МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 58 765
  • 745
# 375
Da_ni_to_v февруари като бях да преглед все още ме водиха плацента превия. И на мен ми бяха казали че трябва да съм със секцио и почти през цялата бременност бях със страхове (казаха че при такава плацента може да се получи кръвотечение). Днес бях на преглед- бебка е добре, и като гледаха плацентата казаха че се е повдигнала малко и има някакви шансове да пробвам нормално, но все пак ще продължим да се следим как ще се развият нещата. И аз като теб искам ако има възможност да е нормално, но все пак най-важно е всичко да мине добре за да можем да си гушкаме бебковците после. На теб от кой вид плацента превия ти казаха че е? И някакъв по-специален режим определиха ли ти?
Виж целия пост
# 376
Здравейте, момичета,

Как се чувствате?

Мен вирусите не ме подминават  ooooh! Снощи се събудих с разстройство и цяла вечер не съм спала, а наскоро бях с повръщане  Naughty Гърлото ме боли, хремава съм и така доста време вече.
Днес цял ден си стоя у дома и не смея да излезна навън. Жалко, че пропускам хубавото време  Crossing Arms

Иначе бебка е много активна, нямам търпение да дойде другия петък и да видя колко е пораснала.

Относно покупките - ние почти приключихме, остана само помпата за кърма и някои принадлежности, които ще са ми нужни за болницата. Ама смятам скоро и това да подготвя, че вече доста ми тежи и се изморявам бързо.

Хубав и слънчев ден на всички  Nature Sunny
Виж целия пост
# 377
divine_girl_ Ами аз съм с плацента превиа тоталис и още от 28 г.с. ме водят риск от кръвоизлив. А самото секцио е свързано също с по-голяма кръвозагуба. Казаха да се пазя повече и от 6-ти месец пия Магнерот и Нош па заради плацентата, а заради риска ат кръвозагуба макар добрия ми хемоглобин пия от месец и нещо желязо, за да е мкс висок. То самото секцио е по специфично. Разочарована съм и че веднъж секцио имаш ли после пак трябва да е така.
Виж целия пост
# 378
Da_ni_to_v и мен това като цяло ме притеснява, че секциото е по-специфично и че след време при втора бременност пак ще е секцио. Но аз  посвикнах с мисълта защото от много рано ми бяха казали да се настройвам. Даже сега тази малка вероятност (защото мойта не е тоталис) за нормално малко ме шокира и сега и аз нз как да се настройвам. Хем секцио, хем може би може  се опита с нормално, но за сега има риск от кръвозагуба и не ми остава нищо друго освен да си продължавам с прегледите и накрая да видим как ще са нещата. Разсейвам се с покупките за бебка. Толкова е хубаво да избирам и да и купувам разни неща.

Момичета вие какви колички избирате 3 в 1 или комбинирани. Това ми е най-трудно да изберем количка Simple Smile
Виж целия пост
# 379
Здравейте момичета. Да се включа и аз с термин 2-ри май ако може да ме добавите. Аз съм с плацента превия и за капак и с рядка отрицателна кръвна група и....въпреки огромното ми желание ми казват че няма да мога да родя нормално...и като цяло съм много разочарована от този факт и някакси не мога да се настроя на вълна секцио...искам си нормално раждане.Не знам има ли някоя друга мама която да е с такъв проблем? Благодаря ви

Защо не се консултираш с втори АГ? Аз също съм с Б- група. Плацентата ми е Ок, но кръвната група защо да е проблем, не мисля. Ако антитела са ти ок, нямаш проблем с това. Успех и мисли позитивно до края Simple Smile)
Виж целия пост
# 380
Здравей LaLa11 с 3 АГ се консултирах от различни градове. И проблема че съм Б- е че когато си с риск от голям кръвоизлив както е при тази плацента, трябва в болницата да имат запас от твоята кръв по всясо време , а такава имат в големите градо-Сф и Пловдив. Иначе с антителата вс е ок
Виж целия пост
# 381
Аз само минавам да се отчета след днешния преглед. Юнака е 2250 гр и всичко си е нормално-доплер и кръвоток, плацента 1 група, нормално количество води. Относно покупките ние с големите покупки днес приключихме-поръчахме кошарата и скрина, надявам се преди великден да пристигнат и всичко да е готово вече. Останаха ми само дреболии. Относно помпата аз взех електрическата двуфазазна медела суинг втора ръка, за 75 лв от олх. Работи идеално, поръчах си всички други части нови маркуч,шише,накрайник,клапа за още 70 лв и си имам чисто нова помпа за 140 лв, при положение, че само шишето калма е 35 лв.
За момичетата с превия- Не се притеснявайте щом наблюдаващите ви са запознати с положението ви, всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 382
Здравей LaLa11 с 3 АГ се консултирах от различни градове. И проблема че съм Б- е че когато си с риск от голям кръвоизлив както е при тази плацента, трябва в болницата да имат запас от твоята кръв по всясо време , а такава имат в големите градо-Сф и Пловдив. Иначе с антителата вс е ок


Хммм, ясно. Значи си е основателен риск. Ами виж, в крайна сметка лекарите ще преценят най-доброто. Факт е, че много жени, които се гласят за нормално в последствие раждат секцио. Ако се наложи така - мисли за предимствата. От жените, родили секцио и имали и естествени раждания, включително майка ми, всички до една казват, че предпочитат многократно секциото. Важното е двамата с бебенцето да сте здрави, другото - каквото и да е - ще мине бързо Simple Smile))))) Много успех и хубави мисли
Виж целия пост
# 383
Аз само минавам да се отчета след днешния преглед. Юнака е 2250 гр и всичко си е нормално-доплер и кръвоток, плацента 1 група, нормално количество води. Относно покупките ние с големите покупки днес приключихме-поръчахме кошарата и скрина, надявам се преди великден да пристигнат и всичко да е готово вече. Останаха ми само дреболии. Относно помпата аз взех електрическата двуфазазна медела суинг втора ръка, за 75 лв от олх. Работи идеално, поръчах си всички други части нови маркуч,шише,накрайник,клапа за още 70 лв и си имам чисто нова помпа за 140 лв, при положение, че само шишето калма е 35 лв.
За момичетата с превия- Не се притеснявайте щом наблюдаващите ви са запознати с положението ви, всичко ще е наред.
И аз съм навита за медела...но все нещо ме спира от олх...От къдееее поръча допълнителни неща...маркуче...клапа и т.н. за да стане новичка Hug
Виж целия пост
# 384
И аз съм навита за медела...но все нещо ме спира от олх...От къдееее поръча допълнителни неща...маркуче...клапа и т.н. за да стане новичка Hug
И аз много се чудих, но дефакто ползвам само мотора, който си работи идеално. Резервните части ги поръчах от baby.bg иначе ги има и в хиполенд и по други сайтове, но една от частите все я нямаха- или маркуча или конектора, а в baby.bg имаха висичко накуп и си го поръчах от тях.
Виж целия пост
# 385
Здравейте , мами . И аз искам да  се присъединя към вас.От София съм.  С термин 24май и очакваме момиченце. Simple Smile  И към кого да се обърна за фейсбук групата ? Simple Smile
Виж целия пост
# 386
LaLa11 така е, права си, важното е с бебчо да сме добре, но истината е че вс което знам за секциото са общо взето все минуси и рискове-като започнем с тези за бебчо и минем през това че е операция все пак, евентуални сраствания и куп други. И иска ми се да му намеря плюсовете спрямо нормалното,за да се хвана за тях и да не се депресирам.....но наистина ми е мн трудно 😕
Виж целия пост
# 387
И аз съм навита за медела...но все нещо ме спира от олх...От къдееее поръча допълнителни неща...маркуче...клапа и т.н. за да стане новичка Hug
И аз много се чудих, но дефакто ползвам само мотора, който си работи идеално. Резервните части ги поръчах от baby.bg иначе ги има и в хиполенд и по други сайтове, но една от частите все я нямаха- или маркуча или конектора, а в baby.bg имаха висичко накуп и си го поръчах от тях.
Ясно. Мерси. Ще погледна...незнам защо но мислех,че не си поръчвала от бг сайт. Но щом ги има. Ще погледна. Благодаря ти.
Виж целия пост
# 388
Аз само минавам да се отчета след днешния преглед. Юнака е 2250 гр и всичко си е нормално-доплер и кръвоток, плацента 1 група, нормално количество води. Относно покупките ние с големите покупки днес приключихме-поръчахме кошарата и скрина, надявам се преди великден да пристигнат и всичко да е готово вече. Останаха ми само дреболии. Относно помпата аз взех електрическата двуфазазна медела суинг втора ръка, за 75 лв от олх. Работи идеално, поръчах си всички други части нови маркуч,шише,накрайник,клапа за още 70 лв и си имам чисто нова помпа за 140 лв, при положение, че само шишето калма е 35 лв.
За момичетата с превия- Не се притеснявайте щом наблюдаващите ви са запознати с положението ви, всичко ще е наред.
Llolitka, а как избра размера на накрайника (предпазителя)? И аз искам да поръчам онлайн всички консумативи, обаче нещо не мога да се ориентирам.
Виж целия пост
# 389
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00M0F4SZG/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8 … p+parts&psc=1 - Nenesupply Pump Parts for Medela Pump In Style Breastpump PISA 2 Medium 24mm Breastshield 4 Valve 6 Membrane 2 Pump In Style Tubing 2 Bottle Not Original Medela Pump Parts Or Medela Breastshield

виж тук е показано мисля че що годе добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия