Боледуване на децата ни - тема 49

  • 56 282
  • 738
# 570
Силве,в Горна Баня мисля,че е само ортопедия.За други специалисти там не съм чувала.
Виж целия пост
# 571
Африканчо, в темата за епилепсия има една мама, Romanol, минавали са всякакви невролози. Почти сигурна съм, че ще може да ти препоръча детски неврохирург или неврохирург, работещ с деца. Има един лекар, който идва от Германия понякога, мисля, че се казваше доц. Гергинов или Герганов. И за него можеш да питаш Romanol. Отзивчива е и много запозната. Пиши в GOOGLE "бг мама, епилепсия, romanol" и ще ти излезе
Иначе аз се сещам, че в Иван Рилски има неврохирурзи, работещи с деца, но най-добре провери сама. Ние сме лежали там и ми се върти едно име - д-р Георгиев, неврохирург е, имаше работа и с деца, но незная от какво естество.
Не си стягай душата, поне опитай. Разбирам те, но и това ще минеее  Hug Сигурна съм, че всичко ще е ОК.
Ние сме имали много удари на главата. Когато падна от спалнята, си удари челото в нощното шкафче и имаше вдлъбнато около 1см в диаметър. Тогава питах само ЛЛ /още не бях хипохондричка/ и тя каза, че с растежа на главата щяло да се разсее. И наистина го няма, сега погледнах пак внимателно. А сякаш миналото лято още го виждах под определен ъгъл на светлината.
Виж целия пост
# 572
Да, ще опитам и в Иван Рилски. Макар че чета из нета, че преди години там са гледали деца, но става въпрос за преди 10 години информация. А сега като питах педиатърката и като звънях по болници, всички ми казват: "Само Пирогов"... Даже аз исках да отидем първо на друго място, за да не чакаме в Пирогов и отвсякъде ме отрязоха, както и педиатърката ми каза да не си губя времето с други места.
Да, има много деца, които получават вдлъбнато, аз четох много из нета. Масово е, особено отпред на челото, както при вас. Не знам фрактура ли е или просто на кожата нещо. Но навсякъде прочетох за деца, имащи "дупки" отпред на челото, както при вас, а не отзад. Не знам дали челото не е някак по-"благоприятно" място за хлътнало, защото на децата нищо им няма, седят си с "дупките".
нашето е по-малко от 1 см диаметър или пък най-много толкова някъде. Но е плитко, към 1мм.
Иначе тази жена, чието дете е било с импресионна фрактуа отзад и то голяма доста, ми каза, че черепът сам се е изгладил и то за по-малко от половин година, понеже детето е било още бебе. Не са правили операция, нищо. А на дъщеря ми черепът е доста твърд и оформен, то и лекарите го казаха. Все пак се надявам, че няма твърдостта на череп да двугодишно например и ще премине всичко от самосебе си.
И се надявам да няма някой вътрешен хематом. Засега е добре. Ще видим...
Виж целия пост
# 573
Аз знам, че челото било най-здравата част на черепа. Отзад да се удариш е по-лошо. Затова и аз се филмирам. Даже сега се сещам, че като беше някъде на 18 месеца ми правеше много лош номер. От седнало положение се мяташе назад. Така много пъти си тряскаше главата в стената и веднъж на детската площадка. Не съм го видяла, добре че камък е нямало отзад
Виж целия пост
# 574
А синът ми на 18 месеца падна назад от собствен ръст върху корен от дърво. И не съм го гледала...
Не знам. Сега треперя всяка минута. Ама като виждам тая дупка и се чудя какво е... фрактура ли е, не е ли, рентгенът прав ли е...
Виж целия пост
# 575
Рентгенът е прав Африканчо. Аз мисля, че дупката винаги си е била там. Хайде помисли тогава обратно..Ако е това което се опасяваш ще намериш ли някой да го оперира? А май беше споменала, че не се оперира..Ти искаш да му направят ЯМР ли? Упойката също не е без...
Виж целия пост
# 576
Аз влитам с въпрос - скенера вреден ли е? В смисъл пак ли има облъчване? Това като рентген ли е или? Африканчо, ти си спец вече, половин неврохирург си вече Mr. Green, та да се допитам и до теб...

На племенника са му правили скенер, неврохирурга е поискал, уж нямало вътрешни кръвоизливи в мозъка Rolling Eyes Но детето заваля говора, трудно говори, което ме притеснява. Уж не са казали, че е нещо сериозно, но и не са дали логично обяснение за това...Махнали са му тампоните от носа.

Някой да ме ограмоти, моля, каква е разликата между компютърна томография и скенер, плийс
Виж целия пост
# 577
Томографията и скенерът са едно и също, Тет.
Виж целия пост
# 578
Едно и също, когато е КТ/КАТ - компютърно асистирана томография. Множество рентгенови отрези, които се сглобяват с помощта на компютърна програма. Не бих го определила като полезен, особено за деца, колкото и да е малко, облъчване има и то по-голямо от при рентгена.
Виж целия пост
# 579
Видях Mr. Green

Скенер и ЯМР исках да питам, ама от бързане....

ЯМР е по-точен при травми на мозъка четох, но половин час най-малко трае...

Да, точно това сестра ми се притеснява, че пак било рентгеново облъчване . Защо не са ги пратили на ЯМР тогава-вероятно заради цената, нали?

Кога се прави скенер на глава тогава, и кога ЯМР на глава?
Виж целия пост
# 580
КАТ в първите дни, ЯМР в по-късен етап. И двете само при изявени притеснителни симптоми. Ако не е нещо съществено, и без това е малък шансът да се хване с образно.
Зависи какво имат в болницата като оборудване, а и заради цената, да. КАТ при деца увеличава риск от левкемия, само за успокоение не бих правила лично аз.
Виж целия пост
# 581
Тете, ти се питаш дали има нужда от ЯМР ли?
Виж целия пост
# 582
Благодаря ти...доста си запозната bouquet
Ами той е имал изявени симптоми Confused Затруднен говор,отпадналост,абе не е свежар Tired Отделно не помни много от инцидента...в шок ли е бил,припадал ли е,не е ли...няма яснота Tired
Според мен се е налагало да се провери мозъка.
Виж целия пост
# 583
Тете, ти се питаш дали има нужда от ЯМР ли?
Сестра ми ми е звъняла преди скенера да ме пита доли има по-безвреден начин от скенера. Но аз не съм чула телефона Confused
Виж целия пост
# 584
Извинявайте за невежеството, но КАТ, скенер и рентген едно и също ли е?
Пп. Сега погледнах, че КАТ и скенер е едно и също. Кое е по-безвредно, скенер или рентген?
ЯМР е най-добре така ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия