С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 315
Aз за това казвам, първо едно семейство за да е стабилно и двамата трябва да са абсолютно независими от родители, т.е. да могат да си позволят да се изнесът на квартира или да си закупят на кредит жилище. Чак тогава няма да могат да позволят вмешателство на свекъри и родители. Аз моите деца сама съм гледала с мъжът ми, породени са ми, с разлика една година и 3 месеца. На ясла не съм ги давала, чак на градина, едното беше на 3 годинки, другото на малко-повече от 4. От раждането веднага работех във фирмата на мъжът ми. ИТ-Фирма, това ни е професията и на двамата. Естествено, че ни е било трудно. Естествено, че сме изнемогвали. Но това е цената на независимостта. Свекърите ми са добре дошли вкъщи, но те идват веднъж в месеца да видят децата за няколко часа.
Виж целия пост
# 316
Аз бях на 23 омъжена за пръв път и си бяхме отделно. Няма нужда чак на 30 да стане тая независимост.
Виж целия пост
# 317
Да бе, да Simple Smile. Да напомням ли за Радика?
Ей, станала съм известна във форума!!! Направо емблематична! Joy
Тя на мене не ми се меси. Просто смята, че ще се оправя и без нея, докато отделя внимание на другите си внуци.
Виж целия пост
# 318
Аз бях на 23 омъжена за пръв път и си бяхме отделно. Няма нужда чак на 30 да стане тая независимост.
Да, принципно е така. Но има различни видове професии, които например изискват специализации в чужбина например. Всеки си решава за себе си. Аз директно след следването заминах на специализация. Мъжът ми също. След специализацията много работех, ходех много по екскурзии. Поживях си. Мъжът ми и той. След това и двамата улегнали, създадохме семейство. Но всеки си решава за себе си. Преди е било нормално на 19-23 години да се ожениш и да родиш, но сега според мен е прекалено рано. А и на 23 години си току що завършил евентуално, без нито една година професионален опит. Не е ли по-добре да се утвърдиш в професията и след това другите неща. Но всеки си решава за себе си. Живота макар и за няколко години в чужда страна, както и изучаването на чужд език, неимоверно мирогледът и обогатява човек като личност.
Виж целия пост
# 319
Не,нямаме деца.
При нас ситуацията е "сложна".Не ми се навлиза в подробности,но с две думи - сами няма изгледи да живеем.
На мен не ми пречи да помогна с пазара,но аз никога не бих си позволи да поискам от нея такова нещо.Истината е,че тя обича всички да са на нейно разположение,по всяко време.Ако кажа,че това ме дразни,ще се цупи с месеци.За това си мълча.И защото съм в нейната къща,все пак. Tired

Виж целия пост
# 320
.И защото съм в нейната къща,все пак. Tired


Е това не значи да я почесваш всеки път, щом я сърби. Изключвам случаите, в които е нормално да си помагате и подавате ръка. Но да е взаимно, доброволно, а не изискано, щото се полага по подразбиране.
Виж целия пост
# 321
Не,нямаме деца.
При нас ситуацията е "сложна".Не ми се навлиза в подробности,но с две думи - сами няма изгледи да живеем.
На мен не ми пречи да помогна с пазара,но аз никога не бих си позволи да поискам от нея такова нещо.Истината е,че тя обича всички да са на нейно разположение,по всяко време.Ако кажа,че това ме дразни,ще се цупи с месеци.За това си мълча.И защото съм в нейната къща,все пак. Tired


Това с живеенето в нейната къща винаги ме е дразнило , а доста често го чета тук.И какво като си в нейната къща - ти не си отишла там сама , синът и те е завел като негова спътница.И това че едно семейство не може да живее самостоятелно/ под наем или в собствено жилище/, значи ли че снахата е длъжна да мълчи за всичко и да преглъща всякакви простотии на свекървт.
Виж целия пост
# 322
Зои, Hug.

Ето,мина час,два и на мен вече не ми изглежда толкова дразнещо.Но има моменти,в които не издържам.
Ние живеем заедно от много време вече,над 6 години.Свикнали сме да си помагаме една на друга,да.Но,ако трябва да съм честна,предпочитам сама да си върша всичко,от колкото да се чувствам длъжна.

Освен това,сме много,много различни характери.Просто пълни противоположности.Аз съм по-търпелива,винаги мога да премълча и премисля,докато тя иска всичко да си каже,все нещо трябва да се направи,все другите са криви,а тя не.

Ох,много мога да пиша,но няма смисъл.Както казах,сама се вкарах във филма.Знам само,че този начин на живот не ме устройва.А кажа ли нещо на ММ,той почти винаги го тълкува като заяждане.Няма оправия.

Джолева,не знам.Така ми казват и други хора,с които споделя.И аз се опитвам да си променя мисленето,но не мога.Благодарна съм на тези хора,че са ме приели в дома си.Но се чувствам чужд човек.За мен не възпитано,ако тръгна да си изявявам претенциите в чужд дом.
Виж целия пост
# 323
Добре де, защо си се съгласила да живееш там? Защо не отидете при твоите родители?
Виж целия пост
# 324

И аз имам същите лични впечатления като тези на sixsens за едно време. Впечатленията ми са, че възрастните работеха, децата сами се прибираха от училище, в къщи стояха сами и от малки бяха самостоятелни. Вечер родителите се прибираха, майките готвеха и шетаха, а мъжете си чакаха вечерята на масата. Не случайно и до ден днешен толкова млади жени продължават да говорят за домашните и родителски задължения на мъжете си като използват глагола "помага".
 
Трайте и двете, защото скоро го споменах това и, че мъжете нямаха никакви отговорности по гледането и възпитанието на децата и Абсурт и Трещерица започнаха да се чудят в какви семейство сме живяли.
Виж целия пост
# 325
Добре де, защо си се съгласила да живееш там? Защо не отидете при твоите родители?

Защото нашата къща е по-малка,и защото тук се предполагаше,че ще бъдем отделно,поне на друг етаж.А и защото аз съм глупава,пък той не е.Аз не искам да живея нито с моите,нито с неговите родители.Искам да бъдем семейство двамата,без трети лица да ни светят.
Виж целия пост
# 326
Добре де, защо си се съгласила да живееш там? Защо не отидете при твоите родители?

Защото нашата къща е по-малка,и защото тук се предполагаше,че ще бъдем отделно,поне на друг етаж.А и защото аз съм глупава,пък той не е.Аз не искам да живея нито с моите,нито с неговите родители.Искам да бъдем семейство двамата,без трети лица да ни светят.
Напълно нормално. Остава да прецениш кой начин е най-удачен за постигането на целта.
Виж целия пост
# 327
Анчето, смятам, че добре правиш, като не влизаш в конфронтации със свекървата. Щом такъв й е характерът, не можеш да го промениш.
Пък като ви се отвори възможност, ще излезете някъде сами. Стига мъжът ти също да го иска толкова, колкото и ти!
Пожелавам ви го!
Виж целия пост
# 328
Благодаря,но май големия проблем е,че там удрям на камък.Той не иска и да чуе..Е,имало е пъти,в които и той се дразнел,но през останалото време "Не вижда какъв е проблема".

Да,знам,трябва да го зарежа Mr. Green Но сърце не  ми дава,иначе си е пич. Grinning
Виж целия пост
# 329

Защото нашата къща е по-малка,и защото тук се предполагаше,че ще бъдем отделно,поне на друг етаж.А и защото аз съм глупава,пък той не е.Аз не искам да живея нито с моите,нито с неговите родители.Искам да бъдем семейство двамата,без трети лица да ни светят.
Мисля си, че щом не можеш да се почувстваш самостоятелна на отделен етаж, не би се почувствала и в отделна къща.
Освен ако не скъсаш тотално отношенията с роднините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия