Коледно джудже в юнката расте- тема 5

  • 35 381
  • 736
# 195
Благодаря, аз си взех Магнерот Simple Smile
Пия по две на ден по моя преценка Simple Smile
Ако не се успокои, отивам на док след НГ.
Виж целия пост
# 196
Добро утро Simple Smile

Да сте забелязали да са почнали да ви се подуват вече крайници?  От няколко дена като си сваля чорапите и гледам, че доста са се отбелязали около глезена, а не са нови, за да са стегнати. С предната бременност забелязах чак към 7-мия месец от бременността (август/септември), и то заради пръстените по ръцете. Не е ли рано според вас за тези подувания?
Виж целия пост
# 197
Добро утро Simple Smile

Да сте забелязали да са почнали да ви се подуват вече крайници?  От няколко дена като си сваля чорапите и гледам, че доста са се отбелязали около глезена, а не са нови, за да са стегнати. С предната бременност забелязах чак към 7-мия месец от бременността (август/септември), и то заради пръстените по ръцете. Не е ли рано според вас за тези подувания?

Да ти кажа честно не знам.Може би има значение дали си качила кг и колко.Аз лично съм с 1кг нагоре и това си ме притеснява.Но то си е до организъм,може този път по-рано да са започнали промените при теб.
Виж целия пост
# 198
Здравейте прекрасни мамита, имам един въпрос как се справяте със запека???? Лично аз по 2 до 3 дни не ходя до тоалетната и това много ме притеснява... четох че било нормално защото бебето притискало много червата и заради това бил запека ама все пак. Това нещо ме побърква.....

И другото което ме притеснява през деня нямам никакви болежки обаче от няколко дни през ноща като спя и ме заболяват "яйчниците" след като се върна от тоалетната, взимам Магнезий обаче ми е странно.

За мамите от Варна, вчера бях в НМ да си купя дънки за бременни, имаше само 2 номера които ми станаха 38 и 40, всичко останало беше 32,34 което всички знаем, че си е направо детска номерация. Аз си взех дънки който бяха намалени от 110 лв на 40 лв ( бяха дебелички в сравнение с другите дънки ) бих казала, че си бяха на оферта Grinning Grinning Grinning Grinning Дано да заредят по-големички дънки все пак не всички мами носят детска номерация.

И друг въпрос имам, под гърдите ми се образуваха червени точици които на мен ми приличат на стрии.... мажа се всеки ден с кокосово масло. Има ли някоя мама която се е мазала с Био ойл и да е имала стрии които да са изчезнали?
Виж целия пост
# 199
В болницата ме предупредиха много да внимавам със запека, никога да не се напъвам, ако имам такъв и да взимам веднага нещо за него. Аз пия Лактулоза при нужда.
Виж целия пост
# 200
В болницата ме предупредиха много да внимавам със запека, никога да не се напъвам, ако имам такъв и да взимам веднага нещо за него. Аз пия Лактулоза при нужда.

Благодаря ти много ще ида да си купя и аз такова сиропче. Аз си се напъвам само като дойде време да отида защото естествено съм се запекла...
Виж целия пост
# 201
Яжте мандарини срещу запека. Друго ефективно знам е сух сок алое. То се продава в едни кутийки кафяви кристали. Аз преди бременност съм имала едно време проблем. Вечер взимам един кристал, като половин грахово зърно и сутрин бягам бързо. За 10 дни ми се е нормализирало всичко. Само не знам дали става за бременни.
Виж целия пост
# 202
За запека,на мен много ми помага варена или печена тиква.Също и сутрин на гладно киви.Иначе е много неприятно Sad
Виж целия пост
# 203
Крушите и райската ябълка също помагат.
Също така наблягайте на по леки храни като супите, пилешкото месо, плодовете и зеленчуците  Simple Smile
Виж целия пост
# 204
И зелнна салатка с зелен лук, репички и лимонов сок.  Hug
Виж целия пост
# 205
Запека не е от притискането от бебето, а от хормона релаксин, който прави движението на червата по-бавно и като цяло влияе на гладката мускулатура в тялото (включително матката). Същия хормон причинява запек, гадене, позиви за повръщане, често хълцане и оригване, както и надигане на стомашен сок през хранопровода към устата (парене в хранопровода). Аз всеки ден ям плодова салата, която сама си режа и приготвям и така горе-долу удържам фронта. Но започнаха тия дни да ме мъчат болки в лигаментите и тазобедрените стави. Особено като ходя. И това е нормално, отпускат се лигаментите, но предните пъти ставаше по към края на бременността.
Виж целия пост
# 206
Здравейте и от мен Simple Smile

Да се включа по последните теми - за запека на мен много ми помагаше една лъжица мед на гладно сутрин. Сега сякаш проблемът започна като цяло да отшумява. А дано Simple Smile

new_mommy, и аз имам такива бодежи от време на време, предимно нощем. Не ме притесняват особено; според докторката е от разтягане на матката и от срастванията ми - аз имам 4 коремни операции и съответните сраствания след тях. Но ако се притесняваш, звънни на лекаря си.

При мен иначе нищо ново, та затова и не пиша особено.

Весело посрещане на Новата година ви пожелавам!
Виж целия пост
# 207
Благодаря на всички за отговорите ще пробвам "методите", а иначе си взех Дуфалак сироп който става за бремнни. Но него съм решила да го пия само в много краен краен случай.
Весело посрещане на новата година
Виж целия пост
# 208
Аз пък преди да забременея ходих на 2-3 дни веднъж по нужда,сега ходя всеки ден понякога дори 2 пъти на ден...чак не знам дали е нормално,никога преди не ми се е случвало
Виж целия пост
# 209
Благодаря на всички за отговорите ще пробвам "методите", а иначе си взех Дуфалак сироп който става за бремнни. Но него съм решила да го пия само в много краен краен случай.
Весело посрещане на новата година


При мен Дуфалак не върши работа,  бяха ми го изписали в болницата като бях
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия