
Амброзия неземна!


!

та си миех косата със студена вода






!



)), за всяка торбичка предадени отпадъци по шест подписа и печати ( помислете колко хартия се хаби ). Да, но се оказва, че това не е достатъчно и прибавиха още тормоз. Ходихме до РЗИ ( предишното ХЕИ) . Да не влизам в подробности защо и за какво. С няколко думи, касаеше се за пари- зора беше да се съберат от всеки един от нас по 43 лв.От там нататък-да си закупим Дневник за боклука, да отидем на другия край на града за някакви подписи и печати. Безумията продължават. За да пазим наркоманите, трябва да изхвърляме иглите и спринцовките в специални контейнерчета, които разбира се не ни ги дават подарък. Всеки месец трябва да идват и да прибират отпадъците, които са около 1 - 1.5кг, които отпадъци ще слагаме в 70 литрови жълти чували!!! Звъннах на фирмата доставчик, да ги питам, няма ли по-малки чували. От там ми отговориха, че какво пък толкова, един чувал струва само 50 ст. Добре бе, не е въпроса за 50-те ст., а за това, че се хаби излишно материал. Е няма. Това са чувалите! И при всяко идване ще заплащаме по 10 лева + 3 лв на килограм отпадък. Ако искаме да ни извозват по-рядко боклука, трябва да си закупим хладилник и в него да си съхраняваме марлите и памуците. Преди доста време, когато се пръкна тази идея, дойде една нафукана проверяваща, та след като ме провери и всичко ми беше наред я попитах: А вие имате ли сключен Договор за събиране на биологични отпадъци? Тя ме гледа с неразбиращ поглед
измислени от тъпанари, дето знаят да седят на топло в Министерството, ама я да ги видя да дойдат да седят по 7 часа в изкривена поза, да не могат вечер да си вдигнат ръцете от умора, да не знаят къде да си сложат подутите крака и на всичкото отгоре да се занимаваме с купища безсмислено изписани бумаги, дневници, сведения и какво ли още не. И всичкото това подплатено с пари. ПиснА ми, ей, писнА ми...





Препоръчани теми