МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 58 765
  • 745
# 405
Здравеите и от мен момичета. С Покупките за бебчо вече почти приключихме оставот ни само от аптеката нещата,сега обаче се чудя зо това кремче за зърната , гармастан ли да е или лансинох, да мажа ли придварително или не  newsm78 споделете къде ще раждате и как, защото аз вече с ноближаването на времето съм доста изплашена от предстоящите процедури  Confused Голямааа бъзлаа  Embarassed
Виж целия пост
# 406
Здравейте, момичета. Аз от няколко днинсъм с все твърд и опънат корем, не ме боли, пия си магнезия, утре съм на лекар и ще я питам, но прочетох, че може да е от бързия растеж на бебчето.. дано да е така.
А иначе, много неприятно, появиха ми се хемороиди-външни, неболезнени... вие имате ли и ако имате с нещо мажете ли ги? Аз за първи път се сблъсквам с това
Виж целия пост
# 407
Summer_04, аз сега нямам, но съм имала. Ако можеш да си намериш крем с мас и невен, на мен ми помагаше.
Виж целия пост
# 408
Здравейте, момичета. Аз от няколко днинсъм с все твърд и опънат корем, не ме боли, пия си магнезия, утре съм на лекар и ще я питам, но прочетох, че може да е от бързия растеж на бебчето.. дано да е така.
А иначе, много неприятно, появиха ми се хемороиди-външни, неболезнени... вие имате ли и ако имате с нещо мажете ли ги? Аз за първи път се сблъсквам с това

Здравей, аз от една седмица съм на 3х2 но шпа и магнерот (преди пиех само магнерот 2х2) след една продължителна разходка започна да ми се втвърдява корема като съм права, като седя нямам проблем, лекарката каза да направя терапия за една седмица. Сега изобщо не мога да се разхождам повече от половин час, започва все нещо да ме боли, да ме опъва   Confused
А хемороиди имам от един месец, външни и безболезнени, мажа се с престо гел, който е подходящ за бременни. Лекарката каза, че няма да се отърва преди раждането, та ще чакам.
Виж целия пост
# 409
Мерси, момичета и аз утре ще я питам за гел.
Ами явно и на мен от ходене ми се получава, но понякога е по цял ден, а аз реално само лежа вкъщи засега.. Simple Smile
Виж целия пост
# 410
summer_04, на мен АГ-то за хемороидите ми каза да ползвам свещички Цикатридина, а също може да си правиш и промивка със смрадлика (действа много успокояващо). Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Здравейте момичета  Wink При последния преглед акушерката ми каза да започна да мажа зърната с крем. Аз съм си купила Лансинох и се мажа по веднъж на ден.
Относно ваната с повивалника...казвали са ми, че са много удобни, но ние си взехме само вана със стойка. Повивалника ще го сложим върху кошарата или пък ще го слагаме на спалнята...не съм го измислила съвсем къде ще къпем бебчо  Laughing Докато е още мъничко може би в спалнята, а като мине някой друг месец ще си го къпем в банята завивам го с хавлията и го нося там където ще се преобличаме.
За хемороидите...аз имам от 5тия месец  Cry Сами се прибират, не са болезнени. Мазах ги с Пайлекс на Хималая в началото, ама общо взето чакам раждането да мине да видим какво ще се случи.
Виж целия пост
# 412
Като стана въпрос за мазане на гърдите- вчера в аптеката по погрешка са ми дали бепантен за посичане и на него пише, че може да се ползва и за разранени гърди. Чудя се дали не мога с него да започна да се мажа сега или няма да има смисъл от него?
Виж целия пост
# 413
И аз пия магнерот 3*2 и но-шпа 3*1, така ще е до 2 седмици преди термин. На мен коремът ми се втвърдява дори нощем, докато спя. То едно спане...ставам по 3-4 пъти до тоалетна.
За хемороидите - по време на нормалното раждане се пръскат, буквално. Така беше при мен по време на първото раждане, сега ги имам, не болят, ако се пръснат пак .. тогава ще болят, за жалост. Коремът вече много натежава и е съвсем нормално да се появят.
Киселините вече не се оправят с нищо, пих гавискон сироп - той помага за 2-3 часа.
Вече съм 72кг (термина ми е 27.05), а бебето е 1800гр.
Виж целия пост
# 414
И аз пия магнерот 3*2 и но-шпа 3*1, така ще е до 2 седмици преди термин. На мен коремът ми се втвърдява дори нощем, докато спя. То едно спане...ставам по 3-4 пъти до тоалетна.
За хемороидите - по време на нормалното раждане се пръскат, буквално. Така беше при мен по време на първото раждане, сега ги имам, не болят, ако се пръснат пак .. тогава ще болят, за жалост. Коремът вече много натежава и е съвсем нормално да се появят.
Киселините вече не се оправят с нищо, пих гавискон сироп - той помага за 2-3 часа.
Вече съм 72кг (термина ми е 27.05), а бебето е 1800гр.
и моят термин е за 27.05 и преди две седмици бебка беше 1532гр.  Heart Eyes 61кг съм в момента ама си ми натежава вече доста  #Crazy ще търпим, нямаме голям избор  Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Момичета имам въпрос...аз като питам бебка колко тежи ми казват приблизително кг за седмицата в която съм, точно не можело да кажат. Нали се изчислява по формула? От видеозона ли зависи? В началото ми бяха казали, че върви по-едра, като ходих на 3Д само ми дадоха точни кг, но това беше декември. Питам защото най-вероятно ще съм секцио, трябва да си избирам дата вече за последната седмица на април. Притесненията ми са, да не е рано и бебка да се роди мъничка...Все пак има цял месец..от друга страна си мисля че лекарите си знаят работата, но....
Виж целия пост
# 416
 demenzia, аз мисля че не толкова килограмите са важни за бебче и лекарите колкото да са развити органите. Иначе на мен на последната ЖК ми казаха, че младежа е 2400, пък 3 дни по късно на ФМ се оказа 2100гр. тоест наистина за точни кг и мерки трудно можем да говорим, но поне приблизителни трябва да може да ти кажат.
 ted_in_ka, понеже ти преди време беше споделила че на ФМ се виждат вече калцирания на плацентата и бебче си се движи по-едро, може ли да те попитам освен че се очаква в този случай да не дочакаш термина си, нещо друго лекаря каза ли ти? Миналата седмица на ФМ уж всичко беше наред, но после гледам в протокола за зрялост на плацентата са писали 2-ра степен и препоръка след 4 седмици биометрия с доплер. А пък аз съм в 31-ра седмица тоест доста е раничко за 2-ра степен.От друга страна се движим по кг и размер 2 седмици напред, главичката даже малко повече.  Четох че има някаква диета с цел да се намалят калциранията, но лекаря не ми каза или препоръча нищо, а чак другия петък съм на ЖК, та се чудя какво да правя newsm78
Виж целия пост
# 417
Guendolin1980, на ФМ ми казаха, че плацентата е 1ва степен, кръвоотока си бил добре. Тогава и аз бях в 31 седмица. Каза ми като цяло, че не е притеснително, просто трябва да ме следят. Една седмица по-късно пък бях на преглед при моята си лекарка и тя ми каза, че плацентата ми е добре и не вижда никакви калцирания. И при двата прегледа ми казаха, че бебето е около 2300 и предвидиха, че до 3500 спокойно ще си го изхраня. Честно казано реших да не се тормозя, все пак за момента на редовните прегледи всичко си е наред, ако имаше нещо тревожно нямаше да ми го спестят.

demenzia, трябва да могат да ти кажат приблизителни размери на бебенцето според замерванията, които си правят. То е ясно, че няма да са супер точни, ама знам ли...поне да са ориентировъчни.  newsm78

Аз да ви се похваля, вчера взехме количка...2ра употреба от една приятелка...Jane Muum. В добро състояние е само трябва да й се изперат всички части. И за момента малко ми е зор сгъването й, но иначе е лека и маневрена.
Днес ходих и направих уговорка с педиатър за бебчо. За майчетата от Варна...избрах д-р Хариева в МД...чух и положителни и негативни мнения за нея...каквото такова. Ще видим дали ще си допаднем, ако не ми хареса нещо ще я сменя. От 1 месец търся мнения за педиатри и за всичките попадам и на хубави и на лоши коментари...аз мъжа си по-малко съм го избирала в крайна сметка  Joy
Виж целия пост
# 418


Аз да ви се похваля, вчера взехме количка...2ра употреба от една приятелка...Jane Muum. В добро състояние е само трябва да й се изперат всички части. И за момента малко ми е зор сгъването й, но иначе е лека и маневрена.
Днес ходих и направих уговорка с педиатър за бебчо. За майчетата от Варна...избрах д-р Хариева в МД...чух и положителни и негативни мнения за нея...каквото такова. Ще видим дали ще си допаднем, ако не ми хареса нещо ще я сменя. От 1 месец търся мнения за педиатри и за всичките попадам и на хубави и на лоши коментари...аз мъжа си по-малко съм го избирала в крайна сметка  Joy

ted_in_ka
как по -точно става уговорката с д-р Хариева, защото и аз за нея четох и гледах коментари. Ти ще запишеш бебо при някое GP а тя ще дойде във вас при изписването на бебчо ли. GP ли ти дава направление за да дойде тя, защото тя си е педиатър. Те гледам че имат някакъв пакет за проследяване на детето до 2 год. в МД
Виж целия пост
# 419
demenzia, аз мисля че не толкова килограмите са важни за бебче и лекарите колкото да са развити органите. Иначе на мен на последната ЖК ми казаха, че младежа е 2400, пък 3 дни по късно на ФМ се оказа 2100гр. тоест наистина за точни кг и мерки трудно можем да говорим, но поне приблизителни трябва да може да ти кажат.
 ted_in_ka, понеже ти преди време беше споделила че на ФМ се виждат вече калцирания на плацентата и бебче си се движи по-едро, може ли да те попитам освен че се очаква в този случай да не дочакаш термина си, нещо друго лекаря каза ли ти? Миналата седмица на ФМ уж всичко беше наред, но после гледам в протокола за зрялост на плацентата са писали 2-ра степен и препоръка след 4 седмици биометрия с доплер. А пък аз съм в 31-ра седмица тоест доста е раничко за 2-ра степен.От друга страна се движим по кг и размер 2 седмици напред, главичката даже малко повече.  Четох че има някаква диета с цел да се намалят калциранията, но лекаря не ми каза или препоръча нищо, а чак другия петък съм на ЖК, та се чудя какво да правя newsm78

На мен още преди две семици ми казаха, че плацентата ми е втора степен и аз се попритесних, тъй като и бебето е доста мъничко за седмицата. даже отидох на 4д пак за по-сигурно,  доплера е ок, днес и тонове запис правихме. Казаха ми единствено да наблягам на месо и мн белтъчини, за да може  до бебче да достига колкото се може повече. иначе за плацентата няма какво да се направи. Знам , че изписват едни съдоразширяващи, но щом доплерът е добре...няма нужда
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия