Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 42 304
  • 736
# 90
Ние много бързо решихме проблема с коритото след като видях на живо въпросните стойки с вани, ами много нестабилна работа а като натежи бебо като нищо и да се обърне отделно много място заемат за това купихме сгъваемо голямо корито със крачета стабилно може на маса да го сложиш може на земята става за дете 0 до 5 години не заема никакво място и много лесно се пренася с колата, отделно взехме и един хавлиен шезлонг който влиза вътре докато е бебе да му държи по изправено телцето и съм много доволна коритото от черния петък на е-маг ни излезе 60 лв, шезлонга от Рая тойс с 20% отстъпка около 4-5 лв. Това е коритото http://www.emag.bg/sgyvaemo-korito-u-grow-u8833-g-silikonovo-ter … 314/pd/DXKCJ3BBM/
Виж целия пост
# 91
И аз мисля да взема направо корито, от по - големичките. В крайна сметка в началото нито ще го оставяш във водата, нито пък банята ще е продължителна.
Виж целия пост
# 92
Аз пък се чудя как е възможно да се изкъпе бебе с влажна кърпа.А във всички книги го пише.За мен е абсурдно това.Не бих го правила.Виждала съм как се къпе много малко бебе и наистина е страшничко,но ще се справим.😊
Ще си купя задължително вана със стойка,че иначе кръста ще ми се скапе.Иначе ще мия на чешмата след всяка смяна на пелени,защото ще е най-удобно,а само с мокри кърпи за мен не е вариант.
Мен почва да ме е яко страх и само се разстройвам от най-малкото.Корема ме свива,много се движи през нощта,онзи ден се е обърнало с краката надолу.Според доктора скоро трябва да заеме окончателна поза.Зимна бремемнност си е много добре,лятна по-гадно,а реално ние хванахме и двата сезона.
Виж целия пост
# 93
И аз така смятам в банята , но  когато се затопли -късна пролет. Сега ми се вижда студено , а и нали тр да е една температура. Относно стойката , поне не се навеждаш, но както казах мн нестабилни ми изглеждат.
Katerinaaa Не мисля да вземам първо вана , а после корито т.е. каква е разликата?
За анатомичните ме посъветваха да е гумирана , защото се свличали бебетата.
Със сина ми бяхме с обикновено корито , което слагах на два стола . Постилах една пелена и задължително тр да го къпем двама докато е малко бебе,но това все пак беше преди 13г. Сега  поне което пишат , в една анатомична може и сам да се справиш....
Виж целия пост
# 94
И аз така смятам в банята , но  когато се затопли -късна пролет. Стега ми се вижда студено , а и нали тр да е една температура. Относно стойката , поне не се навеждаш, но както казах мн нестабилни ми изглеждат.
Katerinaaa Не мисля да вземам първо вана , а после корито т.е. каква е разликата?
За анатомичните ме посъветваха да е гумирана , защото се свличали бебетата.
Със сина ми бяхме с обикновено корито , което слагах на два стола . Постилах една пелена и задължително тр да го къпем двама докато е малко бебе,но това все пак беше преди 13г. Сега  поне което пишат , в една анатомична може и сам да се справиш....


Ем под корито имам предвид тези за по-големите дечица. Дето ги ползват за игра, слагаш на пода пълниш и слагаш играчки и то се плацика. Малките анатомични ванички не са за дълго време.  Мен лично помня че с такова са ме къпали нашите, даже още го пазят и до детскага градина си бях в него и много го обичах  Laughing сега като го видя колко е старичко а и е доооста по- голямо от тази ваничка дето взех аз. То си е за детенце малко.не е за новородено. За игра си е само
Виж целия пост
# 95
Нашата вана е ето тази: http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/produkti-za-banya-i-h … ermomet-r-dolphin
Ползвах я повече от две години с дребния докато не реши преди около месец, че обявява бойкот на къпането изобщо. Супер удобна е, достатъчно е голяма, стабилна и висока. Има и някаква анатомична подложка, която така и не разбрах как се ползва. Къпала съм дребния като новороден съвсем сама, когато мм е карал късни смени. Ако има достатъчно място за такава вана препоръчвам, всичко друго ми се струва доста трудно. Иначе аз къпя всеки ден, изключения съм правила само когато е бил много болен или в онзи период на бойкот, който за щастие продължи кратко след като излъгахме диването да се къпе "като тати". Освен това тази вана има и термометър, което в началото ми беше безценно.
Виж целия пост
# 96




Ем под корито имам предвид тези за по-големите дечица. Дето ги ползват за игра, слагаш на пода пълниш и слагаш играчки и то се плацика. Малките анатомични ванички не са за дълго време.  Мен лично помня че с такова са ме къпали нашите, даже още го пазят и до детскага градина си бях в него и много го обичах  Laughing сега като го видя колко е старичко а и е доооста по- голямо от тази ваничка дето взех аз. То си е за детенце малко.не е за новородено. За игра си е само
[/quote]

Ясно  Simple Smile Съвсем вече се обърках newsm12  Определено едно ще купувам, но може би нещо средно....
Виж целия пост
# 97
Емиии общо взето според мен не го мисли. Отиди виж и си харесай някое. Не е кой знае  какво ваничката. Аз хич не я мислих смисъл харесах си и това беше.  Laughing не му обърнах грам внимание за разлика от другите неща дет мн проучвах и гледах.  Embarassed

За термометъра и аз съм се спряла на тези от разстояние. Някой тествал ли ги е дали наистина отчитат течност?
Виж целия пост
# 98
Емиии общо взето според мен не го мисли. Отиди виж и си харесай някое. Не е кой знае  какво ваничката. Аз хич не я мислих смисъл харесах си и това беше.  Laughing не му обърнах грам внимание за разлика от другите неща дет мн проучвах и гледах.  Embarassed

За термометъра и аз съм се спряла на тези от разстояние. Някой тествал ли ги е дали наистина отчитат течност?
Ваната най- много ме затрудни Simple Smile. Имам проблеми с гърба и за това държа да избера най - удобната.

Термометъра , който взех (ОМРОН GENTLE TEMP 720 ) го пробвах сега когато беше болен сина ми . Доволна съм , меря Т през нощта  без да го будя , сравнявах го с живачния няма разлика. Пробвах в/у чая ми също измери Т, дори в/у уискито на ММ Simple Smile
Виж целия пост
# 99
Аз наистина мисля да опитам с гъбата ... след секцио едва ли ще мога да го нося и къпя всеки ден. Дупе, гънки, косичка ако трябва, но да пълня вани всеки ден не си е работа ... и на мивката ще се оправим за 1 минута.
Мис, лекичко с мека гъба насапунисваш, и с друга чиста и влажна попиваш. Без да втриваш. Косичката насъпунисваш и леко плакнеш само с канче, без да мокриш лицето. Лице само с вода. Не може да няма клипче в youtube...
Отделно за коритото, планирам да го слагам на тоалетната, вместо стойка, или направо в мивката. Ще сложа една кърпа, да не е студено ако се допре, затапвам и за 5мин съм забравила за къпането. Като попорасне, ще си правим циркове. То това е най-забавното от деня ... на мен ми оправяше настроението всеки път като гледах  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Честно казано не знам дали ми се дават толкова пари за корито ...  #Crazy Money
Виж целия пост
# 100
Много се затруднявам с избора на вана.Тази която харесах -/CHICCO Комплект вана с маса за повиване CUDDLE BUBBLE/ никаде я няма налична за да я видя.В няколко магазина ме разубеждаваха за анатомична, било по практично обикновена с шезлонг за вана , нещо такова http://www.novobebe.com/bebeconfort-shezlong-za-vana-5717.html. Не искам да вземам и голяма, да заема само място , а и мисля след 1г да се къпем в банята.Тези стойки ми изглеждат доста практични , но и доста нестабилни. Вие какви взехте?

Диди, ние имаме на bebe confort ето тази вана, но бяла, продават се отделно стойка и вана: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/32146
Много стабилна стойка, ваната е с маркуч за източване на водата, наистина по-добре за кръста. Докато не проходи баткото все там го къпехме. Е, около 9-12м. става малко тесничко, но седнал - нямаше проблем. Аз съм най-големият фен на шезлонга, който си дала за пример! Laughing Много удобен и за детето, и за мен. Лесно съхне (не мога да си представя да е хавлиен и да ми гние там всеки ден..). Със сина ми 2 пъти купувах (все пак се поизносва всеки ден във водата). Сега не мога да намеря точно същия десен, но намерих този: http://www.dundio.com/продукти/за-баня-549/подложки-за-къпане/bebe-confort-сгъваем-шезлонг-за-вана-0м.html
Само се надявам да има наличност, че не нямам друг вариант Simple Smile

Допълвам, че след секцио (както бях и аз), пък и първите 2 сед., преспокойно бебчето е толкова малко и може да се къпе на мивката. А и така се предпазва повече пъпчето, ако не е паднало Wink
Виж целия пост
# 101
Да , но нашата мивка в банята не ми изглежда удобна . Тази вана е обикновена нали, не анатомична? Май ще взема такава с шезлонг .В магазините ми го препоръчаха по същата причина - по бързо съхне:)
Виж целия пост
# 102
Да , но нашата мивка в банята не ми изглежда удобна . Тази вана е обикновена нали, не анатомична? Май ще взема такава с шезлонг .В магазините ми го препоръчаха по същата причина - по бързо съхне:)

Ергономична е: http://www.dundio.com/вани-и-стойки/bebe-confort-ергономична-вана-бяла.html

Купих я във Варна от детския магазин в уличката зад Mcdonalds в центъра (до х-л Черно море). Ако искаш да гледаш на живо Wink
Виж целия пост
# 103

[/quote]
Ергономична е: http://www.dundio.com/вани-и-стойки/bebe-confort-ергономична-вана-бяла.html

Купих я във Варна от детския магазин в уличката зад Mcdonalds в центъра (до х-л Черно море). Ако искаш да гледаш на живо Wink
[/quote]

Точно за него говоря- вчера бях там:)
Виж целия пост
# 104
Нашата вана също е с маркуч за източнане и на стойка. В никакъв случай не е нестабилна. Това предпазва много и кръста. Сина ми сме къпали всеки ден до 1 годинка в нея и ни вършеше работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия