Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 41 106
  • 494
# 210
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Честито,да ти е живо и здраво момченцето Simple Smile  Hug много да ви радва, а ти бързо да се възстановяваш Simple Smile
Много хубаво име сте избрали и нашия юнак вече сме го кръстили така:)
Виж целия пост
# 211
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Честитоо   bouquet
Много здраве за големия мъж bowuu а за теб бързо възстановявяне  Hug
Виж целия пост
# 212
Аз пробвах всякакви гелове и води за усти, след като махнах първо зъбен камък, де. И никакво подобрение от 4-ти месец досега. Но аз пия аспирин протект от овулацията (ин витро съм) и ме подсетиха, че той действа така. Имам още два дни да го пия и край. Дано има подобрение след като го спра Tired
И аз съм им витрини, аспирин до колкото знам предписват, когато няма много кислород в кръвта към детето, но може и да греша. Вода за уста ползвам на "билка"
Виж целия пост
# 213
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing
Честито, да ти е жив и здрав! Нормално ли раждането или със секцио
Виж целия пост
# 214
NSTP246, ти наистина си голям герой, след такова раждане! Пожелавам ти още веднъж бързо възстановяване. Понеже се заговорихме за изписването, може да разкажеш при теб как е минало. Пожелавам ти малкият бузанчо да е кротичко бебе  Heart Eyes

За кървене на венците съм чувала, че помага да се жабури с отвара от смрадлика, има и други билкови лечения, които не са свързани с поглъщане на билката и съответно няма да навредят на бебето. Естествено може да се консултирате с лекаря ви, дали можете да се жабурите със смрадлика или друга билка.
Виж целия пост
# 215
NSTP246, ти наистина си голям герой, след такова раждане! Пожелавам ти още веднъж бързо възстановяване. Понеже се заговорихме за изписването, може да разкажеш при теб как е минало. Пожелавам ти малкият бузанчо да е кротичко бебе  Heart Eyes

За кървене на венците съм чувала, че помага да се жабури с отвара от смрадлика, има и други билкови лечения, които не са свързани с поглъщане на билката и съответно няма да навредят на бебето. Естествено може да се консултирате с лекаря ви, дали можете да се жабурите със смрадлика или друга билка.
Ще разкажа, веднъж да ни изпишат, всичко да е наред и ще се успокоя.Тук все пак мога да попитам някой за нещо което ме притеснява , а вкъщииии самичка ...ето от това се притеснявам 😕
Виж целия пост
# 216
NSTP246, разбирам те напълно! Аз с първото дете не знаех какво да правя, защото до преди това не съм имала никакъв опит с деца, а камо ли с новородени. В болницата бях сигурна, че всичко е наред, защото има кой да се погрижи и за мен и за бебето, а у дома като се прибрахме и се бях стреснала първите дни дали нещата, които правя са правилни, дали всичко е наред и т.н.
Нормално е да имаш такова притеснение, но да знаеш, че с всеки изминал час и всеки изминал ден, притеснението ще се превърне в увереност!

 А и винаги може да попиташ съфорумките  Joy
Виж целия пост
# 217
Аспирин протектът го взимам, защото на бхс ми излезе висок риск от прееклампсия, а преди това беше превантивно.
За венците ползвам билкови екстракти и в момента, просто не написах, защото и те не помагат. АП се натрупва в организма и след толкова дълго ползване наистина ми се струва, че е от него.
Въпреки всичко малко ме е страх да го спирам. Понеже бебето от началото още върви дребно, на долна граница (въпреки добрия кръвоток към него), по инструкциите, които получих ме чакат да развия прееклампсия като спра терапията с АП. Малко ми е страшничко, но няма как, не може да се взима до края, а и зъбите ми страдат вече от това постоянно възпаление Confused
Виж целия пост
# 218
Електра, това с риска от прееклампсия на доплер и ФМ тестовете е индикативно, не е задължително. Влизаш в хубави седмици и не би трябвало да се настройваш негативно, дребните качват най-много последните седмици, а и зрелостта е важна. Моята дама вървеше напред цялата бременност, не съм пила ап защото бях със спонтанно забременяване и нисък риск от прееклампсия, дори не съм качила страшно много, но кървя от навсякъде- венците ми не спират, в последните седмици често се случва и от носа и от лигавицата на устата. Просто чакам датата вече с нетърпение, но за теб съветът ми е- не се шашкай нито за прееклампсията, нито за кървенето- направила си възможно най-доброто за бебето и те следи супер екип!
Виж целия пост
# 219
Знам, че е така, Ниа, но много ми се иска да порастне още и да не се налага да го вадят по-рано заради недостиг на храна и кислород Tired В 33+3 бях на доплер и го измериха 1880, а седмица преди това на жк 1887. Все едно, че не е порастнал изобщо, даже със 7 грама отслабнал. Въпреки че по-скоро някой от двамата греши.
Виж целия пост
# 220
Здравейте,

Моля за мнение за раждане секцио при д-р Ирмов -Дева Мария

Виж целия пост
# 221
Сигурна съм, че ти е притеснено, те мислят, че ще се наложи да вадят бебчето по-рано ли? А за теглото- на жк и на ФМ апаратите дават различни стойности, аз се бях вкарала в размисли и страсти също.
Виж целия пост
# 222
Здравейте,

Моля за мнение за раждане секцио при д-р Ирмов -Дева Мария


Попитай в тази тема- http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=962431.new#new
Виж целия пост
# 223
Ако получа прееклампсия и кръвотока се влоши, т.е. ако не стига достатъчно храна и кислород към бебето може да се наложи да го извадят по-рано. Надявам се да не се случи. Освен АП пия и рибено масло, а и то подобрява кръвоснабдяването.
Но че се вкарах във филм е факт. Взех да меря кръвно по три пъти на ден Mr. Green
Все пак се успокоявам, че каквото и да се случи съм в добри ръце.
Виж целия пост
# 224
Ако получа прееклампсия и кръвотока се влоши, т.е. ако не стига достатъчно храна и кислород към бебето може да се наложи да го извадят по-рано. Надявам се да не се случи. Освен АП пия и рибено масло, а и то подобрява кръвоснабдяването.
Но че се вкарах във филм е факт. Взех да меря кръвно по три пъти на ден Mr. Green
Все пак се успокоявам, че каквото и да се случи съм в добри ръце.
Ааа без! Виж сега- никой да не ражда преди мен и никакви бебешки предрежданици! А за психясването- сега ти е паднало, успокой се за теб и бебче, но иначе- сега е момента да откачиш на друга тема- сладолед, френски макарони, разходки или закупуване на неща, които на бебче няма да му трябват (имам списъци ако искаш вдъхновение, някои набавени неща се чудя аджеба как се използват) та се вдъхнови на такава тема и канализирай бременната лудост в нещо забавно, ако е и вкусно още по-добре!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия