Витамин B12

  • 209 524
  • 787
# 435
Да, разбира се, има и под формата на капки и спрейове, както и инжекции хидроксокобаламин, които се усвояват добре. Уточнявах само за Милгама и по-разпространените инжекции, по повод постове от последните страници в темата.
Виж целия пост
# 436
Момичета, а освен от iherb, от къде другаде купувате?

Опитвам се все още да издиря спрея. Аз взимам едни таблетки на Vitabay.
Виж целия пост
# 437
Аз напоследък пазарувам добавки от Amazon.co.uk. Преди това поръчвах метикобаламин от Jarrow.bg, но надценката им е твърде голяма (както и на всички останали вносители на добавки, доколкото съм забелязала).
Виж целия пост
# 438
да на Jarrow и аз съм ги гледала, макар че и тук в Бг ги има и ги внасят. Сега забелязвам налагане на една нова макра Doctor`s Best. Американска била много я хвалят.
Виж целия пост
# 439
Днес и аз имам резултат на Б12 - 325.2 pg/ml /197 - 771/ Добре ли е като резултат? Малко е нисък, но дали може да се тълкува, като недостиг?
Виж целия пост
# 440
Сложен въпрос Simple Smile Както писах по-рано в темата, това изследване измерва общото количесто В12 в кръвта - активен и неактивен. Ако имате проблем с усвояването, възможно е процентът на неактивния да е твърде висок и да имате недостиг. Ако стойността отразява предимно активен кобаламин, най-вероятно няма недостиг. По тази причина се препоръчва едновременното изследване и на хомоцистеин (достъпно в БГ) и метилмалонова киселина (не ми е известна бг лаборатория, която да го прави). Съществува и изследване само на активен В12 - т. нар. холотранскобаламин, но също не знам да се прави у нас. Тези показатели могат вече да насочат как да тълкуваме изследването на серумен В12. Важно е също дали имате някакви симптоми (напр. неврологични) - ако да, много възможно е да става дума за дефицит.
Виж целия пост
# 441
easy rider bouquet
Виж целия пост
# 442
Сложен въпрос Simple Smile Както писах по-рано в темата, това изследване измерва общото количесто В12 в кръвта - активен и неактивен. Ако имате проблем с усвояването, възможно е процентът на неактивния да е твърде висок и да имате недостиг. Ако стойността отразява предимно активен кобаламин, най-вероятно няма недостиг. По тази причина се препоръчва едновременното изследване и на хомоцистеин (достъпно в БГ) и метилмалонова киселина (не ми е известна бг лаборатория, която да го прави). Съществува и изследване само на активен В12 - т. нар. холотранскобаламин, но също не знам да се прави у нас. Тези показатели могат вече да насочат как да тълкуваме изследването на серумен В12. Важно е също дали имате някакви симптоми (напр. неврологични) - ако да, много възможно е да става дума за дефицит.

А само Б12 серумен и хомоцистеин, без киселината, ще даде ли насоки за активния Б12 ?
Виж целия пост
# 443
Повишеният хомоцистеин е сигнал за недостиг на В12 и/или В9 (фолат)  (макар да се набавят от различни източници, метаболизмът им е свързан; вкл. за усвояването на фолата е нужен В12)  Т.е. при нормален или нисък хомоцистеин може да има или не недостиг, като дори да има, вероятно не е твърде напреднал (това не пречи при съмнения за дефицит пак да се приемат добавки). При повишен хомоцистеин категорично има недостиг и трябва да се приемат подходящи количества и форма В12 и В9 (задължително и двете). Според някои изследвания помага и добавянето на В6. Повишеният хомоцистеин, освен че е белег за опасен дефицит, е и сериозен рисков фактор за сърдечно-съдови инциденти - инфаркт, инсулт, тромбози.
Виж целия пост
# 444
Благодаря !!
Виж целия пост
# 445
Дано не прозвучи като реклама, но знам, че Лаборекспрес във Варна правят това изследване за активен Б12 (Holotranscobalamin) Simple Smile
Виж целия пост
# 446
В Бодимед правят ММК, пращат в Германия, някъде към 60 лв. струва.. но май беше само в серум.
Виж целия пост
# 447
Някоя от вас да е напълняла от приема на Б12.Чувствам се някак подута и това го забелязах от както взимам Б12,и съм с 1-2кг.отгоре.Не съм си променила начина на хранене.
Виж целия пост
# 448
Някоя от вас да е напълняла от приема на Б12.Чувствам се някак подута и това го забелязах от както взимам Б12,и съм с 1-2кг.отгоре.Не съм си променила начина на хранене.
Да, аз също с 4 кг, въпреки че се храня както обичайно здравословно. Но при мен има и пиене на няколко вида лекарства, така че не е единствено от Б12.
Виж целия пост
# 449
Ей-сега вече се стреснах,да не взема да напълнея. Че и без това имам +/- 1-2 вариращи и много се дразня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия