Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли разлика между температурата на челото и подмишниците? Сега забелязвам и друго - с един и същ електронен термометър измервам и двете подмишници, показвайки половин градус разлика.
Какво е най-добрият начин за измерване на температурата с безконтактен термометър?
Как да различим вирусна от бактериална инфекция при дете с висока температура?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли разлика между температурата на челото и подмишниците? Сега забелязвам и друго - с един и същ електронен термометър измервам и двете подмишници, показвайки половин градус разлика.
Разликата в температурата между челото и подмишниците може да бъде около 0,5 до 1 градус по Целзий. Това се дължи на различните методи за измерване. Когато използвате електронен термометър, разликата в измерванията под двете мишници може да се дължи на неравномерното прилягане на термометъра към кожата или различни температурни условия в тези области.
-
Какво е най-добрият начин за измерване на температурата с безконтактен термометър?
Когато използвате безконтактен термометър, важно е да следвате инструкциите на производителя за правилна употреба. Това включва поддържане на подходящо разстояние между термометъра и челото, избягване на излагане на външни източници на топлина и отчитане на влиянието на околната температура и влажност върху измерванията.
-
Как да различим вирусна от бактериална инфекция при дете с висока температура?
Разграничаването между вирусна и бактериална инфекция при дете с висока температура обикновено изисква консултация с лекар. Въпреки това, някои общи разлики включват това, че вирусните инфекции обикновено протичат с по-леки симптоми като кашлица и хрема, докато бактериалните инфекции могат да предизвикат по-тежки симптоми като гнойни изпъкващи лимфни възли. Лекарят ще може да направи подходяща диагностика и да предпише съответно лечение.
-
Какви са препоръчителните лечения за кашлица и хрема при деца?
-
Какви са ефективните методи за справяне с висока температура при деца?
Нищо не съм дала засега, защото няма 38. Ще проверявам цяла нощ на всеки час...баткото го поверих на съпруга, че и той още вдига температура
За късмет в събота вечер и в такова лошо време...да се чуди човек какво да прави
В общи линии сме добре... Снощи дадох нурофен в 9 часа, скоро след това се изпоти и заспа. През нощта го проверявах на всеки час, сякаш нямаше Т. В 3:30 се събуди и ми каза "мамо, пусни ми филмчета"
