Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 630
Здравейте, днес излезнаха резултатите от хормоните и съм доста стресирана поради високия пролактин:
LH-4.72 IU/L  реф : 2.4-12.60

ФСХ-4.87 IU/L  реф : 3.5-12.5

Пролактин -833 mIU/ml  реф: 101.76-487.60

Естрадиол 44.84 pg/ml  реф:12.5-166

Тестостерон 1.39 nmol/l реф: 0.29-1.67

DHEA-s     7.65 mmol/l  реф 2.68-9.23

Какво ще кажете? Зле е положението нали?
Виж целия пост
# 631
to4ica,спази ли изискванията за пускане на пролактин? Той е стресов хормон и се влияе от доста фактори,така че е добре да го пуснеш пак след известно време.
Виж целия пост
# 632
Полежах 15 минути, но един човек преди мен припадна и аз се притесних, станах, направих място той да легне. Иначе е пускан на 3 ден от Ц. Не знам дали ми е повлияло и колко, но положението е двойно над нормата. Възможно ли е от стреса сутринта?
Виж целия пост
# 633
Възможно ли е от стреса сутринта?
Не!
Виж целия пост
# 634
Полежах 15 минути, но един човек преди мен припадна и аз се притесних, станах, направих място той да легне. Иначе е пускан на 3 ден от Ц. Не знам дали ми е повлияло и колко, но положението е двойно над нормата. Възможно ли е от стреса сутринта?

Понеже аз се сблъсках със същия проблем наскоро, по това което изчетох и препоръките на лекарите,с които говорих, добре е да се пусне отново преди да се направи заключение за лечение. Може да е нещо моментно.
Виж целия пост
# 635
Аз не мога да разбера как се повлияват всичките тези хормони. За някои ми е ясно, че са много лабилни. Обаче има и такива, за които ми казват, че бавно се променят. Ето например един TSH. В два последователни МЦ - 1.83 и 2.87. Всички условия за изследване са спазени и идентични. Същата работа с FSH - 7.03 и 4.91. Медикаментозна терапия нямам.  
Виж целия пост
# 636
Дано да е моментно, определено ще го изследвам пак. Нямам никакви аномалии в месечният цикъл, точен е ... и много ме изненада резултата, тъй като преди три месеца и фуликуметрия правихме.
Виж целия пост
# 637
Дано да е моментно, определено ще го изследвам пак. Нямам никакви аномалии в месечният цикъл, точен е ... и много ме изненада резултата, тъй като преди три месеца и фуликуметрия правихме.

Аз имах цикъл на 28 дни и редовна О (с тоя пролактин сигирно е била доста некачествена), никакви симптоми и пролактин два пъти над норма, а на ЯМР се видя и микроаденом на хипофизата Peace
Виж целия пост
# 638
А как се лекува аденома? Повлиява ли се на лекарства или оперативно?
Виж целия пост
# 639
А как се лекува аденома? Повлиява ли се на лекарства или оперативно?
Отдавна го стопих.От 2009 откакто ми го откриха пия всеки ден бромокриптин. Веднъж съм го спирала за няколко месеца и аденома и високия пролактин се бяха върнали. Така че повече няма да го спирам.
Виж целия пост
# 640
 denis. , излезе ми прогестерона
                          Резултат   Единици    Референтна стойност    
Прогестерон         13.91        ng/ml             жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03;             
                                                              постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;    
Струва ми се нисък   Sad
Забравих да пусна и естрадиол.
Виж целия пост
# 641
denis. , излезе ми прогестерона
                          Резултат   Единици    Референтна стойност    
Прогестерон         13.91        ng/ml             жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03;             
                                                              постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;    
Струва ми се нисък   Sad
Забравих да пусна и естрадиол.
Ако е изследван точно на 7 ден след предполагаемата О., показва че има проблем с О. и най-вероятно не е имало О.
Е2 щеше да покаже какво точно се е случило, но без него можем само да гадаем - киста, ЗФ или ЛУФ.
Ако имаш възможност е добре да те видят на УЗ.
Ще чакам да пишеш.  Peace
Виж целия пост
# 642
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.
Виж целия пост
# 643
Да се отчета, след преживяното вчера, днес - 4 ден от цикъла,  отново пуснах Пролактин, но в друга лаборатория и без припадащи хора около мен.
Резултата е 21.40 при реф 3.00-23.50.
Пак отива към горна граница, но мисля че е много по-добре.
 Thinking
Виж целия пост
# 644
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.

Алиска, и при мен при такива нива на прогестерон има О. Проследено неколкократно на ултразвук. Но не знам защо прогестеронът не се качва достатъчно и какви рискове крие това. Ще го обсъждам с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия