С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 585
Контеса, чети с разбиране, друго не мога да ти кажа! Hug
За мен, ти не можеш, както и си призна, да се противопоставиш на някакви си роднини, затова предпочиташ да почнеш от нулата навън, да се гърчиш много повече, за да постигнеш "НЕЩОТО".
Всъщност, според мен, си избрала по- трудния път, само защото не можеш да отстоиш себе си пред родата.,
А, изтягането на шезлонга съвсем и никога не съм приемала за нещо лошо.
Просто дадох за пример твоето усилие, докато стигнеш до собствената къща и виното, оттегната на спалнята. Peace
Виж целия пост
# 586
А родата с какво е заслужила, за да се отстоявам пред нея  Mr. Green Защо да се хабя, като имам алтернатива - изнасяме се и толкова  Peace
Виж целия пост
# 587
Разбирам те, че ти се е насъбрало, но мисля, че има начин да се поставят граници и културно, а не със скандали. Да не говорим, че ако досега не сте показали категорично, че не ви е приятно и не сте опитвали да поставите границите, ще стовариш на жената един скандал от нищото (според нея). Затова нещата трябва да се решават навреме, а не когато опре ножа в кокала.
Така е, стига да може навреме.  Simple Smile Тя е толкова властен човек, че реши ли нещо да стори/направи нищо не може я спре.

Това много ми прилича на капан  Mr. Green Гадта знае, че няма да издържиш и чака скандала да се изкара жертва  Mr. Green
Шегувам се, много е неприятно да ти с мнение от последна инстанция за всичко.
Помня моята лятото й показваме каква втора кола взехме в семейството, тя гледа, гледа и каза "Що има врати отзад, децата ще ги отворят". Обяснихме й, че всики коли имат защита от отваряне отвътре, тя си продължи с изпадащите деца, колата на колежката й Мими и нейните си фрази.
Мисълта ми е, че сина е човека, който трябва да постави границите, иначе е безсмислено Wink

 Laughing Абе аз вече толкова години трая, и все съм възпитана/добре, че не сме под един покрив  Mr. Green/,
гледам все културно и тактично да подходя, ама често тактичността не е достатъчна, иска се по-голяма `директност`тъй да се каже. Mr. Green  Той и синът й не може да се справи с нея.
Виж целия пост
# 588
А в какво се изразява "отстояването". Ако ще се карам всеки ден с простаци, егоисти и еснафи - не, мерси. А и колкото да се отстояваш, като имаш насреща си един невъзпитан, неуважителен и егоцентричен човек, каквото и да правиш, с такъв не се получава комуникацията и трябва да стоиш далече......както е направила Контесата.
Виж целия пост
# 589
А родата с какво е заслужила, за да се отстоявам пред нея  Mr. Green Защо да се хабя, като имам алтернатива - изнасяме се и толкова  Peace
Въпросът е, дали ти приемаш за себе си, че си заслужила да се отстоиш пред родата или заради невъзможността да го направиш, трябва да заминеш през девет планини в десета? Mr. Green
Виж целия пост
# 590
А в какво се изразява "отстояването". Ако ще се карам всеки ден с простаци, егоисти и еснафи - не, мерси. А и колкото да се отстояваш, като имаш насреща си един невъзпитан, неуважителен и егоцентричен човек, каквото и да правиш, с такъв не се получава комуникацията и трябва да стоиш далече......както е направила Контесата.
Не, ще им играеш по свирката, когато няма начин. А когато са великодушни, кротко и смирено ще отстояваш правото си на лично щастие (по "Железният светилник")  Mr. Green

А родата с какво е заслужила, за да се отстоявам пред нея  Mr. Green Защо да се хабя, като имам алтернатива - изнасяме се и толкова  Peace
Въпросът е, дали ти приемаш за себе си, че си заслужила да се отстоиш пред родата или заради невъзможността да го направиш, трябва да заминеш през девет планини в десета? Mr. Green
На теб трябва да ти стане ясно, че самото ми присъствие е вече достатъчен повод за радост и празник. В моята къща е така Flutter Ако свека иска да се чувствам като у дома си в нейната къща и да не се разделя с чедото - ще се наложи да преглътне някои щения, като примерно да ме види как ѝ се доказвам  Mr. Green

Виж целия пост
# 591
Абсурд,ти не си ли имала хора които са ти неприятни даже да ги срещнеш?А когато са ти и някакъв вид рода пък съвсем.Вярно може да им се изрепчиш и да ги е страх занапред изобщо да говорят с тебе,ама все пак ще ги виждаш.Затва най-баш в къща с висока ограда и с тапи на ушите като звънят и дойдат неканени.Аз за себе си казвам,че трябва да е много зле положението,че да се наврем с роднини.Щото примерно ако е някой непознат ще му теглиш майните наум или наглас,ама как да го сториш с майка или свекърва?
Виж целия пост
# 592
А родата с какво е заслужила, за да се отстоявам пред нея  Mr. Green Защо да се хабя, като имам алтернатива - изнасяме се и толкова  Peace
Хипотетично. Дори и да са заслужили, личната свобода на даден човек, свободата на мъж и жена като семейство, би трябвало да са константи. Никой близък или приятел не би трябвало да те поставя в позиция да ги отстояваш. Все едно да отстояваш правото си да дишаш. Ако го прави, нито е близък, нито е приятел.
Виж целия пост
# 593
Аз не изпитвам желание да се "отстоявам". Предпочитам да сме си много мили и да не си стъпваме едни на други в гьола. Дори много да се разбирате и да сте в добри отношения, пак е натягащо живеенето с родители.  С мама сме в много добри отношения, говорим си редовно, споделям й много, НО като живеехме заедно се дразнехме една от друга. Просто всяка жена иска да си създаде неин дом с нейната представа за уют и с нейните правила. Когато е на едно място това няма как да стане. Да, не е болка за умиране, човек може да се примири и да намери начин за що годе добро съжителство, но като цяло е най-добре да сте възможно най-отделени.

А ситуацията на Контесата не предполага избор на по-трудния начин. Не е по-труден. Спокойствието и усещането за самостоятелност - да можеш да си правиш каквото си искаш, когато си искаш, както си искаш, е безценно.
Виж целия пост
# 594
А родата с какво е заслужила, за да се отстоявам пред нея  Mr. Green Защо да се хабя, като имам алтернатива - изнасяме се и толкова  Peace
Хипотетично. Дори и да са заслужили, личната свобода на даден човек, свободата на мъж и жена като семейство, би трябвало да са константи. Никой близък или приятел не би трябвало да те поставя в позиция да ги отстояваш. Все едно да отстояваш правото си да дишаш. Ако го прави, нито е близък, нито е приятел.
Аз това не го разбирам като свобода, а като възможност да си сглобя свое семейство от три или повече члена, а около нас да има просто рода. Няма вариант някой да ми попречи да си осъществя намеренията и да ми се навира с искания да му "да се отстоявам".
Предпочитам да сме си много мили и да не си стъпваме едни на други в гьола.
Peace
Виж целия пост
# 595
Контесата не е избрала по-лесният начин, със сигурност. В чужбина, от нулата, хич не е лесно. Интересно ми е дали дразненето и вмешателството е спряло? Моята свекърва през две държави ми вдигаше кръвното повече, отколкото сега на 20 км. от мен.
Виж целия пост
# 596
Абе Зоуи, с напредване на годинките и бройката деца вече ти става ясно,че някои хора толкова си могат и спират да те дразнят.Най вероятно това се е случило и с теб.Тя не вярвам да се е променила,просто си спряла да я слушаш.Нормално.Ако щеш вярвай,моята като захване да дрънка глупости или неща които хич,ама хич не ме интересуват не я чувам.Тръгне ли си не помня даже за какво е говорила.
Виж целия пост
# 597
 Wink
Виж целия пост
# 598
Абсурд,ти не си ли имала хора които са ти неприятни даже да ги срещнеш?А когато са ти и някакъв вид рода пък съвсем.Вярно може да им се изрепчиш и да ги е страх занапред изобщо да говорят с тебе,ама все пак ще ги виждаш.Затва най-баш в къща с висока ограда и с тапи на ушите като звънят и дойдат неканени.Аз за себе си казвам,че трябва да е много зле положението,че да се наврем с роднини.Щото примерно ако е някой непознат ще му теглиш майните наум или наглас,ама как да го сториш с майка или свекърва?
Опитвам се да кажа, че дали ще бъдеш в една къща с тях или през 2 преки, или в другия край на града, ако не успееш да отстоиш себе си и територията си, разлика няма.
Ще трябва да избягаш в по- далечна чужбина, за да нямат физическата възможност да ти звъннат на вратата.
Въпросът е за кое от двете ще намериш сили. Peace
Виж целия пост
# 599
АсбурТ, сама го каза, важно е човек да си избира битките, за да не води тези, в които победата ще има твърде висока цена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия