Чудна пролет идва с птички, пляска ЮНЧЕТО с ръчички

  • 51 354
  • 712
# 390
Няма привикване към мелатонин, той си се произвежда в тялото, просто понякога в недостатъчни количества, особено с напредване на възрастта и се налага да се внася отвън. Не е сънотворно. Пила съм преди 5 години в един дълъг период на безсъние. Не знам дали помогна той или намаляването на стреса, но с малки деца второто е трудно да се постигне.

Беба вече е 74 см и 8300, добри мерки като за 9 месеца. Все още не се изправя, придвижва се с влачене, избутване и търкаляне Laughing Много трудно стана приспиването, напоследък само с кърмене, което никога не е било. Иначе реве от изтощение, но не заспива и не заспива - сложа ли я да легне по гръб, започва да се върти като пумпал по гръб, по корем. Така дневният сън става само 1 на ден, което ми се вижда много малко...

Я кажете, има ли някой със запек като нас и как се справяте? Давам пробиотик, разхлабващи храни и кърмя 3 пъти на ден някъде, но ми се струва, че май й идват малко млечните хранения... Днес дадох 2 лъжички кисело мляко и после видях червени точици по кръста и корема, затова ще изчакам засега и ще предложа пак по-натам. Освен да предлагам още едно кърмене. Идеята ми беше да махна тези през деня и да останат постепено само сутрин и вечер, но като не става...
Виж целия пост
# 391
Аз от скоро я кърмя само сутрин и вечер, но изобщо не знам дали режима й е правилен,по скоро не е. Кърмя сутрин около 7-8, след това не иска да има втора закуска, затова направо обядва пюре. Следобяда сме на кисело мляко с бисквити+плодово пюре, грис+пюре или пюре с бисквити. След това около 6-7 е на каша и около 9 кърмене. Кога ще й давам попара не знам... На 25 сме на гастроентеролог, до тогава така ще я караме...
Виж целия пост
# 392
Няма привикване към мелатонин, той си се произвежда в тялото, просто понякога в недостатъчни количества, особено с напредване на възрастта и се налага да се внася отвън. Не е сънотворно. Пила съм преди 5 години в един дълъг период на безсъние. Не знам дали помогна той или намаляването на стреса, но с малки деца второто е трудно да се постигне.

Беба вече е 74 см и 8300, добри мерки като за 9 месеца. Все още не се изправя, придвижва се с влачене, избутване и търкаляне Laughing Много трудно стана приспиването, напоследък само с кърмене, което никога не е било. Иначе реве от изтощение, но не заспива и не заспива - сложа ли я да легне по гръб, започва да се върти като пумпал по гръб, по корем. Така дневният сън става само 1 на ден, което ми се вижда много малко...

Я кажете, има ли някой със запек като нас и как се справяте? Давам пробиотик, разхлабващи храни и кърмя 3 пъти на ден някъде, но ми се струва, че май й идват малко млечните хранения... Днес дадох 2 лъжички кисело мляко и после видях червени точици по кръста и корема, затова ще изчакам засега и ще предложа пак по-натам. Освен да предлагам още едно кърмене. Идеята ми беше да махна тези през деня и да останат постепено само сутрин и вечер, но като не става...

По принцип Огнян е често със запек. Оправи се постепенно с вниматерно реглулиране на храната. Действат му добре круша,слива,авокадо,елда (от зърна,не инстантна),червено цвекло,спанак... Картоф давам рядко и в малки количества. Морковът не го запича,но пък тиквата го запича. Мазнината в яденето помага,по-течните храни,вода (ако пие)... Кърменето не винаги помага,защото зависи и ти какво си яла. Това е,което се сещам в момента,с което мога да помогна.
За приспшването,хич не си давам зор да е без кърмене. Вие пак сте добре,аз като го сложав кревата и директносе изправя.
Виж целия пост
# 393
От вчера нашата мома казва „бау-бау” на кученцето в книжката. Е, още плахо, но все пак е нещо. Simple Smile
Вече си държат сами шишетата с мляко, храната, когато им я подам и все повече се изправят. Взех назаем уолкър, но все още не се справят с него. Краката им са, като преварени макарони. Grinning Иначе, като ги облегна на музикалната им масичка, могат да стоят прави без да ги придържаме. Наистина е уникално изживяването да ги гледам как порастват с всеки изминал ден. Продължаваме с две млечни хранения и две с твърда храна, направих им междинно хранене с плод. Със запек нямаме проблеми, но през деня почти не спят. Особено момата. Днес дремна 30 мин преди обяд и това беше до 20 ч. През нощта спят, като заклани по 12 часа, но дневният сън е друго нещо... Вашите бебчета по колко спят денем?
Виж целия пост
# 394
Общо му се събира около 3 часа сън през деня,но нощно време хич не спи като "заклан". Но ако спи малко през деня,през нощта е още по-зле. Колкото повече,толкова повече...
Зо уокър му е рано,а и аз хич не му давам зор с ходенето. Досега,общо взето,като реши сам,че нещо може и го прави. За говоренето,срамежливичък се заформя. Бабака,мамака и татака. Но не обича да отговаря на въпроси: как прави... Иначе пжстоянно ми показва разни предмети,които пписъстват в някоя книжка. Чак внимавам,ако стане вэпрос за топка,например,да съм извадшла топка. Тези дни успявам нещо да свърша,защото му прибирам част от игрчките в платнена торба и я оставям в кошарата така,че да може да се ровичка в нея. Забива си муцунката в тэрсене на съкровища и аз не само,че успявам да сготвя,ами дори пия кафе на балкона (т.е. той си седи съвсем сам ). Обикаля кошарата свободно,но ако го хвана да "вървим" по пода,висва на ръцете ми и сяда. В проходилката просто лети по паркета,така че това изобщо не го броя за ходене и го слагам единствено,за да опознава пространството и да се чувства свободен,а и да свърша нещо. Но не го държа много. Не обичам проходилки,но спасяват в кризисни ситуации.
Виж целия пост
# 395
От 3тия месец заспива вечер между 9 и 9:30. От няколко месеца заспива самичък. Но имаме будене към 3посреднощ , но посшедните няколко дни не иска мляко като се събуди. Но пък с това отвиване и сваляне на чорапи е ужас, сигурно изглеждам като луда , защото се будя по Н-пъти да проверявам дали е завит и най вече крачетата. Младежа обича да е без чорапи и през деня. Сваля ги яростно и се смее. Иии по темата- От месец и нещо сутрин става между 6 и 8..Мама е като гръмната първия час естествено Grinning Tired .
През деня има 2 или 3 спанета. Обедното е най дълго- 2-3часа. Но съм му хванала цаката на приспиването денем, за по дълго Mr. Green , давам му мляко преди да заспи докато е легнал, защото си е свикнал така, ако не заспи веднага пускам любимата му мелодия на бебефона, слагам 1 2 любими играчки и отивам в другата стая, след 20тина мин е заспал.    
 Вече стъпва стабилно и ходи самичък, е  малки растояния ,но всеки ден напредва. Освен БАБА и МАММ , казва и ДАДА Blush , разбирамо защото много се обичат с тати. Започна и да ме имитира вече. Днес например си отварям устата и викам ааааааммм и той си дава пръстчето и се правя , че го захапвам и рязко се дръпвам и пада голям смях, после аз правя към него същото и той така захапва и се дръпва Joy  .
Виж целия пост
# 396
През деня, спят различно -може и 3 ч.,може и 30м.
През нощта продължават да се будят и да ядат -по 2 или 3пъти.
Виж целия пост
# 397
Кити,ти си голяма късметлийка с този 12часов непрекъснат сън,че и двамата пу-пу.
Аз ако спя 2-3 ч.без прекъсване е добре Peace
Виж целия пост
# 398
Хипо и аз прибягваме до трика с коша с играчки.Слагам го целия пред тях и има няколко минути спокойствие,докато не се скарат за някоя.Стела винаги иска тази,която е в Теди Simple Smile))))
Виж целия пост
# 399
Два пъти се спи през деня. Преди обяд 20-30 минути и следобед 2 часа, но не всеки път. Вечер ляга лъм 21,00, но спи непробудно до 24,00-1,00. Ако няма зъбна криза се буди да суче около 4-5 ч.и спи до 9,00. Ако нещо не й наред - зъби, сополи, между 1,00 и 5,00 ч.се буди още поне два пъти. Като се насуче си се кротва в леглото и заспива, ако не й дам хленчи, мрънка накрая ревва и буди кака си....
Сама си играе също, мести си дупето по пода и се примъква към каквото иска. "Пее" с кака си (успява да докара мелодията с ъъъъъ), не иска да показва животните, много танцува, фен на Мейдън се очертава Laughing superuu  Вчера много упорито маха на дядо си за Чао. С ходенето сме до никъде, с изправянето също. Не бързам. Радвам се на бебе, че толкова бързо порастна и това...Ще го хване и него бебешкият  пуберитет и няма да е малко, сладко човече...
При нас стана студено, все едно не е април, пък аз летните рокли извадих ooooh!
Виж целия пост
# 400
При нас е ужасен вятър. Темп се търпят,но вятъра не. Май ще се пооправи тези дни.
Нинив,баткото е в Русе за ваканцията,но колкото и да обичам да ходя там,неудобно е някакси да се изтърся на бившата свекърва Simple Smile Тя ще се радва,ама все пак Simple Smile Сега поне за малко ще се грижа само за едно дете. Макар че баткото с доста неща ми помага и вече започна да ми липсва мъжката му подкрепа Simple Smile,особено с това калпаво време,дето и хляб не мога да отида да купя.
Виж целия пост
# 401
Кити,ти си голяма късметлийка с този 12часов непрекъснат сън,че и двамата пу-пу.
Аз ако спя 2-3 ч.без прекъсване е добре Peace

Не винга е така. В последно време малкият се буди посред нощ кисел и се налага да го дундуркам. Май никнат още 2 зъба. Но общо взето, не мога да се оплача. През деня обаче, ситуацията е различна. Налага се да ги приспивам дълго време, а спят малко. Примерно, момата я приспивам 15 мин, а тя спи 20 мин.  Crazy
Виж целия пост
# 402
фен на Мейдън се очертава Laughing

Разбира детето от музика.  Hands Clap superuu

Ето по този повод:

Виж целия пост
# 403
Кити,ти си голяма късметлийка с този 12часов непрекъснат сън,че и двамата пу-пу.
Аз ако спя 2-3 ч.без прекъсване е добре Peace

Не винга е така. В последно време малкият се буди посред нощ кисел и се налага да го дундуркам. Май никнат още 2 зъба. Но общо взето, не мога да се оплача. През деня обаче, ситуацията е различна. Налага се да ги приспивам дълго време, а спят малко. Примерно, момата я приспивам 15 мин, а тя спи 20 мин.  Crazy
Колко зъбчета ви станаха?
При нас вчера на Стели проби второто долу Simple Smile
А Теди си е с три-две долу и едно горе странично Simple Smile
Виж целия пост
# 404
Ирен, младежът е още с 4 зъбчета - два горе и два долу. Вече са много големи и ги мием. Това е любимото му занимание, защото най-после мама ще му разчеши хубаво зъбчетата.  Laughing Момата няма нито един - само голяма беззъба усмивка.  Laughing

И моите не могат да си разделят милионите играчки. Младежът краде всичко от момата, а и тя назад не остава понякога. Не се карат, просто си дърпат играчките - някой път се забавляват, като се пръскат с лиги или се гъделичкат.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия