Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 41 106
  • 494
# 135
Не,купуват ги,въпреки че многократно съм помолила да няма такива неща.
Казах на майка ми,че не желая нищо от там,а и детето си има всичко необходимо засега.
Ако има нужда  нещо,ще му купим впоследствие.
Но тя -не,та,не.
Не можела да даде по 6-7 лв.за едно боди,което щяло да омалее след месец-и затова ми носи една чантичка с всякакви дрехи-вкл.и бодита.Казах й,че това е вече прекалено..Не искам да купуват неща,които на тях им се струват приемливи,защото са евтини.
И днес пак на нова сметка.
Така се ядосах Embarassed
Не знам дали съм права,да се ядосвам толкова,но не ми е приятно... Close
Виж целия пост
# 136
Ами щом иска да купува (ако е като моята майка не можеш да я спреш  Laughing ).Щом ги е купила пък може да ги изпереш на 40 градуса и да ги изгладиш от двете страни и да ги носите  Crazy Предполагам са запазени и без петна Simple Smile
Виж целия пост
# 137
И моята е такава.Въпросът е принципен,но тя си има свои виждания за нещата. Confused
Виж целия пост
# 138
Те винаги си знаят тяхното. Все пак ти решаваш дали да му ги облечеш или не. Не се ядосвай. Ако има такива, които ти харесват просто наистина и удари малко по-голяма дезинфекция Wink Сега не е времето за нерви, въпреки че вместо да ни щадят всеки си прави каквото си науми, защото знаят по-добре ( според тях), визирам майки, свекърви, баби. Simple Smile
Виж целия пост
# 139
Да, определено си мислят че знаят най-добре. Майка ми например, е решила че февруари е студено и за изписването трябва да облечем бебето с комплекта за изписване+пелена+одеало+порт бебето  Shocked
При условие, че бебето ще бъде за няма и 2-3 минути навън. От отделението до колата и от колата до входа
Виж целия пост
# 140
Тук пък е точно обратното с дрешките втора ръка, аз почти само такива имам от детските базари и да си призная това хич не ми пречи. Гледам да са чисти и добре запазени, после си ги пера на 60 градуса и нямам притеснения. От една страна са толкова често прани, че всякаква остатъчна химия по тях е отмита, което аз определно го смятам за голям плюс. От друга страна едно боди примерно ми струва 1-2 евро, за ново трябва да дам  5-10 евро. И двете ще бъдат носени 1,2,3 месеца... Не знам, за мен сметката не излиза. Но това са си много индивидуални решения, моята майка никога не би купила употребявани дрехи и мен не може да ме разбере...
Виж целия пост
# 141
Оххх момичетаааа утре ме привиква лекарката в Токуда да проверим има ли разкритие....каза да си нося док-те...термина ми е на 3 февр. и за сега мисля , че не усещам контракции.Нз може и да си остана там, стискайте ми палци ,че ми се стегна сърчицето и ми заседна бучка в гърлото  Sad
Виж целия пост
# 142
Оххх момичетаааа утре ме привиква лекарката в Токуда да проверим има ли разкритие....каза да си нося док-те...термина ми е на 3 февр. и за сега мисля , че не усещам контракции.Нз може и да си остана там, стискайте ми палци ,че ми се стегна сърчицето и ми заседна бучка в гърлото  Sad

Всичко ще е наред  Hug

Момичета всички ли са с избор на екип/доктор/акушерка или има и такива като мен без избор?
Виж целия пост
# 143
На вас до сега проверявали ли са ви за разкритие? Аз съм в 36 седмица и днес ме провериха за първи  път (нямам никакво) и се чудя дали не е рано за такава проверка. Ако са ви правили вие как го усещате? Аз направо щях да скоча от стола. Помислих, че ще раждам... Док. каза да отида пак след 2 седмици, ако до тогава не започнат контракции. Чак ми се иска да започнат контракции, че да не ме проверява напразно за разкритие. Направо ми причерня пред очите...
Виж целия пост
# 144
На вас до сега проверявали ли са ви за разкритие? Аз съм в 36 седмица и днес ме провериха за първи  път (нямам никакво) и се чудя дали не е рано за такава проверка. Ако са ви правили вие как го усещате? Аз направо щях да скоча от стола. Помислих, че ще раждам... Док. каза да отида пак след 2 седмици, ако до тогава не започнат контракции. Чак ми се иска да започнат контракции, че да не ме проверява напразно за разкритие. Направо ми причерня пред очите...
Не са ме проверявали до сега...как протича тая проверка 😕
Виж целия пост
# 145
На вас до сега проверявали ли са ви за разкритие? Аз съм в 36 седмица и днес ме провериха за първи  път (нямам никакво) и се чудя дали не е рано за такава проверка. Ако са ви правили вие как го усещате? Аз направо щях да скоча от стола. Помислих, че ще раждам... Док. каза да отида пак след 2 седмици, ако до тогава не започнат контракции. Чак ми се иска да започнат контракции, че да не ме проверява напразно за разкритие. Направо ми причерня пред очите...

Мен ме провериха за първи път в 37с+6д. ,но нито ми е причерняло, нито ме е заболяло. Нямах никакво разкритие или контракции.

Относно какво представлява прегледа - " Стандартната болнична проверка за разкритие е с пръсти. Смята се, че един пръст е равен на един сантиметър."
Виж целия пост
# 146
Мен до сега не са ме проверявали с тази бременност.
Първият път ме провериха като ми изтекоха водите и беше 1.5 см. Аз също щях да изкоча от стола. Изключително неприятен преглед.
Виж целия пост
# 147
Момичета, искам да попитам започнахте ли подготовка на зърната за кърмене? Някоя по-наясно какво се прави? Четох за някакви кърпи, кремове... но май хич не ми е ясно  newsm78 С какъв крем трябва да се мажат?  Thinking
Виж целия пост
# 148
Аз за да не пиша глупости това намерих -

За какво още помага чаят от листа от малина през бременността и по време на раждане?
Укрепва мускулатурата на матката и малкия таз
Намалява продължителността на предродилните мъки
Балансира хормоните
Съдържа големи количества витамини, необходими за майката и бебето
Богат е на антиоксиданти
Намалява болките и спазмите
Допринася за бързото възстановяване на матката след раждането
Стимулира кърмата
Изследванията показват, че чаят от листа от малина е полезен също при жени с история на спонтанни аборти. Тази отвара укрепва стените на матката, прави я по-благоразположена към нарастващия плод и също така по-устойчива на спазми, рискови за преждевременното изхвърляне на плода.

Прочети още на: http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/33870-chaiat-ot-lista-ot- … rez-bremennostta/
 
и тук http://www.lechitel.net/%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1 … 0%B8%D0%BD%D0%B0/


lene, според статийте пък пише точно обратното... Аз го пия от 2 седмици, нямам оплаквания до сега, а запек си имам от няколко месеца, но тава е заради желязото...

Възможно е ползите да са повече от вредите,аз не бях чувала нищо и затова като видях,че сте писали ,просто отворих и първото, на което попаднах беше това  Wink Сега ще се информирам по-обстойно  Grinning
Относно прегледа за разкритие ще ми е на 6-ти(с термин 20 )...да видим какво ще каже доки
Аз нямам нищо против дрехите втора употреба,стига да са читави.Но не ми се е случвало да купувам от близки.Или са ми давали за каката ..или аз съм купувала от магазини .Сега за бебчо почти всичко ми е от племенника и от една приятелка. Flutter Купила съм си комплекта за изписване,няколко бодита и ританки, и пеленки.Големите и скъпи неща повечето са запазени от каката и ще си ползваме тях.
А и забравих да допълня за нервите около роднините...оо в стремежа си да помогнат чак дразнят на моменти.Аз се побърквах някойбкато ми кажеше"ти знаеш ли ,че една приятелка /колежка какво ми каза за коликите" #2gunfire Ами не не знам....ама не помня и да съм се интересувала.Не обичам непоискани съвети .Аз като имам колебания за нещо си питам...ама да се ходи и да се пита тоя и ония за щяло и нещяло еййййй ooooh! Сега пак взеха да ме хващат лудите за тези неща и се чудя дали ще успея да издържа на стреса и да си кърмя детето newsm78
Виж целия пост
# 149
Момичета, искам да попитам започнахте ли подготовка на зърната за кърмене? Някоя по-наясно какво се прави? Четох за някакви кърпи, кремове... но май хич не ми е ясно  newsm78 С какъв крем трябва да се мажат?  Thinking
Нищо няма нужда  да се прави .
Това с подготовката  на зърната са  стари препоръки . Майка ми предния път от рано ми препоръчваше да съм обтривала с груба хавлия , да загрубеели зърната  ...това са абсолютно ненужни и безсмислени , да не кажа вредни неща.

Купувате си да имате крем Лансинокс -
http://apteka.framar.bg/30007206/%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8% … C-10-%D0%B3%D1%80
 ползвах такъв и е хубаво  , понеже  няма  нужда от отмиване  . Може да се мажете по малко и от сега  и това е .
Има  и много други видове кремове - въпрос на избор  предполагам .
  
Когато се роди бебето -  веднага слагане на гърда ,  за стимулиране  -  може с помпата  и топли компреси  .Помпа -ако не сте купили -не бързайте   -в някои болници имат   , а ако не -вземете най- обикновена ръчна  . По -нататък , ако видите ,че има нужда , тогава купувайте електрическа.

Първото раждане ми е  секцио -  бях в реанимация , когато ми дадоха бебето на следващия ден  , веднага  го сложих на гърда ,  тръгна коластрата   и правих описаните по- горе неща.

Има едни кърпички за почистване на  зърната  на Чико  - тъкмо се  сещам сега да купя  - много са удобни за  в болницата :


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия