Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 41 741
  • 739
# 450
Аз вече разсъждавам така- до болницата все ще я избутаме някакси, там лесно-трудно бебето ще излезе, ще е наядено, изкъпано. Ама после като си отидем вкъщи, как ли ще я караме. Както каза Белинда, все в някой момент майчинския инстинкт се включва, но кога?!
Казвам си, след време като се сетя сега какви са ми били неволите ще има да си се смея сама, ама то затова си е времето, всичко минава, учи се,  забравя се...
Виж целия пост
# 451
А вярно ли е,че както будува бебето в корема,така ще е и като се роди? mamma newsm07
Надявам се не, защото моето и през деня е доста активно. Чекне се денонощно  Grinning
Виж целия пост
# 452
Гледам килограми и страхове са ви последните теми Crazy
Аз се чудя вече как да ям повече - апетитът все е на 0, килограмите от началото само +4-5кг, всички наолколо ми опяват как не ям и предлагат да ми готвят, дават храна и какво ли още не. Не знам как ще е последните месеци, аз имам чувството, че ям, поне както преди, а от доста години съм с наднормено тегло и за мен не е притеснително, че не съм станала съвсем четворна.
А за гледането на бебета - аз съм от тези, които на 32г. не са прегръщали новородено и съм в абсолютен шаш и паника. Чета разни неща, ходих на училище за бременни, мисля на още едно бързо да отида и все пак - чувствам се неподготвена и разчитам на лафа на свеки, че неотгледани деца няма. От раждането не ме е страх, но от гледането на дълго чаканата наследница - не ме питайте Simple Smile
Виж целия пост
# 453
PurpleS Като си отидем вкъщи-шок и ужас  Mr. Green Мислила съм за това,може би първия час два ще стоим и ще се чудим какво да правим с таткото  hahaha Ще му хванем цаката,никой не се е родил научен  Grinning
Виж целия пост
# 454
За яденето и апетита си мисля, че бебета притискат стомаха и затова има такива периоди на глад и после на неядене. Това са си мои размишления, въобще не знам дали от медицинска гледна точка е реално.
Исках да питам мамите с опит, вие в слинг носили ли сте бебоци, а другите като мен с първо, мислите ли да ползвате? Аз искам да се пробвам, струва ми се доста практично, особено за бързи излизания. Мен особено ме притесняват разходките на кучето. Тя моята е вече възрастна, разхождаме се за по 10 мин., ама пак си е излизане. Разбира се ММ ще помага, ама все пак, в един момент живота трябва да си продължи по старому.
Като всичко обаче то и слинга си има разни чалъми, пък материали, пък връзвания. Та ако някой има впечатления ще съм благодарна ако сподели.
Виж целия пост
# 455
Аз не можах да се разбера със слинга, тежи ми бебето на гърба и се уморявам. Но има много доволни, може би просто трябва да пробваш Peace
Виж целия пост
# 456
Еха, и аз един ден не ви четох и пак станаха три страници.
Относно - " Няма да кърмя, че да не ми се развалят гърдите." Имам един колега, разказва за приятелка, която не се смее, за да не и се образуват бръчки. Сигурна съм, че като дойде времето няма да кърми. ooooh! Хора всякакви.
Мисля да кърмя определено. Гърдите не са ми пораснали според мен.Нося си старите сутиени.  Според ММ са се променили на размер. Или просто му се иска да е така. Praynig

За килограмите : Мамиии, завиждам ви и се присъединявам към  kate_hecate. Аз преди да забременя си бях с наднормено тегло (за което аз съм си виновна и никой друг),  на което отдавам и това, че съм в 30 седмица, а съм + 3/4 кг. Просто си имах излишни.  Което не ме успокоява. Остават 2 месеца, не се знае. Но винаги, когато съм си говорила с познати и колежки ми обясняваха как ще стана 100 кг като забременея. Много мили хора около мен.

За фотосесия и ФБ. Много ми се иска фотосесия, но хич не обичам да се снимам и много се чудя и може би ще съжалявам ако не си направя. Не знам с какво ще изглеждам добре с този корем. preggo За ФБ, общо взето от няколко години не съм качвала снимки. Не смятам да качвам на бебо. Мислим да забраним и на родата да качва снимки.  newsm78 ММ не си ползва профила. Май даже каза, че го е изтрил.

От няколко дни следя бебо, кога е активно и искам да разбера дали това ще му е режима след като се роди.
В момента е активен през горе долу 3 часа. Винаги към 21, 24 и 3:00 днес и в 18:00 се беше развихрил.  #Milti
И аз не съм сигурна, като се приберем от болницата какво точно ще се правим и подозирам, че ще има доста дебилни погледи. Иде ми да си направя скрита камера.
Виж целия пост
# 457
PurpleS - аз си поръчах слинг от тук: http://www.zilana.com/
Първо си размених няколко имейла с дамата, която ги прави да ми даде насоки за размер, материя и т.н. Много е отзивчива. Засега правя сухи тренировки вкъщи с една плюшена играчка, както тя ме посъветва и дано да ми се получи и с истинския пълнеж  Grinning Моят мъж също настоява да носи бебо, ама слинг на мъж някак си не ми изглежда готино и затова му избрах ергономична раница на него. Като цяло съм чела много положителни отзиви за носенето на бебе, и тия книги, които чета много го препоръчват, така че си струва да се пробваме  Hug
Виж целия пост
# 458
Моя слинг е от тук: http://-spam070-/shop/slings
Според мен най-удобни са именно слинг шаловете. Свиква се доста бързо с връзването, поне на мен не ми беше трудно. Но на малкия не му харесваше особено, а на мен ми тежеше. Носила съм го като съвсем малко бебе, на 1-2 месеца до магазина примерно, за по-бързо уж. Но тогава беше зима и все ме беше страх да не се пребия някъде. Като цяло не съм го ползвала много, но предполагам, че ако се свикне е удобно.
Сега си правя ретроспекция на предната бременност и ми е много интересно да сравнявам с вас. Тогава някакси изобщо не се замислях как точно ще го гледам това бебе, нямах никаква идея как става. Но не ме беше страх. То и по-добре де, че какъвто беше труден съвсем щях да изперкам. Не му мислете толкова. Нещата се получават доста бързо. Единствения ми съвет е да се опитате да се настроите от сега, че бебетата плачат. Някои повече, някои по-малко. Някои изобщо - така съм чувала де...  Laughing
А за режима на бебето според мен не е съвсем вярно. Първо, че се променят нещата с напредването на месеците. Има бебета, които накрая мърдат много леко, защото им е тясно. Моя до последно се чекнеше нещо  ooooh! Пък и според мен има много логика в твърдението, че когато се движим бебетата се унасят и спят. Когато лежим и почиваме се събуждат и действат Simple Smile Аз 2 нощо не бях спала, защото беше някаква революция в корема ми. И вчера въпреки предната плацента напипах нещо много твърдо в горната част на корема, прилича ми на глава. Може би се е обърнал... Съответно се кротна и поспах тази нощ Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Добро утро.
Белинда, фонтанелата си я представям като дупка в небцето, която не знам до къде стига, за това и ми е притеснено като се храни къде може чак да попадне храна и евентуално да остане там, и да стане нещо / възпаление примерно/ Сигурно вече сте под масата от смях с моите страхове ама... какво да направя  Mr. Green
Чувала съм и аз че бебето продължава на този режим с буденето и след като се роди, но май не при всички бебета е така. И моето започна да се буди от около месец и през нощта и да ме рита както си знае - тая нощ като ме събуди към 2-3ч. не можах да заспя 1 час от ритниците му  Simple Smile
Абе, дано на всички ни бебетата са кротки и не много ревливи, това искам аз Grinning ако не, Мис Юли има решение на проблема  Mr. Green
За гърдите, ами те така или иначе ще се развалят след някоя година, то е ясно, че ако искаш супер готини гърди, ще трябва намесата на пластични хирурзи, и пак не е гаранция че ще са хубави. За това и това оправдание за не- кърмещите ми е някак смешно и неприемливо - друго е вече ако има физиологичен проблем или наистина основателен проблем за да лишиш бебето от кърмене.
Искам и аз фотосесияяя  Heart Eyes ама не съм фотогенична - 99 от 100 снимки излизам като червена едра ряпа, току що яла нещо развалено newsm78 .... ама че описание направих ... изчезвам на работа  Sad smile3507
Виж целия пост
# 460
Теди, фонтанелите са на черепа, а не на небцето.
Виж тук на картинката: http://bremennost.bg/fontanela.html
Кожата върху фонтанелата не е различна от останалата по главата. Не се усеща по никакъв начин визуално, само ако пипнеш там ще усетиш, че е по-меко.
Виж целия пост
# 461
Ох, бе, Теди Joy Така не съм се забавлявала отдавна, честно! Имаш страхотно въображение Hug Откъде го измисли това с дупката в небцето Joy
Виж целия пост
# 462
Теди, ти фонтанелата нали не си я представяш като дупка в главата Joy  И, да, невинаги ще можеш да го успокоиш, като реве. Какво става ли? Ми нищо. Реве си Laughing

Теди, и аз се посмях на твой гръб  Joy Joy Joy
Ако много реве, както Белинда е казалза - нищо не става, реве си. ще ревеш и ти с него - при мен имаше и такива случаи - вече от отчаяние и аз почвах да рева. според мен го шокирах и спираше  Mr. Green
Виж целия пост
# 463
Ако много реве, както Белинда е казалза - нищо не става, реве си. ще ревеш и ти с него - при мен имаше и такива случаи - вече от отчаяние и аз почвах да рева. според мен го шокирах и спираше  Mr. Green
Моя пък грам не се впечатляваше, никаква съпричастност с мама  Joy
Виж целия пост
# 464

mmmartity, за първи път видях татковци със слинг преди доста години в Холандия. И затова за мен гледката на татко със слинг също е мила Simple Smile. Моят мъж ги е носил по малко и двамата, предимно аз , но сега си мисля, че също може да му се наложи, защото е по-лесно да гони деца със слинг отколкото с количка.

Аз с килограмите съм добре, задържам на +3, но нещо имам чувство, че съм качила в краката. Апетитът ми е малък, но сладко си хапвам този път доста.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия