Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 41 741
  • 739
# 315
Аз напоследък съм изпаднала в такава дупка. Не знам дали е заради факта, че съм закотвена в къщи и трябва да лежа и това, че се притеснявам заради скъсената шийка или проблема е хормонален, но се чувствам така както в началото на бременността - спя по много, нямам тонус, тъжно, потиснато и ревливо ми е. Одеве се разревах над чинията с боб  Crazy
Виж целия пост
# 316
Ох, милата Sad Не би трябвало да е хормонално, сега би трябвало да сме по-спокойни и щастливи. Според мен си потисната от това лежане. Визуализация на бъдещето и това какво ще е, след като бебчо дойде, не помага ли Sad
Виж целия пост
# 317
Бейби май си е до организъм. От малки ни казваха да избягваме тази комбинация,все още не знам защо  newsm78
Уж можело да се натровиш...Аз съм яла и нищо не ми е ставало  Peace
Виж целия пост
# 318
Стига бе, само аз ли не съм го чувала това за яйцата и рибата Shocked А конкретно за скумрия и варено яйце ли става дума или за всякаква риба и яйца? Много странно...
Виж целия пост
# 319
Да не шашкаме Бейби излишно  Hug В най-лошия случай ще повърнеш  Rolling Eyes Вероятността да се случи е много малка  Hug
Виж целия пост
# 320
Мис, аз продължавам да съм на настроения и на ден ги сменям по няколко пъти. И си поплаквам ей така за щяло и нещяло. Според мен всичко си ни влияе, все пак април си наближава, като добавим студеното време, отделно разни не толкова добри мисли от притеснения и колко му е.
Дали пък да не вземем да си ги изберем онези червените нощнички като емблема на нашата тема Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Ох, милата Sad Не би трябвало да е хормонално, сега би трябвало да сме по-спокойни и щастливи. Според мен си потисната от това лежане. Визуализация на бъдещето и това какво ще е, след като бебчо дойде, не помага ли Sad
Лежането, че ме потиска е факт, но има и друго - голям страх ми е преждевременното раждане, а след като ми казаха, че съм със скъсена шийка, този страх вече от хипотетичен, стана малко или много основателен.
Уж имам някакви светли дни. Ето вчера майка като ми беше на гости хич не ми беше сдухано  Simple Smile Ама днес мъжа ми се върна крив от работа и ми сговняса настроението. После ми се извинява, ама все тая  Stop
Виж целия пост
# 322
Важи за сурова риба и сурови яйца, поне така го знам аз. Мм пък не яде дори пържени картофи със сирене и цаца.....ще му станело нещо. Явно толкова е вярно,щом има хиляди теории.
Теди, и аз искам в Добрич, другата седмица ще се обадя вече за час.
Мис, от лежането е. Аз скоро си бях около 15-20 дни в нас, е ужасно беше. Ревях за всичко, тялото ме болеше, абе някаква апатична развалина бях. Леда навън ме убива просто. Не съм вървяла от дни - в нас-колата-работа-колата-магазина-колата-в нас. Е това живот ли е?! Искам си март поне да е пролетен, защото ако и тогава трябва да изкарам така не знам, ще се гръмна!!!  #Cussing out
И аз трябва да си намеря родилната нощница, дано ми става още. Без гащи стояхме само в реанимация, че и по цици бяхме. После си задигахме фустите и сваляхме гащите надолу при визитация. И аз не помня много кръв след секциото. Бях си приготвила огромни привръзки за след раждане, после така ги хвърлих. А аз имам мн обилен цикъл.
Виж целия пост
# 323
Мис, ти си човек юрист, като мен, ние стъпваме на фактите, не на емоциите. А фактите са, че бременността ти е на етап, в който дори и да тръгне преждевременно раждане, което лекарите да не успеят да спрат /вероятността за което е колко - около 10% и по-малко при шийка около 2.5?/, плодът е вече напълно развит и жизнеспособен и с подходящите медицински грижи, няма причина да нямаш здраво и хубаво бебе! Освен това, ако рискът от преждевременно раждане при теб беше извън границите на неприемливото, сега щеше да лежиш в болница на системи против контракции, а не вкъщи. Гадости винаги могат да се случат, но шансът е на твоя страна Hug Така че - успокой се, прогони лошите мисли и ела да си бъбрим за нещо хубаво. Я как се посмяхме вчера с нощниците Grinning
И мен ме е страх от преждевременно раждане. И от прееклампсия, и да не спре да работи единствената ми читава маточна артерия и да трябва да извадят бебето преждевременно... Ами - правя каквото мога. Направих си корема на решето с тоя фраксипарин, а края не му се види, повръща ми се вече от протеините, което ям всеки божи ден, за да може бебето да расте максимално бързо, меря кръвно фанатично и ...другото не зависи от нас. Правиш, каквото трябва, пък да става...каквото ще става, в крайна сметка Hug
Виж целия пост
# 324
Ох, милата Sad Не би трябвало да е хормонално, сега би трябвало да сме по-спокойни и щастливи. Според мен си потисната от това лежане. Визуализация на бъдещето и това какво ще е, след като бебчо дойде, не помага ли Sad
Лежането, че ме потиска е факт, но има и друго - голям страх ми е преждевременното раждане, а след като ми казаха, че съм със скъсена шийка, този страх вече от хипотетичен, стана малко или много основателен.
Уж имам някакви светли дни. Ето вчера майка като ми беше на гости хич не ми беше сдухано  Simple Smile Ама днес мъжа ми се върна крив от работа и ми сговняса настроението. После ми се извинява, ама все тая  Stop
Ох, как те разбирам Sad . . .аз не лежа само, но като бяха тези снегове и лошо време се побърквах, ММ само ми набиваше да си стоя на топло, да си стоя на топло. Стигнах до там, че да изпадна в такава нервна криза, че да си облека якето и да избягам на вън без телефон на - 15 градуса (голям цирк).  
Сега просто се опитвам да си запълня времето с всичко, което ми доставя удоволствие и за което скоро няма да имам време.
Много ми хареса и ми помогна и тази книжка:
http://www.pan-bg.eu/?cid=9&bd_id=1505  Много съжалявам, че не съм си я купила по-рано.

Да те развеселя и с една дивотия - стигнах до там, че да си сложа изкуствени мигли, за да си рева постоянно и да не изглеждам като пребита и размазана Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 325
Belinda, права си. Ритам си един шут отзад и се взимам в ръце  Laughing
Хайде нещо по-весело. От както съм бременна, мъжа ми е напълнял, боли го кръста, спи му се и от време на време има киселини. Вика ми "Същия съм като теб", при което му казвам "Чакай да те изритам между краката и сме квит" /заради болките ми в пубиса/.

Това с изкуствените мигли е яко  Laughing

В момента ни санират блока. Като изляза следващия път може и да не си позная блока  Laughing
Виж целия пост
# 326
А, така Hug Дайте да обсъдим половинките. И моят е нашишкавял и е направил коремче. Много му се карам! Но положението е все пак в пъти по-добро от това, което беше, когато родих първото ни дете. Тогава, в продължение на 3 месеца мъжът ми си беше вкъщи, не спря да яде и стана почти 100 кг. ooooh! То бива, бива емпатия, ама това на нищо не прилича Mr. Green
Виж целия пост
# 327
И ММ с първата Б растеше с мен.Аз от 60 на 90,а той от 80 на 105. Но аз пак си станах 60,а той не може да мръдне от 100-те. Но беше солидарен с мен и отказа цигарите.И още не е пропушил (вече 5г)
За настроенията аз съм на дни-вчера света ми беше крив и нямах сили да мръдна,а днес кипя от енергия,че си попях и потанцувах даже.
А за яйце и риба,май по-лошото е риба и мляко.Спомням си,че няколко бебета от другата ми група избиха на пъпки при тази комбинация.Но като бяха на по1г. Нищо няма да ти стане Simple Smile
Виж целия пост
# 328
За мен са глупости това, някакви градски легенди без никакво научно обяснение. Панирана риба съм яла десетки пъти, како и вие, сигурна съм, нищо ни е нямало. Каква е разликата между пърженото яйце и вареното? А за млякото - класическият сос за сьомга и още един куп риби, е йогурт с майонеза и копър. Тоест кисело мляко, че и яйца! Ако беше опасно, абсурд да го сервират навсякъде по света. Е, сега, ако се натъпчеш с два вида различни протеини, ще ти стане лошо сто процента, ама не е от рибата и яйцата, ами от лакомия Laughing
Виж целия пост
# 329
аз да ви разсея малко от тъжни мисли - вчера и аз се бях сдухала, че няма с кого едно кафе да пия и днес ми звънна една приятелка и пообикалях с нея малко по улиците. купих много сладички чаршафчета, унисекс, разбира се, на мен една риза, която се надявам като спадне корема да мога да закопчавам и за капак се наплюскахме като за световно и едвам се довлачих до нас.
не знам от разходката ли, от какво, ама коремът ме стегна. може и контракции да са били, не ме болеше определено, но едно опънато такова - ужас...

моят мъж пък от вчера е в едно весело настроение само смешки ръси и понякога едвам издържам от смях - и като се хиля пак ми се опъва яко корема...

за рибата и яйцата и аз не го знаех. за риба и мляко съм чувала, че яко разстройва, но друго нищо не може да стане май...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия