Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 12

  • 65 431
  • 755
# 360
Мен точно ме е страх, че ще ми каже да дохранвам. Но ако каже не мисля да я слушам преди да съм се консултирала с ЛЛЛ примерно.
Иначе се роди 2010 и на втория месец беше 3990. Почти удвоено тегло мисля, че е ок.
Виж целия пост
# 361
Някой знае ли 1мл кърма колко грама е?
Виж целия пост
# 362
Някой знае ли 1мл кърма колко грама е?
Зависи колко вода и колко мазнини съдържа. 1 мл вода е един грам. 1 мл мазнини са по-малко от 1 грам, защото са по-леки от водата. Кърмата е смес, но съдържа и протеини, и въглехидрати, като пропорцията е променлива при отделните жени, дори и при една жена в течение на денонощито и с растежа на бебето. Но си зависи от конкретния състав, според мен, точна формула едва ли има. newsm78
Виж целия пост
# 363
Значи пробното кърмене въобще не е ориентир
Виж целия пост
# 364
Значи пробното кърмене въобще не е ориентир
Е, чак такава прецизност не е нужна за пробното кърмене. Все пак, едва ли теглото на кърмата ще е много значително повече от 1 г на милилитър. Ако имате електронна кухненска везна може да претеглите изцедена кърма и да изчислите. Самото пробно кърмене също е лъжовна мярка за това колко яде бебето, защото то не изяжда едно и също количество на всяко хранене. За това е хубаво да се прави за денонощие и стойностите да се осредняват. И това пак няма да е точно, защото днес или утре бебето ще яде повече от вчера, а другата седмица може да е с по-малко апетит. В някои случаи две-три седмици може да наддаде едва-едва, а в следващите две седмици да дръпне и компенсира.
Виж целия пост
# 365
Проблема е че той заспива на втората минута на гърдата и отказваа да яде
Виж целия пост
# 366
Проблема е че той заспива на втората минута на гърдата и отказваа да яде
Колко е голямо бебчето? Как наддава? Мокри ли гащите, цапа ли ги? Има ли жълтеница?
Виж целия пост
# 367
43 дни
2-3 изхождания дневно
Почти всеки път му е мокър памперса
Виж целия пост
# 368
По оскъдната информация, която давате, мога единствено да препоръчам да се опитвате да разбуждате бебето с леко масажче на рамото, ахилесовото сухожилие, нослето, ушенце. Преобуване посред кърмене, може да пробвате да сте голи с бебчето и да кърмите кожа в кожа. Може да опитате да го разбуждате с резки звуци като имитация на прокашляне, кихане.
Кърмете през час-два, щом суче кратко, поне да е на често. Нощем обикновено се хранят по-добре бебетата. Общо взето - това е. Използвайте за разбуждане различен трик всеки път, за да не привиква към някой, че няма да обръща внимание.
Ако се чувствате несигурна, обърнете се към консултант по кърмене.
Проблема е че той заспива на втората минута на гърдата и отказваа да яде
Колко е голямо бебчето? Как наддава? Мокри ли гащите, цапа ли ги? Има ли жълтеница?
Успех!
Виж целия пост
# 369
Моето момче е наддало 800 грама за месец. Педи-то е доволна и аз съм доволна Simple Smile Мисля все пак, че ще си го оставям да спи колкото поиска. За количеството кърма ми казаха, че няма да има проблем ако детето само си прави паузата и ако не са му давани през деня чайове, вода или ам (а аз не давам). И че ако все пак започне да не му стига той ще започне да си се буди, за да я регулира колкото му трябва.
Благодаря на всички, които се включиха, за да ми помогнат bouquet
Виж целия пост
# 370
По оскъдната информация, която давате, мога единствено да препоръчам да се опитвате да разбуждате бебето с леко масажче на рамото, ахилесовото сухожилие, нослето, ушенце. Преобуване посред кърмене, може да пробвате да сте голи с бебчето и да кърмите кожа в кожа. Може да опитате да го разбуждате с резки звуци като имитация на прокашляне, кихане.
Кърмете през час-два, щом суче кратко, поне да е на често. Нощем обикновено се хранят по-добре бебетата. Общо взето - това е. Използвайте за разбуждане различен трик всеки път, за да не привиква към някой, че няма да обръща внимание.
Ако се чувствате несигурна, обърнете се към консултант по кърмене.
Проблема е че той заспива на втората минута на гърдата и отказваа да яде
Колко е голямо бебчето? Как наддава? Мокри ли гащите, цапа ли ги? Има ли жълтеница?
Успех!
Благодаря ви!
Незнам какво се беше случило 2-3 дни цокаше по максимум 5минути..даже снощи.6ч не беше подмокрил пелените. а днес си се храни по 20-30минути, всеки път мокри памперса, единственото което се изходи обилно сутринта и това е за сега...
Виж целия пост
# 371
Ами, наваксвайте сега. Следете мокрите пелени. Намалеят ли, значи има недостиг. Гледайте и бебчето как се държи. Добре е да е консултирате и с лекаря на детето за всеки случай. По-добре излишна консултация, отколкото пропуск.
Виж целия пост
# 372
Аз малко с нероден Петко (буквално) въпрос, ама мисля си напоследък. Има ли мами, забременели и износили упешна брменност, докато кърмят? А трябва ли да се спре кърменето в такъв случай? Аз още цикъл нямам, но поради здравословни особености е подходящо да забременея до година и половина след раждането. Един лекар казва да отбия и тогава, друг че няма проблеми и ми е интересно има ли истории от живия живот  Wink
Виж целия пост
# 373
До колкото знам имам мами, които са кърмили по време на бременност и в тандем след това. При някои се получава, при други кърмата естествено спира по време на бременността, предполагам че си е особености в хормоналния статус, както и зависи от интензивността на кърменето. До колкото съм чела не е проблем да се износи дете по време на кърмене, но трябва да се има едно на ум, защото кърменето може да предизвика контракции. Ако бременността е безпроблемна, предполагам всичко е наред, но ако има някакви индикации, които предполагат към спонтанен аборт или преждевременно раждане мисля че е разумно да не се кърми. Но всички тези неща са много специфични, защото няма две еднакви жени и няма две еднакви бременности.
За забременяването по време на кърмене също въпроса е много индивидуален, някои жени забременяват без възстановен цикъл, други с възстановен, трети не забременяват въпреки наличието на цикъл, докато не отбият.
Дано се включат мами с личен опит, въпреки че в тази област опита е много субективен и има много показатели, които влияят.
Разгледай блога на Хедра, мисля че имаше статии, в които темата е засегната.
Виж целия пост
# 374
Аз малко с нероден Петко (буквално) въпрос, ама мисля си напоследък. Има ли мами, забременели и износили упешна брменност, докато кърмят? А трябва ли да се спре кърменето в такъв случай? Аз още цикъл нямам, но поради здравословни особености е подходящо да забременея до година и половина след раждането. Един лекар казва да отбия и тогава, друг че няма проблеми и ми е интересно има ли истории от живия живот  Wink
Има такива майки, да.
Вариантите са няколко. По някое време на бременността кърмата променя вкуса си и голямото се отбива.
Голямото е отбито, но виждайки малкото как суче се присламчва.
На голямото не му пука и се кърмят в тандем с бебето (голямото е идеална помпа).
Голямото е отбито, но получава кърма в чашка.
По време на бременността възникват проблеми - болезнени гърди, зърна, контракции, които налагат отбиване.
Източник - темата за дългокърмещи майки. Много е полезна.
Не знам колко е изтощително това за организма на майката и се надявам никога да не разбера (един лекар отдавна ме подхвана, че кърменето след първата годинка е риск за съредчно-съдови проблеми на детето в напреднала възраст и висок риск от остеопороза за майката в старчеста възраст).
Когато захраните бебето и разредите кърменията, цикълът ще започне да се завръща от време на време. Тогава е много трудно да се планира бременност, защото интервалите на овулация са много неточни. Но не е невъзможно. Дават кърменето като добра контрацепция само в случай, че се случва през два-три часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия