от предишното обременяване, а не нещо друго. Неоформинът ми беше изписан по скоро с цел забременяване, иначе можеше само с режим да сваля инсулина, както правят доста момичета. Просто искахме да забързаме нещата и се получи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия