С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 210
Не е голяма работа, но два пъти го отбелязваш, значи все пак ти е направило впечатление. Както и да е, казахме си мненията.
Виж целия пост
# 211
Като при възрастните е простимо възпитанието да липсва на моменти, то тогава не би трябвало да претендират пред младите, че са по-възпитани и по-добре възпитани от тях.
И не само 80 годишните, а и тези които мислят като такива дадох за пример

Те са си възпитани за тяхното време. Когато светът е бил друг. Буквално. Бабата на ММ наистина тази година направи 90. Тя е възпитавана във време, което аз не мога да си представя и за мен то е история от учебниците. Къде ще седнеш да сравняваш възпитанието на баба, която помни войни, режими, живяла е на село и 95% от познатите й ги няма вече с обноските на модерна жена?
Виж целия пост
# 212
Като при възрастните е простимо възпитанието да липсва на моменти, то тогава не би трябвало да претендират пред младите, че са по-възпитани и по-добре възпитани от тях.
И не само 80 годишните, а и тези които мислят като такива дадох за пример

Не отговарям нито за възпитанието на бабата на джули, нито за твоето.  Нито за постоянните глупости, които дрънкаш. 
Виж целия пост
# 213
Не е голяма работа, но два пъти го отбелязваш, значи все пак ти е направило впечатление. Както и да е, казахме си мненията.
Всъщност ти си тази, която спомена това за уискито няколко пъти ни в клин, ни в ръкав. Аз говорех за бабата на ММ и така и не разбрах в каква връзка споменаваш този случай   newsm78
Виж целия пост
# 214
Джули, за мен бременна жена е просто жена, а не ползваща се със специален статут.
От тук, Джули, коментирах за бременните, специални ли са или не, а ми беше направило впечатление поста ти за празниците и какво ти и не ти предложили. Отделно случая с бабата на мъжа ти, също мина през призмата на твоята бременност. Нямам намерение да задълбавам, ти се закачаш там.
Виж целия пост
# 215
В постовете от последните страници се оформя дискусията дали бременната жена е специална.
Всеки пост тук е пречупен през личния мироглед на автора си.
Аз например не считам, че бременната е специална и й си полага цялото внимание на света от всеки и всички. Не съм изисквала подобно отношение към мен, не го проявявам съответно към бременни. В смисъла, че само те съществуват, те са най-важни и т.н.
За други жени е точно обратното и това ги дразни.
Шарен свят. bouquet
Виж целия пост
# 216
Джули, за мен бременна жена е просто жена, а не ползваща се със специален статут.
От тук, Джули, коментирах за бременните, специални ли са или не, а ми беше направило впечатление поста ти за празниците и какво ти и не ти предложили. Отделно случая с бабата на мъжа ти, също мина през призмата на твоята бременност. Нямам намерение да задълбавам, ти се закачаш там.
Ами не задълбавай....особено пък в ситуация, която съм представила като комична. Явно само ти си се впечатлила от нея, след като си я запомнила и все я преповтаряш. А кой и дали смята бременните за специални - не ме вълнува и не в това беше въпроса.
Случката с бабата щеше да ме подразни дори и да не бях бременна.
Виж целия пост
# 217
Специални не е точната дума, но за мен, трябва да има специално отношение в дадени моменти- да не висят по опашките, да не пътуват прави в градския транспорт и такива нещица......
Виж целия пост
# 218
В постовете от последните страници се оформя дискусията дали бременната жена е специална.
Всеки пост тук е пречупен през личния мироглед на автора си.
Аз например не считам, че бременната е специална и й си полага цялото внимание на света от всеки и всички. Не съм изисквала подобно отношение към мен, не го проявявам съответно към бременни. В смисъла, че само те съществуват, те са най-важни и т.н.
За други жени е точно обратното и това ги дразни.
Шарен свят. bouquet

Е, чакай сега. В случая на Джули, бременността е проблемна и лекарите са й казали да не мърда. В този смисъл е по-специална с това, че изисква да не я разкарват насам натам и да се съобразяват да не стане гаф. Не да я носят на ръце и да й правят метани.
Виж целия пост
# 219
На бременната не ѝ се полага цялото внимание на света, но намирам за повече от нормално поне близки/познати да проявяват някаква съобразителност ако състоянието ѝ е деликатно.

И да, да лежиш с рискова бременност и да ти се натресе неканен гост часове наред си е точно за темата.
Виж целия пост
# 220
Джули, при цялото ми уважение към бременността ти, но случката с гостуването в свекърите ти и предложения алкохол не беше комична, а фасон. И пак го доказваш с това, че не предвидили нищо за пиене за теб.
 Не разбирам една баба какво пречи на почивката? Ляга на дивана и си почива, тая баба не е искала циркова програма! Дошла защото вън е студ. Нали уж не беше проблема, че отишла, а че не говорила и не попитала за бременността?
Виж целия пост
# 221
Джули, при цялото ми уважение към бременността ти, но случката с гостуването в свекърите ти и предложения алкохол не беше комична, а фасон. И пак го доказваш с това, че не предвидили нищо за пиене за теб.
 Не разбирам една баба какво пречи на почивката? Ляга на дивана и си почива, тая баба не е искала циркова програма! Дошла защото вън е студ. Нали уж не беше проблема, че отишла, а че не говорила и не попитала за бременността?

Фасон го правиш ти, не Джули. Свекърите са и казали, че не са взели нищо за пиене за нея и и предложили уиски, аз претенции от Джулай не видях. И разни хора без предупреждение да ми идват в къщи, когато лекар е предписал да си почивам са супер невъзпитани пердета. Слава богу, че нямам такива индивиди в обкръжението си.
Виж целия пост
# 222
Зои, на мен би ми било неудобно най-малкото да накарам бременна, на която ѝ е заръчано да лежи, да става да ме посреща и изпраща, ако с това ѝ компрометирам състоянието.
Виж целия пост
# 223
Зои, на мен би ми било неудобно най-малкото да накарам бременна, на която ѝ е заръчано да лежи, да става да ме посреща и изпраща, ако с това ѝ компрометирам състоянието.
Аз вече вдигам ръце от Zoi  ooooh!. Обясних, че са ми предложили уиски , а причината да ми го предложат е, че нямаха безалкохолна напитка за мен, т.е това беше само уточнение защо са ми предложили алкохола, ама тя като се захвана с това защо нямали подходящо питие за мен, че чак и ми вменява чувства и мисли, които не съм изпитала.
Честно казано дори не знам дали бабата е била наясно със състоянието ми. То за тази цел трябва да се позаинтересува.
И да повторя - бременността ми не прави поведението й по-малко дразнещо. Просто е утежняващо вината обстоятелство  Laughing
Виж целия пост
# 224
Зои, на мен би ми било неудобно най-малкото да накарам бременна, на която ѝ е заръчано да лежи, да става да ме посреща и изпраща, ако с това ѝ компрометирам състоянието.
Посреща и изпраща в апартамент, е точно толкова, колкото да отидеш до тоалетната, хайде стига сте преигравали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия