Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 175
  • 740
# 180
Честита Баба Марта мамчета! Бъдете бели и червени, румени и засмени, и нека сърцата ви преливат от щастие и любов!
При мен също мина втората ФМ. Потвърди се, че е дама! 🎀 ladyuu Но голяма хулиганка - показа среден пръст  #Shocked Blush 😅 Толкова малка пък вече ни излага пред хората Grinning Вече е 452 гр., всичко й е наред, шава доста и док. каза, че е много доволна. Шийката от 39 вече е 35, но била супер. Получихме много хубави снимки - 2D и за първи път 3D и сме влюбени в тази сладка муцунка.
За пъпната връв пък казаха, че е маргинална <2см от плацентарния ръб  newsm78 Било вариант на норма и значело, че е закрепена в края на плацентата - в тези случаи бебето вървяло маааалко по-мъничко но нямало нищо страшно. Явно при нас не е така щом каза и че трябвало да продължа с утрогестана до 34г.с, защото съм доста дребна пък бебка си върви голяма.

За депресиите... мен за сега ме подминават. Толкова бях притеснена от самото начало (заради минали загуби), че чак сега си давам сметка, че наистина съм бременна  Joy Направо не знам как ще се подготвя психически за срещата с бебка  Laughing Ужасно ме е страх дали ще се справя и дали ще бъда добра майка, но някак все още не мога да си го визуализирам в съзнанието. Прекалено съм вглъбена в настоящия момент и всичките ми притеснения и страхове са от преглед до преглед  Grinning Чак сега започнах да се замислям за пазаруване, бебешки дрешки, колички и креватчета. Даже нощес сънувах, че купувам първите дрешки - две роклички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 181

За пъпната връв пък казаха, че е маргинална <2см от плацентарния ръб  newsm78 Било вариант на норма и значело, че е закрепена в края на плацентата - в тези случаи бебето вървяло маааалко по-мъничко но нямало нищо страшно. Явно при нас не е така щом каза и че трябвало да продължа с утрогестана до 34г.с, защото съм доста дребна пък бебка си върви голяма.
И моята е такава, имало значение единствено за самото раждане. Ако е естествено, лекарят трябва да знае, за да действа малко по-внимателно при раждането , за да не станело някакво излишно усложнение, но иначе не е нещо, върху което може да повлияеш или да се притесняваш. Не са ми казали нищо за по-малко бебе, моето също върви + няколко дни отгоре.
Виж целия пост
# 182
Хм... за раждането нищо не спомена  newsm78 Мерси, че сподели Камелия  Heart Eyes
До този момент никой нищо не ми е казвал за раждане и аз не мога да се настроя дали ще е нормално или секцио. Ще ми се да е нормално де, но както дойде. Важното е всичко да е наред и да е около термин.
Виж целия пост
# 183
Честита Баба Марта!
Искам да попитам тези от вас, които са били или които смятат да посетят очен лекар преди раждането,при кой лекар сте били или при кой смятате да отидете в София. Искам и аз да отида да ми видят налягането в очите и състоянието на ретината, което оказва се не е без значение при едно естествено раждане.


Аз ходя при д-р Ирина Кунева. Преди беше в Токуда, сега е в Пентаграм. Добра очна клиника има и в Транспортна болница до Централна гара в София. Толкова са добри, че чак се чудя дали да не ида там Simple Smile Но ще изчакам да ми започне 45-дневния болничен, защото иначе няма как да стане с разширяването на зениците.

Ти имаш ли някакъв проблем с очите, или просто така искаш да провериш състоянието им?
Виж целия пост
# 184
И аз ходя в Пентаграм при д-р Галина Петрова
Виж целия пост
# 185

Аз ходя при д-р Ирина Кунева. Преди беше в Токуда, сега е в Пентаграм. Добра очна клиника има и в Транспортна болница до Централна гара в София. Толкова са добри, че чак се чудя дали да не ида там Simple Smile Но ще изчакам да ми започне 45-дневния болничен, защото иначе няма как да стане с разширяването на зениците.

Ти имаш ли някакъв проблем с очите, или просто така искаш да провериш състоянието им?
[/quote]
Имам малък диоптер и последно ходих на преглед преди доста време и сега ми се иска да отида при добър специалист, който да провери състоянието им и дали всичко е наред, но се чудя кога се ходи, в кой месец или няма значение?
Аз също съм чувала добри отзиви за Пентаграм, но не съм ходила там.
Виж целия пост
# 186
Принципно няма значение. Имай предвид, че разширяват зениците и после поне до края на деня няма да виждаш добре и не е ОК да гледаш монитор, телевизор и т.н. Аз затова ще изчакам, за да не съм на работа, да не се налага да взимам отпуск. Така че ти си прецени кога да отидеш, но ще е добре някой да може да те придружи след прегледа, да не си сама, докато виждаш размазано. Успех ти пожелавам Simple Smile

Виж целия пост
# 187
Принципно няма значение. Имай предвид, че разширяват зениците и после поне до края на деня няма да виждаш добре и не е ОК да гледаш монитор, телевизор и т.н. Аз затова ще изчакам, за да не съм на работа, да не се налага да взимам отпуск. Така че ти си прецени кога да отидеш, но ще е добре някой да може да те придружи след прегледа, да не си сама, докато виждаш размазано. Успех ти пожелавам Simple Smile

Много ти благодаря  bouquet, ще видя кой ден ще може да дойде някой с мен и ще отида на един преглед.
Виж целия пост
# 188
Честита Баба Марта! Живи и здрави и вие и бебчета :0
Виж целия пост
# 189
Честита Баба Марта!

Аз съм най-после отпуск и приключих с работата.
Много нанагорнище ми идваше. При нас е много стресово, отговарям за много неща, постоянно си на щрек и  последните седмици направо си бях изтощена.
Бебчо е добре, последно бях на ЖК на 20.02 и беше около 750гр.

Аз се чувствам огромна Sad Предния път качих цели 23кг и някак по-леко ми беше. До момента съм качила само 7кг (страх лозе пази  Wink ), но ми тежи...

Покупки една единствена - инфрачервен термометър. Този път си научих урока и това ми беше най-важната планирана покупка.
Понеже на 99% имам всичко за бебето от баткото, племенницата и сега имам племенник на 5 месеца, реших, че ще си позволя 2-3 скъпи неща.
Следва бебефон с камера и някакъв хубав слинг. Ако някой може да препоръча нещо да сподели.
Виж целия пост
# 190
Честита Баба Марта, момичета!:) Много здрави да сте всички и румени и засмени бебчета на финала:)

Аз да попитам непросветено  - какво е това обременяване и кога се прави? Всички ли ще подлежим на него или само при определени обстоятелства? Че това със спирането на сладкото много ме притесни... Laughing
Виж целия пост
# 191
Обременяване с глюкоза се прави за да види дали жена има гестационен диабет. Моята докторка е споделила че се прави 26-28 г.с. на всичките бременни.
Виж целия пост
# 192
Много благодаря  bouquet

Ами аз съм вече в 27 г.с., следващия ми преглед е чак на 16 март и изобщо нищо не ми е споменавала ..Sad
Вероятно ще ме пропусне както не ми каза и за първата ФМ....
А апетита за сладко може ли да е симптом  или причина да си поискам такова изследване? И какво точно представлява то - от кръвен характер ли е или се прави някакво допълнително вливане на глюкоза? 
Виж целия пост
# 193
Ако искаш всека една лаборатория може да ти направи този тест. Идваш сутрин на гладно/жадно. Предишния ден след 8 вечерта спираш всичко освен вода. В аптека трябва да купиш пакетче с глюкоза за този тест. Сутрин взимат ти кръв, след това развеждвт глюкоза с вода и я изпиваш. Чакаш 1 час, добре да сидиш, а не се моташ някъде. След час пак взимат кръв и след час пак. Дефакто 3 пъти взимат кръв. То това е.
И аз имам глад за сладко, обаче кръвна захар ми и наред. Днес в магазина така ми се прималя, обаче след малка кутийка сок, направо съм отворила очите. Все пак бебо расте и на него също му трябва глюкоза. Така смятам. Simple Smile
А от лекаря искай да ти прави изледвания.
Виж целия пост
# 194
Момичета,не е задължително на всяка да се прави обременяване с глюкоза-то не е безобидно изследване все пак.Това лекар го преценява след оглед на резултати от ПКК и околоплодни води.Щом лекаря е преценил нека се направи.И другото което е,дори да се открие гестационен диабет ,ще ви кажат да намалите сладкото и хляба.На този етап никой няма да ви предпише друго лечение-не говоря за сериозни случай с предишни заболявания свързани с кръвна захар и инсулин.Така че,това,че са го предписали изследването на една,две или пет жени ,не значи,че за вас лично ще е голям пропуск ако не го направите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия