Боледуване на децата ни - тема 47

  • 46 487
  • 738
# 285
Тете,така е.След малко и ние излизаме нищо,че тука пак вали,но е тихо.
Виж целия пост
# 286
Да няма вятър само...иначе става.
Виж целия пост
# 287
Е,те вятъра го дават да утихне.
Виж целия пост
# 288
Ние сега се прибрахме; беше - 12, но приятно. То като се навлечеш, сложиш шапка и качулка, студът не се усеща.
Виж целия пост
# 289
Заповядайте във Варна! - 10 е, но как фучи при нас. Вчера изкарах малкия в един по-тих период уж, но след десетина минути го прибрах, защото пак задуха. Бая недоволен беше господинчото. Предните дни татко му го извежда по малко с шейната и радостта е голяма. Иначе аз не съм зиморничава - чистих сняг с тънка блузка и разципен анорак, без шапка, шал,  само ръцете ми позамръзнаха заради глупостта да правя снежни топки за цветята без ръкавици.
Виж целия пост
# 290
Ужас, моят е с температура smile3555 Тъкмо щяхме да излизаме, взехме шейната и той изяде една ябълка и писна, че корем го боля. Ходи до ВС, не му мина, но се оклюма и каза, че му се спи. Мерихме Т - 37,5, след 45 минути 37,9, но сега се развесели, гледа ТВ и се хили. Не съм давала нищо още. Надявам се, че не е грип, началото не е "остро"... В четвъртък вечер ми разказва, че едно дете от групата го взели още сутринта, защото имало "мноооого сополи, ама много", а друго го взели на обяд, защото повърнало на масата. Дали там лепна нещо, не вярвам вчера да се е простудил на снега, беше с топли ръце и крака като се прибрахме, кьорав човек не срещнахме, не сме влизали в магазини и подобни. Егати филма.
Виж целия пост
# 291
Месечинке,как е Борко?Дано не е лепнал нещо в градината.
Мутафова,и моя се сърди като го прибирам.
Аш,и ние бяхме навънка.И тука е -12 някъде,ама като си облечен не се усеща.Ама моето тъкмо се заигра в снега и баба му започна хайде,та хайде,било студено.
Виж целия пост
# 292
Ядосва ме. Не дава да му меря Т, обаче реве да му давам панадол. Ще го набия, както ми е притеснено. Вдигна до 38,1, сега мерих пак - 37,9, ама не знам колко точно я измерих, щот рева през цялото време, че го дразнел термометърът. Голямо диване. Не съм давала нищо още и той ми се сърди Crazy
Виж целия пост
# 293
И нашият батко с 37,4 Sad Дадох Панадол заради гърча преди 9 месеца. Хърка му леко нослето, но навън няма нищо. Чудя се после като стане дали да го водя на преглед, ще е лудница.
Виж целия пост
# 294
Месечинке, ако до довечера не ти вдигне над 38, 5, не е грип. Прилича засега на келявите вируси...а дано да е от тях. И при нас така почна - уж го болял корема, и Т..но най-високата беше 38.3, и то само първия ден. Та...има надежда да ви се размине сериозното боледуване.

Момето, давай си антипериптиците на 4 часа, да ти е мирна главата. Особено първия ден ...така знам от педи. Дано Т да не се качва повече и дано и при вас да е хилав вирус само. Ако можеш, викни вкъщи док на домашно посещение, пред кабинетите е пълно с грипави в момента....
Виж целия пост
# 295
Мерси, Тета  Hug
На каква Т започвате с оцетените кърпи? Много ме е страх от този гърч насам.
Виж целия пост
# 296
Ние сме с два ФГ. Оцет не слагам, че някъде четох, че при гърч не е препоръчително заради миризмата. Сигурно няма много вярно в това, ама ме е страх. Аз давам на 4 часа, за да държа Т под контрол. Не чакам да се вдигне много, за да дам тогава, а още като е ниска...то и без това на 4 часа сигурно ще ти вдига, според мен си редувай там панадолите и нурофен. Утре ако е по-добре, може да поразредиш...
Виж целия пост
# 297
Аз слагам оцет, защото например 2 часа след Нурофен е с 38,3. И ме е страх да го оставя така за 2 часа, когато идва следващата доза на темп.понижаващо.
Виж целия пост
# 298
Как два часа...да не даваш малка доза. Нурофена по принцип държи, поне три часа би трябвало да удържи Т. Да не карате грип пък. А щом помага оцета, ползвай...Аз слагам леген с вода в хола, разсъбличам и си играем и го поомокрям леко..
Виж целия пост
# 299
Нурофенът му действа по-слабо от Панадола. По принцип говоря, давам 5 мл Нурофен - той е на 2 г. 7 м., 13 кг. С Нурофен ако му е 38,9 - пада до 37,8, например. И оттам действам с оцетени кърпи. А Изопринозин колко често може да се дава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия