Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли разлика между температурата на челото и подмишниците? Сега забелязвам и друго - с един и същ електронен термометър измервам и двете подмишници, показвайки половин градус разлика.
Какво е най-добрият начин за измерване на температурата с безконтактен термометър?
Как да различим вирусна от бактериална инфекция при дете с висока температура?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли разлика между температурата на челото и подмишниците? Сега забелязвам и друго - с един и същ електронен термометър измервам и двете подмишници, показвайки половин градус разлика.
Разликата в температурата между челото и подмишниците може да бъде около 0,5 до 1 градус по Целзий. Това се дължи на различните методи за измерване. Когато използвате електронен термометър, разликата в измерванията под двете мишници може да се дължи на неравномерното прилягане на термометъра към кожата или различни температурни условия в тези области.
-
Какво е най-добрият начин за измерване на температурата с безконтактен термометър?
Когато използвате безконтактен термометър, важно е да следвате инструкциите на производителя за правилна употреба. Това включва поддържане на подходящо разстояние между термометъра и челото, избягване на излагане на външни източници на топлина и отчитане на влиянието на околната температура и влажност върху измерванията.
-
Как да различим вирусна от бактериална инфекция при дете с висока температура?
Разграничаването между вирусна и бактериална инфекция при дете с висока температура обикновено изисква консултация с лекар. Въпреки това, някои общи разлики включват това, че вирусните инфекции обикновено протичат с по-леки симптоми като кашлица и хрема, докато бактериалните инфекции могат да предизвикат по-тежки симптоми като гнойни изпъкващи лимфни възли. Лекарят ще може да направи подходяща диагностика и да предпише съответно лечение.
-
Какви са препоръчителните лечения за кашлица и хрема при деца?
-
Какви са ефективните методи за справяне с висока температура при деца?
Тъкмо щяхме да излизаме, взехме шейната и той изяде една ябълка и писна, че корем го боля. Ходи до ВС, не му мина, но се оклюма и каза, че му се спи. Мерихме Т - 37,5, след 45 минути 37,9, но сега се развесели, гледа ТВ и се хили. Не съм давала нищо още. Надявам се, че не е грип, началото не е "остро"... В четвъртък вечер ми разказва, че едно дете от групата го взели още сутринта, защото имало "мноооого сополи, ама много", а друго го взели на обяд, защото повърнало на масата. Дали там лепна нещо, не вярвам вчера да се е простудил на снега, беше с топли ръце и крака като се прибрахме, кьорав човек не срещнахме, не сме влизали в магазини и подобни. Егати филма.
Дадох Панадол заради гърча преди 9 месеца. Хърка му леко нослето, но навън няма нищо. Чудя се после като стане дали да го водя на преглед, ще е лудница. 