По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 14

  • 60 972
  • 726
# 480
Имам намерение да опитам да забременея отново от отчаяние и безисходица.
 Не си мислете, че ми е много лесно.
Виж целия пост
# 481
Аз в началото споделях само с най-близките хора, след време с все повече. Вече знаят всички по-близки приятели, родителите. Ако някой пита не искате ли второ - казвам - искаме, но не става.
Вече съм приела всичко. Имахме период на отчуждение, неизбежно е - при зялото това бодене, планиране на определени дни въздържание, правене на секс по график около овелация и т.н. Но и това преодоляхме. Вече не ми пука и дните въздържание какви са, защото последните месеци вадим все негодна яйцеклетка и не се стига и изобщо до оплождане. Не се товаря и от това, че мъжът ми пие предната вечер. В крайна сметка животът ни е такъв, какъвто е - полагаме усилия колкото можем, като все пак се опитваме и да се съхраним психически някак.
Вече почнаха и да ми минават други мисли, че детето ни порастна, свободни сме да излизаме, да се радваме на живота, да се чувстваме добре. И появата на второ дете сега, ще ни върне тново в началото, и докато и то поотрастне, аз ще съм на 47 примерно - хубавите ми години ще са минали в борби по клиниките в грижи за следващото дете. За първи път ми минават мисли, че може и да не го искам чак толкова много вече. Странно е, защото винаги съм живяла с мечтата за три деца - от доста ранна възраст. Но каквото - такова  Peace.

Виж целия пост
# 482
Имам намерение да опитам да забременея отново от отчаяние и безисходица.
 Не си мислете, че ми е много лесно.


Изобщо не си мислим, че ти е лесно и наистина от сърце ти желаем всичко да е наред този път, Герда.  Дано имате късмет! Hug

Виж целия пост
# 483
и аз не знам какво да правя...
след мисед аборт съм(8 седмица), резултат от анализа- хромозомен проблем (някаква допълнителна част на едната хромозома). Искам да предприема нещо през лятото, не трябва да губя време...
имам 2 замразени- не мога да ги подложа на ПИД, защото размразяване , замразяване става много сложно и дали ще оцелеят. отделно е финансовата част, доста скъпо излиза...може би за нищо...
мога да направя и трансфер без ПИД и каквото стане...

или ново инвитро в Турция с ПИД....
незнам кое е по-безобидно и успешно newsm78
Виж целия пост
# 484
Марианка77 поне знаеш вече  причината.Какво те посъветва доктора?
Виж целия пост
# 485
не съм ходила още
днес пуснахме кариотип, защото според ембриоложката това ще покаже дали е случайно явление
Виж целия пост
# 486
не съм ходила още
днес пуснахме кариотип, защото според ембриоложката това ще покаже дали е случайно явление

Марианка, с напредване на възрастта ембрионите с генетичен проблем са все повече, дори и да нямате никакво отклонение в кариотипа. Ако никът ти показва и възрастта, значи си на 40, така че за съжаление това може да се случи. Ако кариотипът е ок, което ти пожелавам, аз бих ти препоръчала просто да връщате всичко, което става за връщане, на естесвен подбор организмът ще ги приеме или не.
Виж целия пост
# 487
Марианка, съжалявам, че си в тази ситуация!
При мен има хромозомна аномалия и затова ще правим ПИД (за първи път), мисля че съм ти споделяла.
Но пък по-добре изчакайте резултата от кариотипа, защото ако се окаже, че нито един от вас двамата няма проблем, тогава хромозомната транслокация вероятно се е получила от самосебе си и според мен няма смисъл да се впускате в пид-ове и да давате излишно средства. Поне така мисля аз.
Виж целия пост
# 488
Марианка, аз бих направила трансфер без ПИД, а ако случайно не стане,( което няма да се случи), да му мислиш за следващ опит. Този хромозомен проблем може да е бил чиста случайност!!
P.S. Подкрепям мнението на Буена!
Виж целия пост
# 489
Marianka,

80% от мисед-ите се дължат на хромозомна аномалия- това не значи, че вие с мъжа ти имате отклонения, но може да си пуснете кариотип за всеки случай.
Ососбено над 35г. се случва- 3 от 10 ембрита се водят качествени по статистика.
Това че връщай наред.
Виж целия пост
# 490
Аз да питам...какво е ПИД и Кариотип Thinking
Виж целия пост
# 491
Аз да питам...какво е ПИД и Кариотип Thinking

Кариотип е цитогенетичен анализ, който се прави на теб и на мъжа ти, за да се види имате ли хромозомни аномалии вие самите, а ПИД е предимплантационна диагностика на ембриона, изследват го преди да го трансферират,за да видят дали е генетично здрав.
Ако имате изменения в кариотипа, ти или мъжа ти, или и двамта, вероятността да имате генетично нездрави ембриони е впъти по-голяма, отколкото при здрави индивиди, при които също е възможно да произведат негоден генетично ембрион, но много по-рядко. Това е най-простото обяснение.
Виж целия пост
# 492
не съм ходила още
днес пуснахме кариотип, защото според ембриоложката това ще покаже дали е случайно явление

Марианка, с напредване на възрастта ембрионите с генетичен проблем са все повече, дори и да нямате никакво отклонение в кариотипа. Ако никът ти показва и възрастта, значи си на 40, така че за съжаление това може да се случи. Ако кариотипът е ок, което ти пожелавам, аз бих ти препоръчала просто да връщате всичко, което става за връщане, на естесвен подбор организмът ще ги приеме или не.
Буена, Кейти,  Майче  благодаря за отговора. Моят въпрос е дали при няколко повторни аборта това не води до изтъняване на лигавицата, което може да бъде фатално за следваща бременност ? newsm78
да, никът показва възрастта за съжаление.
Виж целия пост
# 493
Момичета,Христос воскресе.Пожелавам на всички здраве и сбъдване на мечтите ви.Връщам се назад да ви изчета,но ще ме подсетите ли кои хормони трябваше да си пусна на 3-5 ден от МЦ.Искам да ги проверя след като толкова време не съм взимала никакви лекарства и преди другия месец,когато ще е подготовката за ЗЕТ...
Виж целия пост
# 494
Марианка, не я мисли лигавицата, тя се възобновява Peace Според мен изчакай един цикъл и върнете 2те замразени ембрита.

Ели, на 3ти ден се пускат! На 4-5 вече не е показателно Peace LH, Estradiol, FSH, Progesteron.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия