Августинче малко, покажи се, момче ли си или момиче?

  • 41 427
  • 738
# 300
Аз се притесних,защото не го усещам като сърцебиене,а като нарушен ритъм..Много неприятно усещане...по-рядко ми е ускорен пулса, но бодежи си имам от време на време...Дано всичко да  ни е наред и да отшумяват всички гадни симптоми на Б.
Виж целия пост
# 301
Момичета, не се притеснявайте, и аз ги имам тези прескачания, и моят пулс е висок, но така е по време на бременност. Има си причина.
Скрит текст:
Обемът на кръвта започва да се увеличава праз първия триместър на бременността.
Обемът на кръвта се увеличава значително през втория семестър и в края на бременността е с около 40% по-голям от изходния. Увеличава се плазмения обем и броя на еритроцитите.
Минутният обем на сърцето се увеличава главно поради увеличение на силата на сърдечните съкращения и поради увеличение на сърдечната честота. Увеличава се кръвотока на матката, млечните жлези, кожата, сърцето и бъбреците, но не се променя кръвотока на мозъка, червата и костите. Независимо от голямото увеличение на плазмения обем и увеличението на минутния обем на сърцето, средното артериално налягане в повечето случаи не се покачва, поради силното намаление на периферното съпротивление, което се дължи на съдоразширяващото действие на прогестерона и естрогените.
Скрит текст:
– Повишен обем на кръвта в тялото – Тялото на бременна жена обикновено има до 40-50 % повече кръв от това на жената, която не е бременна. Това е необходимо, за да може организма на майката да задоволи нуждите от кръвоснабдяване на бебето. Засиленият обема на кръвта циркулира в кръвоносната система и това означава, че сърцето ще трябва да работи повече, отколкото в нормално състояние. Като резултат от това се появява сърцебиене при бременност.
И още нещо
Скрит текст:
Може би за бременната жена е интересно да знае, че в резултат на по-високите нива на естрогена, се задвижва цяла каскада от промени, която в крайна сметка води до повишаване на общия обем кръв и то предимно за сметка на течната съставка, което пък от своя страна води до промени в някои показатели при изследване на кръвта. Например, ако при небременна жена се приема за долна граница на норма на хемоглобина 120 g/l, то при бременна жена по-ниски стойности се считат за нормални. Чрез повишаване общия обем на кръвта организмът също така се подготвя и за нормалната за процеса на раждане кръвозагуба.
Виж целия пост
# 302
Всичко ми е много странно и различно...С първата ми Б
. нямах никакви неразположения, всичко си ми беше наред.
Комалче благодаря за инфото...Въпреки че са ми известни промените,които настъпват с тялото ми, пак съм много шашната....
Виж целия пост
# 303
Добро утро , момичета! Честит празник и честита баба марта на патерици!
И аз имам сърцебиене , учестяване на пулса и главоболие ( не всеки ден , но често) . Наумила съм си на 6ти да му кажа, а до тогава мисля да следя кръвното . Аз съм с нискп и то много.
За вчерашното предаване и аз плаках като малко дете , така ме разчувства.
Нямам търпение до 6ти , стигнайте ми палци, док да види бебо какво ще е . Simple Smile
Хубав и празничен ден на всички !  Hug
Виж целия пост
# 304
Всичко ми е много странно и различно...С първата ми Б нямах никакви неразположения, всичко си ми беше наред.
Комалче благодаря за инфото...Въпреки че са ми известни промените,които настъпват с тялото ми, пак съм много шашната....
Или не си се вторачвала толкова. Не си спомням за нищо, което да ме е притеснявало с първата бременност (освен резултатите от БХС  Laughing ) Сигурна съм, че и тогава съм имала същия набор от симптоми като сега, просто не им обръщах кой знае какво внимание, толкова ми беше леко на душата, не ми е и минавало през акъла, че нещо може да се обърка. А този път, и за най-лекото неразположение, обръщам нета. След обстоен рисърч, съм готова да напиша реферат по темата  Laughing
Доста глупаво се чувствам..  ooooh!
Виж целия пост
# 305
Здравейте и честит празник на всички
С първата бременност помня само че кръста ме болеше ужасно много още от 2 месец , а на финала вече беше кошмар и за капак в 9 месец се и сецнах за десерт и беше чудесно просто.
Сега поне не ме боли така ужасно кръста , дано ми се размине .  Но и аз имам разни странни болежки и предполагам е от опъването и наместването вътре. Все пак и органите ни се поразместват малко. Понякога като заспя на една страна и се будя от болка от лежането на тази страна и ме боли всичко. Ако направя по рязко движение и ме прерязва нещо от вътре.
Виж целия пост
# 306
Честит празник, момичета!
Мисля си, няма начин тези от нас, които сме преживели вече загуба, да не се побъркваме и от най-малкото. Моля се да си останем само с притесненията.  Praynig
Виж целия пост
# 307
Честит 3 март!
За сърцебиенето  нали писах в началото. Появяваше се от нищо, но го овладявах с дишане и лежане на ляво. Скоро не съм имала пак. Четох за увеличаната работа на сърцето и обема кръв и реших е нормално.
Снощи бях  на кръчма с колежките. Седнала аз между тях. Едната отказа да пуши/слава богу за мен тогава /, но другите една през друга,  особено седящата до мен - гаси и почва нова, почине 10мин и пак. Даже дръпнах си  стола по друга причина,а  тя 'ако ти преча що не седна по-далеч'  Confused Отделно и  аспирацията явно кофти пълно заведение съа щастливи пушачи...умириса ми се всяка дрешка и душичката. Носът ми се запуши. О и не защото съм Б, по принцип  съм така.веднага се къпах като се прибрах, сега от цигари ли или  с мокра коса дето седях после съм малко извън строя. Носът задръстен не знам какво да го правя, гърлото леко неприятно...
Виж целия пост
# 308
Пуши ли се в заведенията?  Божееее толкова е хубаво живота без цигари!
Шоколадче, не й се давай на болестта!
Виж целия пост
# 309
Няма,Дива, явно наистина съм се била задръстила с дима, вече нищо ми няма. Дишааам като от реклама на дъвки Файв. Laughing А колкото до заведенията - в една голяма част да. И то дори не чакат 22ч, в някои срещам този маниер. Не се пуши само в ресторанти и някои единични класни заведения, ама те били по-скъпи и не си заслужавали. А въпросните търсят заведение точно вътре да се пуши, какво е това ще ходели навън, ракията без цигара да пушели. Много са загрижени като ядат сладко да ми го бутнат в ръцете да не ми "станело нещо", а знаят хич не ме блазни. Но цигарите "еее то от един път нищо няма да ти стане". Е не ми стана, ама 12 часа прекарах в гадно състояние. Отделно пак ми философстваха , че не съм ядяла като Б, не ми личало, накрая показах последната снимка от фб групата и аа, изпъчила съм се била, къде го този корем ooooh! Що им се обяснявам въобще...
 Абе днес ми е някакво криво, щяхме да ходим на честванията за 3март, то се разсъхна работата, сега съм една черна станция и  ММ се самоизгони да човърка по апартамента.
Сори за мрънкането....дано нещо хубаво срещна днес да ми светне.
Виж целия пост
# 310
Здравейте момичета, да се присъединя и към тази тема. Аз съм на 31г. с първа бременност в 17г.с. и участвам още и в темата на "Лежащи Мами" бях със зацапване от 5 до 10 седмица, после в 14 с кървене и съм с болки от самото начало. Терминът ми е на 8 август ако не се наложи секцио и не го изтеглят Юли. Чакам момиченце Simple Smile
Виж целия пост
# 311
Добре дошла, леко бременеене до Август!
Виж целия пост
# 312
Добре дошла, леко бременеене до Август!

Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Добре дошла punkerchick , лека бременност до Август и от мен Simple Smile
 Като става въпрос за цигарите и аз откачам ! Може ли да седнеш да ми обясняваш аз как не правя нещата правилно , не се храня правилно и тн. и да ми издишаш цигарен дим насреща  #2gunfire #2gunfire newsm78 #Cussing out Не мога да го разбера и аз бях пушач ама при положение, че съм решила да откажа цигарите напълно за да предпазя малкото си бебе те от къде на къде ще ми обясняват как не пречи! Аз ставам много агресивна на тази тема и не за друго ,нямам голям проблем с майките които пушат , техен си избор , обаче като дойде и почне да ми обяснява само за да си изчисти съвестта  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 314
punkerchick добре дошла сред нас и дано всичко е наред до август.

За заведенията и мен това ме фрапира много как доста заведения не спазват това вече.
Аз съм пушач, но определено много ми хареса когато премахнаха пушенето в заведенията. Не ми е било никакъв проблем да си пия ракията без цигара и даже така много повече ми хареса. Така отвикнах да си одимен докато се храниш, че след това отказвах да се храня на места дето се пуши.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия